logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

2 Strony<12
Uwaga TIR-owcy mordercy w Jadownikach
Gość
#21 Wysłane : 21 września 2013 13:32:47(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
Originally Posted by: mokry Idź do cytowanego Wpisu
celowo przyśpieszył i z prędkością tak na oko 80-90 km/h przejechał bezczelnie!

Czyli, że miał w nosie życie innych ludzi, liczył się z tym, że kogoś może zabić.
To teraz mi wytłumacz- rozjedzie kogoś i dostanie góra 10 lat za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
I taka sytuacja-ktoś bierze spluwę i zabija człowieka. Dostaje 25 lat.
Czyli, że za parę gramów metalu skierowane w stronę kogoś dostaniesz więcej, niż za podobne użycie w podobnym celu paręnaście ton.
Gość
#22 Wysłane : 23 września 2013 13:15:12(UTC)

TIR- na zjeżdzie z autostrady ul.Leśną. Czy "KTOS " zaprzeczy lub potwierdzi wieśći w sobotniej gazety Krakowskiej że TIRy pojadą ul.Leśną?. Tymczasowy zjazd " był " miesiąc ,czy dwa a teraz docelowy z TIR-ami. Co na to Ci ,którzy tyle lat obiecywali że tymczasowy i bez TIRów?
Niktważny
#23 Wysłane : 24 września 2013 14:33:39(UTC)
Ranga: Advanced Member

Was thanked: 4 time(s) in 4 post(s)
Czy przeniesienie ruchu TIRów na autostradę rozwiąże wszystkie problemy z bezpiecznym pokonywaniem przez pieszych tak ruchliwej drogi jak "czwórka"?Może zagrać o wyższą stawkę i rozpocząć lobbing za budową kładki dla pieszych w miejscu często uczęszczanego przejścia dla pieszych w Jadownikach? Rozpędzony samochód osobowy jest niemniej groźny dla pieszego jak TIR. Może samorządowcy z powiatu oraz gminy poszukaliby środków na opłacenie ekspertyzy sporządzonej przez fachowców, chociażby z Politechniki Krakowskiej. Ekspertyza mogłaby dotyczyć planów zapewnienia lepszego bezpieczeństwa dla pieszych z miejscowości naszej gminy oraz powiatu rozdzielonych przez "czwórkę".
mokry
#24 Wysłane : 24 września 2013 15:12:36(UTC)

Originally Posted by: Niktważny Idź do cytowanego Wpisu
Czy przeniesienie ruchu TIRów na autostradę rozwiąże wszystkie problemy z bezpiecznym pokonywaniem przez pieszych tak ruchliwej drogi jak "czwórka"?Może zagrać o wyższą stawkę i rozpocząć lobbing za budową kładki dla pieszych w miejscu często uczęszczanego przejścia dla pieszych w Jadownikach? Rozpędzony samochód osobowy jest niemniej groźny dla pieszego jak TIR. Może samorządowcy z powiatu oraz gminy poszukaliby środków na opłacenie ekspertyzy sporządzonej przez fachowców, chociażby z Politechniki Krakowskiej. Ekspertyza mogłaby dotyczyć planów zapewnienia lepszego bezpieczeństwa dla pieszych z miejscowości naszej gminy oraz powiatu rozdzielonych przez "czwórkę".

Kładka, kładką, ale nie rozwiąże to największego problemu: (...)I mających uprawnienia do prowadzenia samochodów, oraz marnych konsekwencji za jazdę bez uprawnień.
Nie możemy przymykać oczy na jawne zdziczenie na drogach. Do jasnej kur...! Przecież jeszcze 10 lat temu takie rzeczy były nie do pomyślenia! Jeszcze następne 10 lat i będziemy mieli jak w Rosji!
suchy
#25 Wysłane : 25 września 2013 07:51:50(UTC)
suchy

Myślę , że dużo by załatwiła zmiana sposobu ostrzegania kierowców o zmianie świateł . Nie mogę zrozumieć , dlaczego u nas nie można zastosować podobnego schematu jak np. w Austrii , gdzie przed zmianą światła na żółte , najpierw miga zielone . Każdy wie , że za chwilę bedzie zmiana świateł i zwalnia .

Niewiem na ile może gmina ingerować w oznakowanie drogowe ,( myślę , że może ) , ale od strony technicznej nie istnieje żaden problem , by w tak newralgicznych miejscach zastosować tablicę świetlną ostrzegającą o zmianie świateł , tudzież pokazującą z jaką prędkością można jechać .

Można przenieść pomysł np. z Krakowa , gdzie na wielu skrzyzowaniach są światła połączone z radarem prędkości , gdzie po przekroczeniu np. 70 km/h nastepuje zmiana świateł . Niech ustawią w Jadownikach na 60 km/h i rozwiąże to wiele problemów .

Denerwuje mnie , że jedynym uznawanym sposobem na zmianę jest dowalenie komuś , w tym przypadku kierowcom .

Myslenie nie jest naszą mocną stroną , ale nie wiele trzeba by zrozumieć , że rozpędzony TIR z naczepą nie zatrzyma się tak jak osobówka . Inna sprawa , że osobówki też muszą się liczyć z tym , że gdy mają za sobą Tira , to jest conajmniej ryzykowne gwałtowne hamowanie .

Ponieważ rzekomo czytaja ten portal urzędnicy , może by warto było załozyc temat w którym by można było wykazywać ich indolencję w temacie za jaki dostają pensję .
grzela
#26 Wysłane : 25 września 2013 08:58:21(UTC)

Przedstawiłeś bardzo ciekawe rozwiązania, tylko że problem jest gdzie indziej. Bo tu nie chodzi o to, że żółte świeci się za krótko i ni z gruchy ni z pietruchy zapala się czerwone i trzeba z piskiem opon hamować, aż naczepą zarzuca, tylko o to, że kierowcy ciężarówek nic sobie z tych świateł nie robią. Zapala się żółte? Z czystym sumieniem mogę jechać. Czerwone? Zdążę, przecież pieszy na przejściu nie ma jeszcze zielonego. A poza tym widzi że jadę, to po co się pcha?
Podobna sytuacja jest przy wyjeżdzie z Bochni w stronę Brzeska. Było tam kilka wypadków, dlatego w trosce o swoje życie nie wolno tam ruszyć na zielonym nie rozglądając się czy jakiś TIR czasem nie uznał, że jescze zdąży.
Gość
#27 Wysłane : 25 września 2013 09:56:50(UTC)

A ja myślę, że piesi powinni mieć obowiązkowo CB-radia. Takie ręczniaki. I wtedy mógł by ładnie zapytać "kolego w tej pędzącej ciężarówce, mam zielone na przejściu, bedziesz łaskaw wyhamować czy też będziesz uprzejmy mnie rozjechać"?
Gość
#28 Wysłane : 25 września 2013 17:23:43(UTC)

Suchy, tu nie chodzi o zmianę sygnalizacji, czy też o lepsze sygnalizowanie kierowcom. Chodzi o to, że kierowcy CELOWO ignorują czerwone światło. Wyraźnie napisałem, że kierowca miał czerwone co najmniej 100 m od skrzyżowania, ale gość go zwyczajnie olał i wjechał mając co najmniej kilkanaście sekund zapalone światło czerwone!
Podobni zdarzało mi się przy wyjeździe z Bochni. W Jadownikach to jest standard: jedzie TIR-owiec, (...) i bandyta, KTÓREMU TRZEBA DOWALIĆ, i trąbi z daleka, sygnalizując że ma w (*****) światło.
Kiedyś omal mnie taki nie skosił jak jechałem z dzieckiem. Trząsłem się chyba przez godzinę jeszcze.
mokry
#29 Wysłane : 9 maja 2015 10:25:40(UTC)

Witam
Chciałem ostrzec wszystkich, którzy mają okazję przejeżdżać na tym skrzyżowaniu. Od kilku miesięcy zauważyłem regularnie, że kierowcy jadący dawną "czwórką", zwłaszcza samochodów ciężarowych mają w nosie sygnalizację świetlną.
W ubiegłym tygodniu aż trzy razy trafiłem na kierowcę ciężarówki, który w pełnym pędzie przejechał na czerwonym świetle i to po tym, jak co najmniej 2 sekundy ja miałem już światło zielone.

Uprzedzam wszystkich jadących "na pałę": zanim wiedziecie na to skrzyżowanie sprawdźcie, czy jakiś i d i o t a w ciężarówce Was nie staranuje!
Ja tak ostatnio o mało nie zostałem zmasakrowany przez idiotę, któremu się śpieszyło. Na samą myśl o tym, jeszcze mi się ręce trzęsą, zwłaszcza, że wiozłem dzieci do szkoły.
Gość
#30 Wysłane : 9 maja 2015 10:36:40(UTC)

Też to zauważyłem i to nie tylko na tym skrzyżowaniu ale też na skrzyżowaniu ul. Solskiego w Brzesku z DK 94 czyli dawną "czwórką". I niestety też to była ciężarówka. Mam wiele szacunku dla kierowców TIRów, bo pracę mają ciężką i odpowiedzialną, ale czarne owce lubią przemknąć na świeżym czerwonym.
Gość
#31 Wysłane : 9 maja 2015 11:21:10(UTC)

kamera, nagrać i na policję zgłosić.
zezwalanie na takie wyczyny kończy się śmiercią niewinnych
Gość
#32 Wysłane : 7 września 2016 20:34:38(UTC)

Dziś jak mi jeden śmignął, to mało z butów nie wyskoczyłem!
Pędził ze 120 km/h!
2 Strony<12
Skok do forum