logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

145 Strony«<143144145
Wyślij odpowieź
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#2968 Wysłane : 6 października 2017 11:14:43(UTC)
Ranga: Gość

Gość #2965 Wysłane : 6 października 2017 08:55:02(UTC)

Co jeśli relacje nauczyciel-uczniowie są bardzo wyluzowane, nauczyciel rozmawia z uczniami ich wyluzowanym językiem, nie szczędzi dwuznacznych żartów z seksualnym podtekstem, a różnica wieku jest np. 15 lat. Posiada też uczniów gimnazjum w swoich znajomych na fb, gdzie komentarze do jego profilu i zdjęć nie pozostawiają żadnych złudzeń. Ma się wrażenie że on ich jakoś słownie seksualizuje, nawet chłopcy piszą mu słodkie komentarzyki. Dziwne. Nie chcę tu publicznie wyjawiać więcej, bo jeszcze mnie ktoś oskarży o pomówienia, choć dowody na te fakty są. Gdybym był nauczycielem w życiu nie prowadziłbym w ten sposób relacji z uczniami, według mnie to burzy zdrowe relacje dorosły-dziecko, musi być zachowany dystans i pewien poziom. Sam jestem w wieku tego nauczyciela i mam siostrzenicę w wieku gimnazjalnym. Nie wyobrażam sobie mieć z nią takie relacje, jakie on przedstawia. Po prostu, czuję tą różnicę wieku, niedojrzałość, dziecinność. To dziecko, któremu brakuje wiedzy, doświadczenia, dojrzałości w wielu sprawach a ja czuję się dorosły, odpowiedzialny. Nie mógłbym pozwolić sobie na traktowanie jej na równi z sobą, ani też schodzić do jej poziomu rozwoju mentalnego. Po prostu. Zastanawia mnie tylko czy faktycznie grono pedagogiczne tej szkoły nie zauważa jego "odmiennego" zachowania.
Gość
#2969 Wysłane : 6 października 2017 13:07:11(UTC)

dowody i przekazać do prokuratury .czekasz aż będzie za pózno.?kilkanaście lat temu były złe dotyki dziewcząt jednego wuefisty w jednej z podstawówek w Brzesku.tylko wtedy był inny czas i dzieci i rodzice się bali mówić.
Gość
#2970 Wysłane : 16 października 2017 14:26:03(UTC)

Informacja, którą z ciekawością przeczytają zainteresowani:
http://episkopat.pl/nowe...sakramentu-bierzmowania/
Gość
#2972 Wysłane : 18 października 2017 19:48:34(UTC)

Lekcje wychowania fizycznego w podstawówkach w naszej gminie: czy wszędzie to wygląda tak jak w szkole mojej córy?

- Jak tam WF kochanie?
- Nudno jak zawsze: pan siedział na komórce, chłopaki grali w piłkę a my przez 2 lekcje mieliśmy rzucać piłką do kosza...
....

- Co na wf-ie?
- Aaa nic. Chłopaki grali w piłkę a my siedzieliśmy na ławkach i odrabialiśmy zadanie.
- A pan co robił?
- Pilnował chłopaków a nam kazał się czymś zająć.
...

- Jak WF?
- Zleciało. Dzisiaj mieliśmy grać w unihokeja. A chłopaki grali w piłkę.
- a pan co robił?
- siedział na komórce
...

- Jak tam w szkole?
- Znowu się pokłóciliśmy z dziewczynami na wf-ie!
- O co?
- O to kto będzie prowadził rozgrzewkę.
- To pan nie prowadził?
- Nie. Kazał nam wybrać jedną osobę i żeby poprowadziła rozgrzewkę a potem kazał nam rzucać piłką do kosza.

Tak lekcja w lekcję!
4 godziny w tygodniu zmarnowanego czasu, zbijania bąków i trzymania dzieciaków na durnej "lekcji" prowadzonej przez "nauczyciela".
Rzucanie piłeczki, siedzenie na ławkach, zajmowanie się sobą, albo nieśmiertelny unihokej.
Mnie już krew na to zalewa!

Do tego "lekcje" na basenie: siedzenie i chlapanie się w brodziku!

Za do do k... nędzy ten "nauczyciel" bierze pieniądze? To jest nauczyciel czy stróż?
Gość
#2971 Wysłane : 18 października 2017 21:25:04(UTC)

Są już wyniki EWD w zestawieniu z wynikami egzaminów gimnazjalnych:
http://ewd.edu.pl/wskazniki/gimnazjum/witamy/

Kolejny już rok gimnazjum w Jadownikach w szarej d...pie, czyli na ostatnim miejscu z ujemnym wskaźnikiem EWD.
Przypomnę, że ujemne EWD oznacza, że uczniowie ZMARNOWALI swój czas w szkole - pisząc w uproszczeniu.

Gratuluję oczywiście dyrekcji, wicedyrekcji (tacy dumni są ze swojej szkoły i jej wyników) i rzecz jasna pana Cierniaka, który utrzymuje, że ta szkoła "funkcjonuje doskonale".

Ale, ale... przecież gimnazjum przestaje istnieć, za to mamy zespół szkół....ale, ale... zespołu też już nie ma (był chyba przez 7 miesięcy tylko).
Teraz mam podstawówkę. W "nagrodę" za pracę i wyniki wicedyrekcja, dyrekcja i nauczyciele pochłonęli teraz podstawówkę - będzie okazja do psucia reszty!

Najbardziej mnie wnerwia postawia władz samorządowych. Dlaczego?
Dlatego, że najlepsze w gminie (du..y nie urywa, ale mieści się w normie) gimnazjum, czyli gimnazjum numer 2 w "nagrodę" zostaje zlikwidowane, a dyrekcja poleciała.

Za to najgorsze, czyli to w Jadownikach wylądowało miękko a nieudolna dyrekcja posadkę zachowała!

Normalnie OBŁĘD!
Gość
#2974 Wysłane : 19 października 2017 05:51:54(UTC)

No i fajnie
Gość
#2973 Wysłane : 19 października 2017 07:43:05(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Lekcje wychowania fizycznego w podstawówkach w naszej gminie: czy wszędzie to wygląda tak jak w szkole mojej córy?

- Jak tam WF kochanie?
- Nudno jak zawsze: pan siedział na komórce, chłopaki grali w piłkę a my przez 2 lekcje mieliśmy rzucać piłką do kosza...
....

- Co na wf-ie?
- Aaa nic. Chłopaki grali w piłkę a my siedzieliśmy na ławkach i odrabialiśmy zadanie.
- A pan co robił?
- Pilnował chłopaków a nam kazał się czymś zająć.
...

- Jak WF?
- Zleciało. Dzisiaj mieliśmy grać w unihokeja. A chłopaki grali w piłkę.
- a pan co robił?
- siedział na komórce
...

- Jak tam w szkole?
- Znowu się pokłóciliśmy z dziewczynami na wf-ie!
- O co?
- O to kto będzie prowadził rozgrzewkę.
- To pan nie prowadził?
- Nie. Kazał nam wybrać jedną osobę i żeby poprowadziła rozgrzewkę a potem kazał nam rzucać piłką do kosza.

Tak lekcja w lekcję!
4 godziny w tygodniu zmarnowanego czasu, zbijania bąków i trzymania dzieciaków na durnej "lekcji" prowadzonej przez "nauczyciela".
Rzucanie piłeczki, siedzenie na ławkach, zajmowanie się sobą, albo nieśmiertelny unihokej.
Mnie już krew na to zalewa!

Do tego "lekcje" na basenie: siedzenie i chlapanie się w brodziku!

Za do do k... nędzy ten "nauczyciel" bierze pieniądze? To jest nauczyciel czy stróż?

To jakiś koszykarz musi byćLOL
Gość
#2976 Wysłane : 19 października 2017 08:46:11(UTC)

Jaka reforma tacy nauczyciele by się chciało rzec.
Gość
#2977 Wysłane : 19 października 2017 10:54:15(UTC)

Jaka reforma tacy nauczyciele by się chciało rzec.

Przed reformą ten nauczyciel "uczył" tak samo.
Z resztą zapraszam na brzeski basen w godzinach zajęć z podstawówkami. Zobaczycie jak wyglądają "lekcje" pływania z naszymi wf-istami.
Dyrekcja nazywa to "oswajaniem z wodą". Ja nazywam to: "Zajmijcie się sobą a ja posiedzę na smartfonie".
Gość
#2975 Wysłane : 19 października 2017 11:00:56(UTC)

No i fajnie

Pogadamy jak Twoje dzieci będą chodziły do tej szkoły, bo ja nie wiem co mam teraz zrobić. Zabrać dziecko po kilku latach "nauki" w tej szkole do innej narażając go na dodatkowy stres, czy też samemu za dodatkowe pieniądze zadbać o uzupełnianie luk w wiedzy, które zapełnić powinni nauczyciele w tej szkole?
Dość mam już tekstów w stylu:
- "CO robiliście na matematyce?"
- Pani robiła coś tam w dzienniku a my przez całą lekcję mieliśmy rozwiązywać zadania. Wszystkie zrobiłem i jeszcze domowe też a potem mieliśmy siedzieć cicho.

innym razem:
- jak tam matematyka?
- dobrze. Zrobione mam wszystko. Pani całą lekcję tłumaczyła xxxxxx (dziecko z orzeczeniem) a my mieliśmy się zająć sobą.

W międzyczasie bierzemy zbiór zadań i nadrabiamy wszystkie lekcje do przodu, bo w szkole jest opóźnienie sięgające jakieś 30%. Na razie wyrabiam, ale niedługo przyjdą tematy z którymi sobie nie poradzę i trzeba będzie nauczyciela prywatnie wynająć.

Podobnie z angielskim przyrodą, informatyką - to już jest w ogóle kpina, WF - czyli "zajmowanie się sobą". Wieczne pielgrzymki, wyjścia do kościoła, jakieś spotkania z kimś tam, byle tylko lekcja przepadła.
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
145 Strony«<143144145
Wyślij odpowieź
Skok do forum