logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

99 Strony«<979899
Wyślij odpowieź
Co się dzieje w Gnojniku
Gość
#2058 Wysłane : 10 stycznia 2017 09:55:00(UTC)
Ranga: Gość

chce pochwalić władze Gminy Gnojnik za dobre utrzymanie zimowe dróg a zwłaszcza posypki , dobrze , że wycofali się z głupiego pomysły sypania dróg piaskiem i solą
Gość
#2059 Wysłane : 1 lutego 2017 11:32:43(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
chce pochwalić władze Gminy Gnojnik za dobre utrzymanie zimowe dróg a zwłaszcza posypki , dobrze , że wycofali się z głupiego pomysły sypania dróg piaskiem i solą

A ta posypka to niby co ? W Biesiadkach jeżdzili i sypali bez potrzeby ta posypką .No cóż firma musi zarabiać .Oj nie szanuje się grosza publicznego !
Gość
#2060 Wysłane : 7 lutego 2017 10:30:28(UTC)

gmina napędziła firmie kasę na audyty energetyczne do odnawialnych źródeł energii
a mieszkańcy zapłacili kasę zupełnie niepotrzebnie -stanowisko Marszałka Sortysa: https://www.malopolska.p...a-energii-w-zasiegu-reki
Gość
#2061 Wysłane : 8 lutego 2017 08:09:09(UTC)

a pytałem czy naprawdę potrzebny jest audyt, no i wyszło szydło z worka, dla zaprzyjaźnionej firmy zrobili kochani urzednicy
Gość
#2062 Wysłane : 8 lutego 2017 09:20:53(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
a pytałem czy naprawdę potrzebny jest audyt, no i wyszło szydło z worka, dla zaprzyjaźnionej firmy zrobili kochani urzednicy

tak masz racje ,dla mnie przerażająca jest sytuacja kiedy publiczne pieniądze/Fundusz ochrony środowiska/wydawane są przez niedokształconych urzędników na rzekome źródła energii w postaci fotowoltaniki w sytuacji kiedy w naszej szerokości geograficznej to jest absurd, są opracowania statystyczne pokazujące stan faktyczny tj ilość dni słonecznych ,czas średnioroczne nasłonecznienie /czytaj czas wytwarzania energii/ i wiele innych analiz.Każdy zainteresowany fotowoltanika może sprawdzić te dane i szybko dojdzie do wniosku że cały system dotacji oraz kredytów służy przede wszystkim zapewnieniu dochodu firmom handlującym panelami i osprzętem.Osobiście to wszystko przerobiłem i kupiłem 3 panele po 250 wydając na to około 3000 zł efekt mizerny a
całe przedsięwzięcie traktuje w tej chwili jako hobby.Dla osób które nie wierzą temu co tu pisze polecam wycieczkę do pobliskiej Gosprzydowy gdzie podobny do mnie hobbista poważnie testuje siłownie fotowoltaiczną i wiatrowa i mam nadzieje że rozmowa z tym człowiekiem powstrzyma niektórych przed głupimi inwestycjami .faktem jest że połączenie przydomowej małej siłowni fotowoltaicznej z siłownia wiatrowa daje dobry efekt oczywiście bez współpracy z tauronem ,takie przedsięwzięcie wymaga sporych nakładów na dodatkowy osprzęt np. akumulatornia , przetwornica napięcia, pomieszczenia na urządzenia, zezwolenia prawno budowlane itp
Gość
#2063 Wysłane : 27 lutego 2017 19:56:14(UTC)

Z wymianą pieców przez gminę też tak będzie, że zaprzyjaźniona firma... ???Mad
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
99 Strony«<979899
Wyślij odpowieź
Skok do forum