logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

109 Strony«<107108109
Wyślij odpowieź
****** Gmina Borzęcin ******
Gość
#2501 Wysłane : 15 lutego 2017 14:45:56(UTC)
Ranga: Gość

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Zaznaczam że nie jestem autorem komentarza #2496 ale poirytowała mnie riposta kogoś z otoczenia wójta Kwaśniaka jeśli nie jego samego bo to jest dopiero ściemnianie i próba wychwalania jak to jest dobrze, bo jaka to długa lista inwestycji, a przede wszystkim co to za inwestycje? Sprawdziłem i owszem na ponad jednej stronie w BIP ale to samo wyposażenie do DPS wymienione w rozdrobnieniu oprócz tylko 3 małych kawałków dróg gdyż dowóz dzieci do szkół to nie inwestycje podobnie jak również obsługa bankowa. Z tego to dopiero można się prawdziwie uśmiać i śmiem sadzić nie będąc raczej w błędzie, ze nie ma drugiej takiej gminy w Polsce która by tylko tyle inwestowała w ciągu całego roku i uznawała to równocześnie za olbrzymi sukces!BigGrin

Już wiem, rozumiem dlaczego irytują się różnego rodzaju chłoptasie, czytałem na f..boku, Wójt odcił cycek z kasa i bicie piany. z tego słysze w wywiadach Pana Wójta priorytetem jest właśnie DPS i cieszy, że ta inwestycja jest na zicher wykończona. Dla informacji sprawdź sobie BIP innych gmin w subregionie tarnowskim , nawet jednej strony inwestycji nie znajdziesz. I po co tyle hałasu...
Gość
#2502 Wysłane : 15 lutego 2017 19:17:18(UTC)

Już wiem, rozumiem dlaczego irytują się różnego rodzaju chłoptasie, czytałem na f..boku, Wójt odcił cycek z kasa i bicie piany. z tego słysze w wywiadach Pana Wójta priorytetem jest właśnie DPS i cieszy, że ta inwestycja jest na zicher wykończona. Dla informacji sprawdź sobie BIP innych gmin w subregionie tarnowskim , nawet jednej strony inwestycji nie znajdziesz. I po co tyle hałasu...

Ładny mi to priorytet z DPS-em, niby ma być na zicher wykończony, a nie jest w użytku pomimo nie zliczonych już nawet zapowiadanych terminów uruchomienia. Miało być 2 lub 3 lata temu, następnie w sierpniu 2016 roku, grudniu 2016r. potem od 1 stycznia 2017 r. obecnie mamy drugą połowę lutego i dalej budynek świeci pustkami. Zanim zacznie funkcjonować to pewnie trzeba będzie go już remontować, a ciekawe czy będzie miał w nim kto przebywać aby ta inwestycja była rentowna, bo przy 20 czy 30 pensjonariuszach to nie ma racji bytu taki duży budynek. Wystarczająca byłaby 1/3 tego obiektu i to nie w tym miejscu gdzie osoby tam przebywające juz w podeszłym wieku będą ciągle mieć przed oczami miejsce wiecznego spoczynku. BIB innych gmin dla ciekawości tez znam, nie przytaczam konkretnie bo to nie Gmina Borzęcin więc niezgodne z regulaminem forum ale mniejsze gminy mają w budżecie mało inwestycji - pozycji ale za to poważne i potrzebne na duże kwoty, które będą służyć większości mieszkańców np. etap kanalizacji i w dodatku w trudnym górzystym terenie przy rozproszonej zabudowie, a nie jak w przypadku DPS może dla kilku lub maksymalnie kilkunastu osób z Gminy Borzęcin. Należy więc działać bardziej po gospodarsku!!
Gość
#2503 Wysłane : 15 lutego 2017 20:39:18(UTC)

Ładny mi to priorytet z DPS-em, niby ma być na zicher wykończony, a nie jest w użytku pomimo nie zliczonych już nawet zapowiadanych terminów uruchomienia. Miało być 2 lub 3 lata temu, następnie w sierpniu 2016 roku, grudniu 2016r. potem od 1 stycznia 2017 r. obecnie mamy drugą połowę lutego i dalej budynek świeci pustkami. Zanim zacznie funkcjonować to pewnie trzeba będzie go już remontować, a ciekawe czy będzie miał w nim kto przebywać aby ta inwestycja była rentowna, bo przy 20 czy 30 pensjonariuszach to nie ma racji bytu taki duży budynek. Wystarczająca byłaby 1/3 tego obiektu i to nie w tym miejscu gdzie osoby tam przebywające juz w podeszłym wieku będą ciągle mieć przed oczami miejsce wiecznego spoczynku. BIB innych gmin dla ciekawości tez znam, nie przytaczam konkretnie bo to nie Gmina Borzęcin więc niezgodne z regulaminem forum ale mniejsze gminy mają w budżecie mało inwestycji - pozycji ale za to poważne i potrzebne na duże kwoty, które będą służyć większości mieszkańców np. etap kanalizacji i w dodatku w trudnym górzystym terenie przy rozproszonej zabudowie, a nie jak w przypadku DPS może dla kilku lub maksymalnie kilkunastu osób z Gminy Borzęcin. Należy więc działać bardziej po gospodarsku!!

może niech już ten wybitny wójt zostanie na tej Dominikanie, i tam buduje tą swoją potęgę, bo tutaj to przez lata będziemy spłacać zadłużenie gminne.
Gość
#2506 Wysłane : 16 lutego 2017 10:24:02(UTC)

Mówi się na mieście Borzęcin sic! że miesięczny pobyt pensjonariusza ma kosztować 3.800 pln to ja dziękuje za takie opłaty.Podobny Dps jest w Gnojniku fuul opcja 2.900
Gość
#2495 Wysłane : 16 lutego 2017 10:40:49(UTC)

problem januszku jest taki, że to nie ty zmniejszasz zadłużenie, tylko RIO, które wdraża program naprawczy, bo do ruiny to ty gminę doprowadziłeś, swoją megalomanią. Dobrze wiesz, że teraz fikniesz - tylko trochę - a premier przywiezie ci komisarza do Borzęcina i ci żaden Kukiz ani Pitaś nie pomoże, kiedy otwarcie tego centrum rehabilitacji?

Kwaśniak to cienki bolek, każdy kto go trochę poznał, wie, że zgrywa lokalnego gieroja, jednak nie znosi i nie umie przyjąć krytyki i wytykania błędów, więc to jest dobra metoda na niego. Gadałem z kilkoma samorządowcami i mówią, że żal na niego patrzeć na różnych zjazdach, konferencjach samorządowców, gdzie wytykają go za plecami palcami i podśmiec(***)ą z całego rodu braci, który jest synonimem obciachu, utarło się nawet, że to takie dresiarze polityczne. Miłego dnia.
Gość
#2509 Wysłane : 16 lutego 2017 15:03:51(UTC)

Widać że pierwszy Borzęcok wrócił z Dominikany to temat ***Gmina Borzęcin*** na tym forum tętni życiem. Niech się lepiej zabierze za problem fekalii w rowach w swoim Borzęcinie a nie wypisuje bzdety!
Gość
#2510 Wysłane : 18 lutego 2017 18:49:47(UTC)

Przeciwnicy pisali że DPS nie powstanie a tu Najpiękniejsza Placówka w Małopolsce zostanie otwarta w Marcu 2017 r. Kwaśniak Janusz na Prezydenta a nie na Burmistrza Brzeska.
Gość
#2512 Wysłane : 19 lutego 2017 08:40:05(UTC)

Przeciwnicy pisali że DPS nie powstanie a tu Najpiękniejsza Placówka w Małopolsce zostanie otwarta w Marcu 2017 r. Kwaśniak Janusz na Prezydenta a nie na Burmistrza Brzeska.

Nareszcie!!!!!, jeżeli oczywiście nastąpi to w marcu, bo ile to już terminów otwarcia zapowiadano?, nawet osobiście przez Wójta. A czy najpiękniejsza Placówka w Małopolsce? chcący tak twierdzić to należy oglądnąć wszystkie, porównać i dopiero wtedy wydawać opinie. Jedno jest pewne, że beczka na fekalia przy tej placówce chluby jej nie przynosi i oddala od nowoczesności oraz oszczędności w kosztach utylizacji ścieków. Aby tylko była szczelna, a nie tak jak w przypadku innych obiektów samorządowych na terenie gminy Borzęcin.
Gość
#2507 Wysłane : 19 lutego 2017 12:17:18(UTC)

Mówi się na mieście Borzęcin sic! że miesięczny pobyt pensjonariusza ma kosztować 3.800 pln to ja dziękuje za takie opłaty.Podobny Dps jest w Gnojniku fuul opcja 2.900

Średni koszt pobytu w DPS w 2016 r. w woj. malopolskim / powiat krakowski wynosił około 3200 zł

W przypadku gdy rodzina nie jest w stanie ponosić odpłatności lub gdy osoba skierowana do domu pomocy społecznej nie ma osób zobowiązanych do pomocy, różnicę pomiędzy opłatą osoby skierowanej a kosztem pobytu ponosi gmina, z której osoba została skierowana. Gminy z tego co czytałem otrzymują częściową dotację od wojewody na ten cel.
Gość
#2508 Wysłane : 20 lutego 2017 08:51:42(UTC)

Średni koszt pobytu w DPS w 2016 r. w woj. malopolskim / powiat krakowski wynosił około 3200 zł

W przypadku gdy rodzina nie jest w stanie ponosić odpłatności lub gdy osoba skierowana do domu pomocy społecznej nie ma osób zobowiązanych do pomocy, różnicę pomiędzy opłatą osoby skierowanej a kosztem pobytu ponosi gmina, z której osoba została skierowana. Gminy z tego co czytałem otrzymują częściową dotację od wojewody na ten cel.

Nie można porównywać kosztów pobytu w DPS obowiązujących na naszym terenie w powiecie brzeskim z kosztami w powiecie krakowskim gdzie ceny są znacznie wyższe. W naszej gminie takich osób wymagających opieki w DPS, które potrzebują pomocy (dopłaty do kosztów pobytu) ze strony gminy i dotacji ze strony wojewody jest najwyżej kilka, policzyć można ich na palcach u rąk, a gdzie reszta pensjonariuszy? kogo stać na tak wysoką odpłatność z emerytury czy dopłaty rodziny? Zresztą wnet jeśli dojdzie do otwarcia przekonamy się o tym, również jaka będzie rentowność funkcjonowania tej placówki.
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
109 Strony«<107108109
Wyślij odpowieź
Skok do forum