logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

152 Strony«<150151152
Wyślij odpowieź
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#3123 Wysłane : 11 stycznia 2018 23:08:13(UTC)
Ranga: Gość

Tak zgoda ale co z podstawówkami zrobił Cierniak z burmistrzem to szkoda gadać. Tam dopiero są cuda wianki nie do pozazdroszczenia .Nowa władza będzie miała co robić po poprzednikach , tylko pytanie kto to towarzystwo wzajemnie adoracji za ten bajzel rozliczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
#3115 Wysłane : 12 stycznia 2018 07:37:07(UTC)

Gość;104298 napisał:
Na tak wysoką pozycję rankingową wyprowadził szkoły brzeskie starosta Potępa z asystentem Ożógiem i dyr. Motak. Trójca, która potrafi rozłożyć wszystko.

Jestem tego samego zdania. Pan Ożóg już dawno powinien odejść ze stanowiska . Sorry ale nie wiem jakim cudem on się tam tak długo utrzymuje. Co do Pana Starosty to uważam że ma potencjał tylko za bardzo trzyma z borzęcokami a oni niestety na szerokie wody go nie pchają tylko raczej na mieliznę. Więcej współpracy Panie Starosto z gminą mniej z krzykaczami okolicznymi i bedzie git. Otoczył się pan malkontentami którzy tylko pyskowaniem chcieliby zmieniać nasze Brzesko i powiat a tak się niestety nie da. Rozgoń pan to borzęckie dyletantctwo a wygra pan w cuglach coś dla siebie i powiatu.
Gość
#3116 Wysłane : 12 stycznia 2018 09:59:50(UTC)

Gość;104306 napisał:
Jestem tego samego zdania. Pan Ożóg już dawno powinien odejść ze stanowiska . Sorry ale nie wiem jakim cudem on się tam tak długo utrzymuje. Co do Pana Starosty to uważam że ma potencjał tylko za bardzo trzyma z borzęcokami a oni niestety na szerokie wody go nie pchają tylko raczej na mieliznę. Więcej współpracy Panie Starosto z gminą mniej z krzykaczami okolicznymi i bedzie git. Otoczył się pan malkontentami którzy tylko pyskowaniem chcieliby zmieniać nasze Brzesko i powiat a tak się niestety nie da. Rozgoń pan to borzęckie dyletantctwo a wygra pan w cuglach coś dla siebie i powiatu.

Technikum Elektryczne Nowy Sącz I miejsce, brzeskie na Zielonce 232 miejsce.Bardzo długo szukałam brzeskiego LO no i do 500 NIE MA. Nowy Sącz, Limanowa, Bochnia znalazły się w tej 500.Ja po prostu nie ogarniam co Brzesko zrobiło z LICEUM BRZESKIEGO ,które niegdyś wykształciło ludzi dziś znaczących w świecie nauki i nie tylko.Zrobiono przybudówkę przy ekonomie ,Zespół Szkół Nr 1 i zaczęła się równia pochyła dla tej szkółki.Przy okazji reformy WRÓĆMY DO LO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA a nie schronienia dla młodzieży ,która nie dostała się do Bochni czy też Tarnowa.
Gość
#3124 Wysłane : 12 stycznia 2018 11:29:55(UTC)

Gość;104305 napisał:
Tak zgoda ale co z podstawówkami zrobił Cierniak z burmistrzem to szkoda gadać. Tam dopiero są cuda wianki nie do pozazdroszczenia .Nowa władza będzie miała co robić po poprzednikach , tylko pytanie kto to towarzystwo wzajemnie adoracji za ten bajzel rozliczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to zobaczcie jakie wysokie miejsce zajmuje w woj.małopolskim szkoła podstawowa w biesiadkach
brac z nich przykład
kto chce aby jego dziecko cos sie nauczylo to do biesiadek !!!!!!!!!!!!!!!!1
Gość
#3119 Wysłane : 12 stycznia 2018 12:18:47(UTC)

Gość;104311 napisał:
Technikum Elektryczne Nowy Sącz I miejsce, brzeskie na Zielonce 232 miejsce.Bardzo długo szukałam brzeskiego LO no i do 500 NIE MA. Nowy Sącz, Limanowa, Bochnia znalazły się w tej 500.Ja po prostu nie ogarniam co Brzesko zrobiło z LICEUM BRZESKIEGO ,które niegdyś wykształciło ludzi dziś znaczących w świecie nauki i nie tylko.Zrobiono przybudówkę przy ekonomie ,Zespół Szkół Nr 1 i zaczęła się równia pochyła dla tej szkółki.Przy okazji reformy WRÓĆMY DO LO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA a nie schronienia dla młodzieży ,która nie dostała się do Bochni czy też Tarnowa.

Bo liceum musi być szkołą ELITARNĄ, gdzie się wymaga, stawia uczniowi warunki a nie "przechowuje".
Nauczyciel nie może być dla ucznia kumplem. Nauczyciel ma wymagać, być konsekwentny i konsekwentnie oceniać - tak się nie dzieje.
Szkoła nie ma być dla ucznia hotelem, gdzie uczeń traktowany jest jak klient (tak nazywają uczniów niektórzy dyrektorzy), ale miejscem gdzie uczniowi stawia się konkretne WYMAGANIA, które on ma spełnić w przeciwnym wypadku uczeń powinien być ze szkoły wydalony.

Tak się w LO nie dzieje a ja winię za to dyrekcję tejże szkoły, w drugiej kolejności asekuracyjnych i mało odważnych nauczycieli.

Pytanie na koniec do nauczyciela zachowującego się jak kolega do ucznia: naprawdę chciałbyś aby Twoim dzieckiem zajmował się taki nauczyciel?

Pytanie do dyrektora, który nazywa ucznia klientem: czy posłałbyś swoje dziecko do szkoły, w której dyrektor twierdzi, że uczeń to "klient"?

JA NIE!
Gość
#3120 Wysłane : 12 stycznia 2018 18:16:47(UTC)

Gość;104320 napisał:

Pytanie do dyrektora, który nazywa ucznia klientem: czy posłałbyś swoje dziecko do szkoły, w której dyrektor twierdzi, że uczeń to "klient"?

JA NIE!

Nasz klient, nasz pan!
Ja osobiście takiego dyrektora z miejsca by wywalił na zbity pysk!

Ciekawe czy w najlepszych polskich szkołach uczeń to klient i pan? Nie sądzę!
Szkoła to miejsce, gdzie się kształtuje i hartuje charaktery. Miejsce gdzie się zdobywa wiedzę i rywalizuje o najlepsze oceny anie jaka kur...a kolonia!
Gość
#3124 Wysłane : 14 stycznia 2018 06:01:38(UTC)

Gość;104319 napisał:
to zobaczcie jakie wysokie miejsce zajmuje w woj.małopolskim szkoła podstawowa w biesiadkach
brac z nich przykład
kto chce aby jego dziecko cos sie nauczylo to do biesiadek !!!!!!!!!!!!!!!!1

żeby sie dziecki nauczyło to musi chcieć i siedzieć nad książkami. Innego sposobu nie ma czy to w Biesiadkach czy Gwoźdźcu czy innej dziurze.
Gość
#3120 Wysłane : 14 stycznia 2018 06:04:26(UTC)

Gość;104333 napisał:
Nasz klient, nasz pan!
Ja osobiście takiego dyrektora z miejsca by wywalił na zbity pysk!

Ciekawe czy w najlepszych polskich szkołach uczeń to klient i pan? Nie sądzę!
Szkoła to miejsce, gdzie się kształtuje i hartuje charaktery. Miejsce gdzie się zdobywa wiedzę i rywalizuje o najlepsze oceny anie jaka kur...a kolonia!

idze bajoku. Jestem nauczycielem dzisiaj uczeń taki sam jak rodzic nic nie umue uczyć sie nie chce a wymagania takie że włos się jeży.
Tak uczeń to klient.....coś ci to przeszkadza ?
Gość
#3125 Wysłane : 14 stycznia 2018 07:42:37(UTC)

idze bajoku. Jestem nauczycielem dzisiaj uczeń taki sam jak rodzic nic nie umue uczyć sie nie chce a wymagania takie że włos się jeży.
Widać nie nauczli czytać ani pisać: jak już to "bejoku" a nie "bajoka" ci....u
Dawno temu liceum to było Coś ,a teraz jest zespół szkół; jakiś dziwny twór? i to widać,słychać i czuć niestety.
Gość
#3127 Wysłane : 14 stycznia 2018 08:34:35(UTC)

dawniej liceum to też było tylko rozsławiane.ale prawda jest i była inna .kto uczył się w nim to pamięta i nie których nauczycieli. bez chwalby. bo rzeczywistość była inna.
Gość
#3127 Wysłane : 14 stycznia 2018 10:01:43(UTC)

chyba to o swoich latoroślach mowisz??wszyscy magistrami nie mogą być bo nie będzie miał kto ci chleba upiec.
Gość
#3128 Wysłane : 14 stycznia 2018 14:51:44(UTC)

Gość;104396 napisał:
chyba to o swoich latoroślach mowisz??wszyscy magistrami nie mogą być bo nie będzie miał kto ci chleba upiec.

Dziś magister to niestety żadne osiągnięcie. Każdy matoł może być magistrem . A uczelni różnej maści o wątpliwym prestiżu i poziomie jest aż nadto.
Tak żę każdy osioł może sobie za czesne kupić magistra.
Gość
#3120 Wysłane : 14 stycznia 2018 18:21:59(UTC)

Gość;104385 napisał:

Oj dziecko. Nie wydaje mi się. Widzisz np. w USA jest trochę prywatnych uczelni, za które trzeba płacić z prywatnych kieszeni. Uczelni prestiżowych, na które żeby się dostać trzeba się trochę postarać, ale nawet tam płacący uczeń (częściej rodzic) nie jest klientem i nikt go tam tak nie traktuje. Dlaczego? Bo to szkoła. Ty idziesz tam po to, żeby się czegoś nauczyć a warunkiem jest spełnienie wszystkich warunków i oczekiwać, które przed tobą ta szkoła stawia.
Innymi słowy: to nie uczeń dyktuje warunki, ale szkoła w której się uczy, inaczej nie była by to szkoła, tylko np. dom wczasowy, lub coś podobnego.
Zazwyczaj jest tak, że jeżeli Ci nie pasuje to dyrekcja takiej szkoły mówi wprost: nie chcesz? To idź gdzie indziej, bo na Twoje miejsce czekają inni.

Podobnie jest nawet w Polsce, w tych najlepszych szkołach z pierwszej dziesiątki w kraju.
Tam dyrektorzy to rozumieją w odróżnieniu od dyrektorów z naszego podwórka.

Z resztą: dorośniesz, będziesz mieć własne dzieci to zrozumiesz. Prędzej, czy później.

Później to zazwyczaj wtedy, gdy Twoje rozwydrzone dziecko dorośnie i pojmiesz co przegapiłeś a wtedy będzie już za późno.
Tego ostatniego Ci nie życzę.
Pozdrawiam
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
152 Strony«<150151152
Wyślij odpowieź
Skok do forum