logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

131 Strony«<129130131
Wyślij odpowieź
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#2683 Wysłane : 8 lutego 2017 08:12:28(UTC)
Ranga: Gość

Takie roWiązanie jak planuje w trójce dyr nie ma poparcia nawet u będącego na równorzędnym stanowisku dyrektora z gimnazjum i z tego co widać nie ma na to wpływu, wiec ratuje tylko władza wyższego szczebla,. decyzja należy do wydziału, naczelnika, burmistrza, komisji oświaty, rozsądnych radnychi - na to można liczyć jedynie, chyba że kuratorium zareaguje na takie pomysły
Gość
#2684 Wysłane : 8 lutego 2017 08:16:59(UTC)

Rodzice dzieciaków musimy się przeciwstawić, bo jeżeli podjęliście decyzje, czym broni się dyr o dochodzących nauczycielach, to chyba tAk jak ja nie zostaliście uświadomieni jak by to wygladało
Gość
#2660 Wysłane : 8 lutego 2017 08:31:17(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Wszystko wskazuje na to, ze rada rodziców źle zorganizowała rozpoznanie wśród pozostałych rodziców, a poza tym na takim spotkaniu nie powinno być dyrektora, bo rodzice nie mogą swobodnie wyrażać własnych myśli i wątpliwości, bo się obawiają konsekwencji dla swojego dziecka

I to jest chyba mądry głos w dyskusji, rozmowa, przedyskutowanie za i przeciw, jeden głos na spotkaniu rodziców był taki, ale reszta rodziców nieuswiadomiona
Gość
#2685 Wysłane : 8 lutego 2017 08:50:03(UTC)

Źle te informacje przekazali należący do rady rodz. pozostałym rodzicom w klasie, ale po rozmowach po kilku dniach mówili ze oni sami zostali wprowadzeni w błąd na zebraniu
Gość
#2686 Wysłane : 8 lutego 2017 09:05:21(UTC)

No to ja mam pytanie: gdzie do 1 klasy pójdzie moje dziecko ? Mieszkamy koło stadionu. Rok temu po otrzymaniu wezwania do szkoły zostało zapisane do szkoły nr 3 a teraz to jest nadal aktualne czy jak?
Gość
#2687 Wysłane : 8 lutego 2017 09:10:52(UTC)

No to ja mam pytanie: gdzie do 1 klasy pójdzie moje dziecko ? Mieszkamy koło stadionu. Rok temu po otrzymaniu wezwania do szkoły zostało zapisane do szkoły nr 3 a teraz to jest nadal aktualne czy jak?

raczej zapis nie jest aktualny, tamte tereny dawniej należały do jedynki, a obwody wrócą, więc nowy zapis
Gość
#2688 Wysłane : 8 lutego 2017 09:26:24(UTC)

No i właśnie widać kto będzie ponosił odpowiedzialność za reformę. W dyskusji nic nie ma o minister, która zrobiła to zamieszanie tylko o nauczycielach, dyrekcjach i samorządowcach. Właśnie o to chodziło PiSowi, żeby podzielić całą oświatę i ludzi na dole.
Gość
#2689 Wysłane : 8 lutego 2017 10:19:34(UTC)

Najgorsza jest dezinformacja, jaka nastala. Rozumiem, ze ludzie odpowiedzialni za oswiate lokalnie nie maja jezcze konkretów i sami sie miotają w tym temacie, ale gdzie rozmowy, konsultacje? Przeciez siec szkol ma byc gotowa do konca marca a tu nadal jakies dywagacje, szczątkowe informacje, prowizorka. Współczuję 6klasistom bo to oni będą kroliczkami doswiadczalnymi!
Gość
#2692 Wysłane : 8 lutego 2017 10:38:21(UTC)

Głowa boli od waszego biadolenia, sprawę można załatwić na jednej sesji rady, wyznaczyć siatkę szkół, gimnazja do likwidacji , nadwyżka nauczycieli do zwolnienia z dużymi odprawami(9-cio miesięcznymi), w każdej ze szkół cykl 8-mio letni, licea 4-ro letnie , technika 5-cio letnie i to jest nie dobra, ale złota zmiana.
Po tej zmianie doczekamy się w przyszłości dobrych fachowców , dobrych techników , dobrych lekarzy ,prawników ,inżynierów , nie jak obecnie tylko z literkami przed nazwiskiem.
Nad gimnazjami przestajecie biadolić , bo to ani półśrednia, ani średnia ,ani nie wiem jaka szkoła , po prostu dziwoląg w polskich realiach.
Gość
#2693 Wysłane : 8 lutego 2017 11:38:57(UTC)

No i właśnie "dobra zmiana". Powrót do PRL. Czasy Kaczyńskiego. A świat idzie do przodu.
Gość
#2694 Wysłane : 8 lutego 2017 11:41:12(UTC)

W nowej podstawie programowej brak Wałęsy i Curie Skłodowskiej. Skandal!!!!!!
Gość
#2695 Wysłane : 8 lutego 2017 13:11:13(UTC)

Śmieszą wasze detale, jak poproszę hydraulika, Montera TV,mechanika samch. itp., to guzik mnie to obchodzi czy brał udziałw bitwie pod Grunwaldem i wiedział kto to był BOLEK , lub w Solidarności i znał datę tychże zdarzeń, mnie interesuje by dobrze wykonał swoje zadanie i umiał policzyć zapłatę i do tego nie potrzeba 9-ciu lat gimnazjum tylko dobra szkoła zawodowa
Gość
#2696 Wysłane : 8 lutego 2017 13:51:22(UTC)

Śmieszą wasze detale, jak poproszę hydraulika, Montera TV,mechanika samch. itp., to guzik mnie to obchodzi czy brał udziałw bitwie pod Grunwaldem i wiedział kto to był BOLEK , lub w Solidarności i znał datę tychże zdarzeń, mnie interesuje by dobrze wykonał swoje zadanie i umiał policzyć zapłatę i do tego nie potrzeba 9-ciu lat gimnazjum tylko dobra szkoła zawodowa

Co za "optymista" Wszak każdy szanujący się obywatel powinien znać choć trochę historii (prawdziwej) i ty i ja i tenże hydraulik z monterem Flapper
Gość
#2697 Wysłane : 8 lutego 2017 16:05:45(UTC)

Oni świetnie znają nie tylko historię ale też inne działy nauk humanistycznych , nie z lekcji gimnazjów tylko własnych ambicji bycia inteligentnym -samokształcenie , i po co 9 lat wałkować to samo.
Gość
#2698 Wysłane : 15 lutego 2017 17:04:41(UTC)

Co dalej z edukacją? Jakie będą szkoły po reformie.
Gość
#2699 Wysłane : 15 lutego 2017 18:43:52(UTC)

Co dalej z edukacją? Jakie będą szkoły po reformie.

marnie to wygląda, jeżeli będzie tak jak opisano powyżej
Gość
#2690 Wysłane : 15 lutego 2017 21:07:51(UTC)

Najgorsza jest dezinformacja, jaka nastala. Rozumiem, ze ludzie odpowiedzialni za oswiate lokalnie nie maja jezcze konkretów i sami sie miotają w tym temacie, ale gdzie rozmowy, konsultacje? Przeciez siec szkol ma byc gotowa do konca marca a tu nadal jakies dywagacje, szczątkowe informacje, prowizorka. Współczuję 6klasistom bo to oni będą kroliczkami doswiadczalnymi!

w pełni zgadzam się z tym głosem, kuluarowe rozmowy owszem są, ale dlaczego władza nie rozmawia i nie informuje rodziców uczniów klas 6, gdzie ich dzieci i na jakich warunkach będą się uczyć w klasie siódmej, przed zatwierdzeniem powinny być konkrety, a my nic nie wiemy, panie naczelniku proszę nas traktować poważnie
Gość
#2691 Wysłane : 21 lutego 2017 21:54:40(UTC)

w pełni zgadzam się z tym głosem, kuluarowe rozmowy owszem są, ale dlaczego władza nie rozmawia i nie informuje rodziców uczniów klas 6, gdzie ich dzieci i na jakich warunkach będą się uczyć w klasie siódmej, przed zatwierdzeniem powinny być konkrety, a my nic nie wiemy, panie naczelniku proszę nas traktować poważnie

i niestety jutro ponoć sesja a rodzice dalej nic nie wiedzą, bo nikt "ważny" się z nami nie spotkał
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
131 Strony«<129130131
Wyślij odpowieź
Skok do forum