logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

Zmiany na Forum
admin
#1 Wysłane : 30 stycznia 2013 03:52:42(UTC)
admin

Ranga: Advanced Member

W ubiegłym tygodniu, w 9 rocznicę istnienia portalu i rok po uruchomieniu nowego programu obsługującego forum postanowiłem wprowadzić małe zmiany na Forum. Zmiany te absolutnie niezwiązane są z żadnymi „naciskami” i mają wyłącznie podłoże organizacyjno-finansowe.

1.Zlikwidowałem „anonimowe” wpisy na forum HYDE PARK. Mam nadzieję wyeliminować w ten sposób tych użytkowników, którzy nie mieli nic do powiedzenia i ograniczali się do kopiowania fragmentów dyskusji z innych portali internetowych.

2.Dotychczasowe tematy zamieszczone w HYDE PARK i nawiązujące do wydarzeń lokalnych przeniosłem na inne fora (”Brzesko nasze miasto”, itd...). Temat „Niszczenie polskiej edukacji” dotyczy zagadnienia ogólnopolskiego a nie lokalnego (tylko ok. 0.5 % wpisów nawiązuje do tematu edukacji w powiecie brzeskim) i dlatego pozostał w HYDE PARK.

Planuję także w miarę możliwości czasowych połączenie forum „Brzesko nasze miasto” i forum „O czym warto wiedzieć” w jedno forum.

Przypominam także, że mam możliwość (i ostatnio często z niej korzystam) do czasowego blokowania dostępu do Forum wszystkim osobom, które nagminnie nie przestrzegają regulaminu i netykiety.
admin
#2 Wysłane : 13 maja 2013 04:08:38(UTC)
admin

Dodałem możliwość zamieszczania przez czytelników DROBNYCH ogłoszeń czytelników.

W sprawie zamieszczania reklam od FIRM proszę o kontakt mailowy.

Tylko zarejestrowani czytelnicy mogą zamieszczać ogłoszenia.

W czasie rejestracji należy podać E-maila lub telefon kontaktowy.

Informacje kontaktowe podane w trakcie rejestracji nie są widoczne dla innych uzytkowników, dlatego zamieszczając ogłoszenie należy podać w treści jakiś kontakt do siebie: albo email albo telefon.

Zobacz przykład wypełniania formularza rejestracyjnego -->>

Proszę nie zamieszczać komentarzy do ogłoszeń. Będą one traktowane jako SPAM i kasowane.

Wszystkie "ogłoszenia drobne" zamieszczane są bezpłatnie.

Przypominam, że “Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w serwisie brzesko.ws, należy najpierw je zweryfikować. Autor Portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody materialne, moralne lub cywilne mogące wyniknąć z posłużenia się jakąkolwiek informacją zawartą na stronach niniejszego serwisu.” , fragment zastrzeżeń prawnych - Copyright.

NIE będą akceptowane ogłoszenia firm pośredniczących

Zamieszczanie w ogłoszeniach lików do stron internetowych, na których zamieszczane są reklamy podmiotów trzecich jest zabronione.
zbyszek
#3 Wysłane : 10 czerwca 2013 05:00:35(UTC)
Ranga: Administration

Mimo, że do wyborów jeszcze rok, to niektórzy z forumowiczów zaczęli już kampanię wyborczą.

Po dotychczasowych wpisach w wątku "Kampania wyborcza rozpoczęta?" doszedłem do wniosku, że muszę wprowadzić logowanie w tej części Forum, aby utrudnić niektórym dokonywanie wpisów nagminnie łamiących Regulamin.

Dlatego aby dokonywać wpisów dotyczących WYBORÓW 2014 należy wcześniej się zarejestrować, podając emalia lub telefon.

Patrz instrukcja i przykład rejestracji -->> Rejestracja na Forum

Tym sposobem, każdy wpisujący będzie miał swojego Nicka.

Podanie przy rejestracji nieprawdziwego maila lub telefonu, uniemożliwi w przyszłości odzyskanie utraconego (zapomnianego) "hasła logowania"

Wszelkie wpisy dotyczące WYBORÓW 2014 dokonywane w innych częściach Forum, będą kasowane.
admin
#4 Wysłane : 28 stycznia 2014 03:15:10(UTC)
admin

Przeczytaj zanim zamieścisz wpis niezgodny z Regulaminem i Netykietą

Pragnę przypomnieć, że moderuję wpisy od początku istnienia Forum, z własnej i nieprzymuszonej woli. Niektóre fora w ogóle nie stosują moderowania i czekają z interwencją na zgłoszenie naruszenia regulaminu. W tym temacie nie mam sobie nic do zarzucenia.

W styczniu 2013 r. zacząłem używać nowy program do obsługi Forum. Mogłem więc przesuwać do „kosza” wpisy, które łamią regulamin. Były to wpisy z inwektywami, wpisy dokonywane przez trolli, np. pisane nie na temat, reklamujące lokalne media, itp.. itd. Ingerując we wpisy, kierowałem się tylko i wyłącznie łamaniem Regulaminu i Netykiety. Niestety, wiele osób nie czyta Regulaminu i widząc moje ingerencje, nie zastanowiło się, dlaczego to robię. Dlatego osoby te zamieszczały kolejne wpisy niezgodne z Regulaminem. Takich "skasowanych" wpisów było w ciągu ostatnich 12 miesięcy blisko 8 tys. Nie liczę tu wpisów, jakie pozostały widoczne, a tylko ich fragmenty, naruszające Regulamin zostały usunięte.

Miałem też w minionym okresie parę interwencji przysłanych e-mailem od osób protestujących w sprawie zamieszczonych wpisów lub ich fragmentów. Interwencje takie można policzyć na palcach jednej ręki. W jednym przypadku nie dostosowałem się do życzenia piszącego, bo uznałem, że jeżeli wpisy dotyczące tej osoby pozostaną, to mogą być usprawiedliwione szeroko pojętym interesem społecznym.

Była też jedna, całkiem niepotrzebna, interwencja od prawnika. Jak ktoś uważnie przeczyta to, co napisałem w Regulaminie, to wydawanie pieniędzy na prawnika nie ma zupełnie sensu. Wystarczy samemu do mnie napisać i zgłosić problem. Prawnik nic tu nie pomoże, a tylko niepotrzebnie będzie kosztować. No, ale niektórzy widać mają za dużo pieniędzy albo za długo stoją przed lustrem. Wspomniany prawnik wystosował pisma w imieniu klienta i związanego z nim Stowarzyszenia, domagając się usunięcia fragmentu artykułu, który zamieściłem i linka do oryginalnego artykułu zamieszczonego na innych stronach internetowych. Przy okazji zostałem "objechany", zupełnie bezpodstawnie, przez osobę związaną z jednym z bohaterów tego artykułu, ponieważ osoba do mnie pisząca przypisała mi autorstwo tego "niechcianego" artykułu. Pozostawię takie działanie bez komentarza, bo musiałbym sam naruszyć Regulamin Forum.

Od roku stosuję też blokowanie dostępu do Forum dla osób notorycznie łamiących Regulamin. Długość blokowania zależy od "przewinienia" i recydywy. Czasami blokowanie adresu IP powoduje, że blokowany jest nie jeden, ale kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu użytkowników forum. Winić za to nie należy mnie tylko sąsiada (w bloku czy na osiedlu), którego nie obchodzą sąsiedzi, korzystający z tego samego serwera. Liczy się tylko jego ego.

W roku wyborczym stosowane do tej pory metody moderowania forum na pewno nie będą wystarczające. Dlatego spróbuję nowej metody wyhamowania emocji niektórych wpisujących.

W tym celu utworzyłem zakładkę "Wpisy łamiące Regulamin".

- Nazwa mówi w zasadzie wszystko. Dodam tylko, że jeżeli, upomnienia nie wystarczą i zajdzie potrzeba blokowania jakiegoś adresu IP, to będę informował publicznie na Forum, jaki adres zablokowałem i na jak długo. Liczę tu na zdrowy rozsądek wpisujących i mam nadzieję, że dalsze restrykcyjne kroki nie będą potrzebne.

- Wpisy robione przy użyciu tzw. anonimowego proxy będę traktował jako wpisy robione przez osobę, która chce ukryć swój IP adres. Wpisy takie i związane z nimi komentarze będą usuwane z Forum, bez dalszych wyjaśnień z mojej strony.

Przypominam także tym, którzy nie mają czasu na zapoznanie się z Regulaminem, że wpisy z uwagami i zastrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania Forum traktuję jako trollowanie i będę kasował. Wszelkie uwagi odnośnie funkcjonowania forum proszę kierować do mnie na adres mailowy podany w stopce strony internetowej.

Koniecznie zapoznaj się z Regulaminem Forum i Netykietą.

Moderowania nie mogę z oczywistych względów prowadzić w sposób ciagły. Postaram się to robic minimum 2 razy na dobę.
Skok do forum