logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

133 Strony«<131132133
Wyślij odpowieź
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#2726 Wysłane : 4 kwietnia 2017 23:17:07(UTC)
Ranga: Gość

Gdyby strajkowali, wieszalibyscie na nich psy, ze dzieci stratne, ze dobro dziecka, ze wlasne stolki
suchy
#2725 Wysłane : 6 kwietnia 2017 22:11:13(UTC)
suchy

Ranga: Advanced Member

Gość;95357 napisał:
Do #2720 - Chyba nic nie wiesz na temat środowiska nauczycieli. Nie chodzi o strajk pod
sztandarami związkowymi tylko całego środowiska wobec chorej władzy PiSowskiej.
PiS chce wszystko przerobić na własną modłę. Wszystkie grupy społeczne podzielił na
pół. Religia smoleńska czyli choroba pisowska. Mam nadzieję, że jak każda choroba i ta
przejdzie. Oby jak najszybciej, żeby można było przywrócić stan poprzedni.

Jako głosujący kiedyś za tym " stanem poprzednim " osobiście wolę by już nie wrócił . Za pisem nie głosowałem , ale jakoś nie specjalnie mnie razi co robią , może dlatego że przestałem oglądać wiadomości , zwłaszcza na tvn24 . Można złapać dystans do wszystkiego . Oczywiście zajmie to chwilę , ale przestaje się widzieć tylko złych pisiorów i dobrych peowców . Zapewne zgodzisz się ze mną , że kto ma media ten ma władzę .
Co do samej edukacji , to pan Broniarz nie jest obiektywny . Po prostu robi to , za co bierze sporą kasę . Kiedyś walczył przeciwko gimnazjom , teraz walczy przeciwko powrotowi 8 klas .Osobiście jestem za powrotem 8 klas . Może przez sentyment a może przez fakt , że system gimnazjalny w opiniach socjologów , czy psychologów ( Janusz Czapiński ) pokazywał na zmiany w zachowaniach dzieci , wzrostu ich agresji min. dziewczynek .
Teraz o tym juz się nie mówi bo stało się normą , ale na samym początku było to zauważalne dosyć mocno jako kontrast do wcześniejszego modelu .
Gość
#2727 Wysłane : 24 kwietnia 2017 17:13:11(UTC)

A w Jadownikim gimnazjo-podstawówce cyrku ciąg dalszy.
1. Podobno odbył się konkurs na dyrektora, o którym nikt nie słyszał. Nie opublikowano w BIP-ie żadnego ogłoszenia i kandydat w końcu był jeden. Gratulujemy "wygranej" z samym sobą.

2. Przestrzegam rodziców przed wysyłaniem do klas tzw. "sportowych" i nowego tworu wymyślonego chyba w pijanym zwidzie, czyli "klasy harcerskiej z elementami gry w szachy". Niestety nie pierwszy raz angażuje się dzieciaki w przysłowiowe pierdoły kosztem poważnych przedmiotów takich jak matematyka, języki obce, czy przedmioty przyrodnicze. Efekt jest taki, że dzieciaki opuszczają mury tej szkoły bardzo słabo przygotowane do kontynuowania nauki w szkole średniej a potem na rozpacz jest już za późno.
Pomijam fakt iż jak to przekazują rodzice jest duże parcie dyrekcji na nauczycieli przedmiotów o wpisywanie jak najlepszych ocen i obniżenie wymagań względem dzieci bo to "sportowcy"

Apeluję do rozsądku rodziców. Wyobraźcie sobie jak te dzieci mają się same utrzymać grając w szachy, jeżdżąc na obozy harcerskie, czy grając sobie w piłkę. To będzie ich przyszłość i praca?
To ma być szkoła, czy schronisko młodzieżowe?

Gdzie klasy matematyczne, fizyczne, językowe? TO JEST NORMALNIE CYRK!
Kto nie wierzy polecam lekturę wyników tych klas na testach gimnazjalnych.

Gość
#2728 Wysłane : 26 kwietnia 2017 08:04:50(UTC)

Dlaczego tak piszesz? Przecież szachy i harcerstwo to pożyteczne rzeczy.
Gość
#2732 Wysłane : 26 kwietnia 2017 15:33:45(UTC)

Gość;95996 napisał:

a gdzie w szkole nafty nr 2 no i jeszcze muzyczna ho hoFlapper
Gość
#2729 Wysłane : 26 kwietnia 2017 18:33:53(UTC)

Gość;95996 napisał:

Ty sobie jaja robisz czy tak na prawdę? A może jesteś pomysłodawcą tego czegoś?
Mówimy o szkole, gdzie dyrektor może przydzielić dodatkowe godziny na przedmiot lub przedmioty jego zdaniem najbardziej priorytetowe.
Musi to jeszcze zaakceptować Rada Pedagogiczna jako organ i Rada Rodziców.
Nie chce mi się wierzyć, że wszyscy nauczyciele tej szkoły to imbecyle, jak i członkowie Rady Rodziców. Po prostu nie chcę w to wierzyć, że klepnęli bezmyślnie ten durny pomysł!

Co więc powinno być priorytetem w TEJ akurat szkole? Wystarczy popatrzeć na wyniki testów gimnazjalnych, gdzie poniżej krytyki, blisko poziomu dna są wyniki z części matematyczno-przyrodniczej.

W NORMALNYCH szkołach powstają klasy językowe, matematyczne, przyrodnicze, biologiczne a w Jadownikach mamy klasy sportowe i harcerskie.

Ja tylko zacytuję mamę jednego z uczniów, absolwenta kasy sportowej gimnazjum z Jadownik:
"Syn chodził do klasy sportowej i tam nauczyciele nie wymagali od niego matematyki, fizyki czy angielskiego."
Syn dostał się do liceum, po czym po semestrze musiał przenieść się do klasy zawodowej do sąsiedniej szkoły bo jego poziom wiedzy zatrzymał się gdzieś w okolicach klasy 4-5 szkoły podstawowej.

Rodzice mogą być dumni z absolwenta jakże szacownej klasy sportowej. Myślę, że chłopak będzie teraz robił karierę sportowca, tudzież trenera.

Znam osobiście te osoby i z tego co wiem, to nie odosobniony przypadek wpuszczenia młodych ludzi w maliny.
Teraz rodzice rozgoryczeni. Niestety już za późno.
Gość
#2736 Wysłane : 26 kwietnia 2017 20:36:25(UTC)

Pytanie: czy mieli okazję od niego wymagać, czy zawody pozwalały mu być na zajęciach, a może nie?Ja znam takich, którzy kontynuują naukę w szkołach średnich i mają sukcesy i ich poziom wiedzy zdecydowanie poszerzył się i ciągle się poszerza
Gość
#2733 Wysłane : 28 kwietnia 2017 11:41:45(UTC)

Gość;95996 napisał:

no tylko duzo czasu zabiera maja corka nie wyrabia a ja mysle ze dlatego duzo sie wypisalo ale to fajna sprawa dla dzieci moja ma warunek ze musi poprawic oceny to bedzie na biwakach
Gość
#2735 Wysłane : 28 kwietnia 2017 12:27:55(UTC)

Gość;96086 napisał:
no tylko duzo czasu zabiera maja corka nie wyrabia a ja mysle ze dlatego duzo sie wypisalo ale to fajna sprawa dla dzieci moja ma warunek ze musi poprawic oceny to bedzie na biwakach

Ale to nie jest odpowiedź osoby zapytanej
Gość
#2730 Wysłane : 28 kwietnia 2017 13:36:36(UTC)

Gość;96036 napisał:

Ja tylko zacytuję mamę jednego z uczniów, absolwenta kasy sportowej gimnazjum z Jadownik:
"Syn chodził do klasy sportowej i tam nauczyciele nie wymagali od niego matematyki, fizyki czy angielskiego."
Syn dostał się do liceum, po czym po semestrze musiał przenieść się do klasy zawodowej do sąsiedniej szkoły bo jego poziom wiedzy zatrzymał się gdzieś w okolicach klasy 4-5 szkoły podstawowej.

Rodzice mogą być dumni z absolwenta jakże szacownej klasy sportowej. Myślę, że chłopak będzie teraz robił karierę sportowca, tudzież trenera.

Znam osobiście te osoby i z tego co wiem, to nie odosobniony przypadek wpuszczenia młodych ludzi w maliny.
Teraz rodzice rozgoryczeni. Niestety już za późno.

A to liceum , to się zapytam, też sportowy profil? Bo może chłopak źle wybrał szkołę, albo nie poszedł w kierunku sportu dalej. A niestety , w NORMALNYCH np LO, nauczyciele mają gdzieś zainteresowania sportem ucznia wykraczające poza szkołę . Nie idą "na rękę"
Gość
#2737 Wysłane : 28 kwietnia 2017 14:09:44(UTC)

Sami wszystko siedzący się wypowiadają a w rzeczywistości jesteście ludźmi wierzącymi w domu, bez wykształcenia,bez pracy,bez perspektyw i jedyne co potraficie to pierdząc w stołek obrażać,oczerniać i kłamać. Ludzie zróbcie coś z sobą i dla siebie a nie tylko szczujcie.
Gość
#2734 Wysłane : 28 kwietnia 2017 16:58:43(UTC)

Gość;96086 napisał:

Po czym "poprawa" tych ocen wygląda tak, że dyrektorem siada na nauczyciela a ten nie mając innego wyjścia wpisuje lepsze oceny. Po czym dziecko z dobrymi ocenami kończy gimnazjum (teraz podstawówkę), idzie do szkoły średniej a tam okazuje się, że dziecko nic nie umie.
Problem w tym, że po takiej szkole średniej jest matura, którą w przeciwieństwie do egzaminu po gimnazjum (teraz po podstawówce) można oblać.

Niestety świadomość tego, że zrobiono dzieciaka w bambuko przychodzi zbyt późno.
Gość
#2731 Wysłane : 28 kwietnia 2017 17:03:23(UTC)

Gość;96089 napisał:
A to liceum , to się zapytam, też sportowy profil? Bo może chłopak źle wybrał szkołę, albo nie poszedł w kierunku sportu dalej. A niestety , w NORMALNYCH np LO, nauczyciele mają gdzieś zainteresowania sportem ucznia wykraczające poza szkołę . Nie idą "na rękę"

Bo nauczyciel ma zakichany obowiązek wymagań od ucznia tyle samo co od każdego innego bez względu na to, czy jest dobry w sporcie czy też nie.
Ma też zafajdany obowiązek wymagać od niego tego co przewiduje podstawa programowa, choćby dlatego, żeby dokument w postaci świadectwa ukończenia szkoły nie okazał się śmieciem, który nadaje się tylko li wyłącznie do podtarcia d..py.

Jeżeli nauczyciel tego nie umie, nie potrafi to powinien wylecieć z roboty.
Podobnie jak dyrektor, który zmusza nauczyciela do tego, żeby od pewnych uczniów wymagali mniej, lub, żeby od uczniów wymagać mniej, niż podstawa programowa przewiduje.
Niestety takich dyrektorów indolentów, którzy powinni wylecieć na zbity pysk z roboty nie brakuje.
AMEN!
Gość
#2738 Wysłane : 28 kwietnia 2017 17:06:04(UTC)

Gość;96093 napisał:
Sami wszystko siedzący się wypowiadają a w rzeczywistości jesteście ludźmi wierzącymi w domu, bez wykształcenia,bez pracy,bez perspektyw i jedyne co potraficie to pierdząc w stołek obrażać,oczerniać i kłamać. Ludzie zróbcie coś z sobą i dla siebie a nie tylko szczujcie.

Gdzie to "kłamstwo"? W tym, że jadownicka szkoła otwiera klasę "harcerską z elementami gry w szachy" a nie otwiera klasy językowej, matematycznej, czy choćby np. biologiczno-chemicznej?
NIE! Oni otwierają klasy harcerskie i sportowe.
Przecież to jest istny cyrk!
Gość
#2739 Wysłane : 29 kwietnia 2017 10:50:00(UTC)

Maturzystom wybierającym szkołę jako "ściągawkę" podaję aktualny ranking techników i liceów.
Niestety w obecnych czasach szkoły dosyć aktywnie prowadzą kampanię marketingową zachwalając siebie przy pomocy argumentów nie do końca zgodnych z prawdą.

Tutaj możecie przynajmniej częściowo zweryfikować to, jaki poziom kształcenia zapewnia dana szkoła:

Ranking techników:
http://www.perspektywy.p...7_Ranking_technikow.pdf
Z Brzeska załapała się tylko brzeska "Zielonka". Pozostałe nasze technika niestety są poza tabelą.

Ranking liceów:
http://www.perspektywy.p..._ogolnoksztalcacych.pdf
Nasze liceum niestety poza tabelą :(

Zastanawiam się ciągle nad sensem utrzymywania szkoły średniej w Czchowie, czy Szczurowej. Na szczęście przynajmniej Łysa Góra została zamknięta i niech będzie przestrogą dla nauczycieli i dyrektorów do czego prowadzi regularne obniżanie poziomu kształcenia.

Widać też, że totalnym błędem było zrobienie "misz masz" i łącenie liceów z technikum w ZSP1.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest:
1. Zrobić 1 szkołę zawodową: technikum i tzw. zawodówkę na Zielonce, likwidując wszystkie trzymane "na siłę" zawody.
2. Zrobić 1 solidne liceum zamiast ZSP1, zatrudniając ambitnego dyrektora, który zadba o poziom wymagań i poziom kształcenia.

Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na doposażenie pracowni.

Pytanie tylko kto się podejmie takiej reformy?
Gość
#2740 Wysłane : 29 kwietnia 2017 13:23:59(UTC)

Prosze zglosic swoja kandydature i zbawic szkolnictwo w brzesku.
Gość
#2741 Wysłane : 29 kwietnia 2017 16:35:15(UTC)

Gość;96126 napisał:
Prosze zglosic swoja kandydature i zbawic szkolnictwo w brzesku.

No to gościu strzeliłeś "merytorycznym" argumentem.
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
133 Strony«<131132133
Wyślij odpowieź
Skok do forum