logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

3 Strony<123
Wyślij odpowieź
Remont dworca kolejowego - zasługa pana Wawryki?
Gość
#41 Wysłane : 3 sierpnia 2012 20:22:24(UTC)
Ranga: Gość

[quote=Guest;10702]Jeśli piszesz takie rzeczy to kompletnie nie jesteś w temacie. Jestem w temacie tylko nie jestem od Kwasniaków.
Gość
#42 Wysłane : 3 sierpnia 2012 21:08:14(UTC)

Originally Posted by: Guest Idź do cytowanego Wpisu
[quote=Guest;10702]Jeśli piszesz takie rzeczy to kompletnie nie jesteś w temacie. Jestem w temacie tylko nie jestem od Kwasniaków.

Człowieku jeśli cokolwiek się orientujesz w świecie kolei, to jakim cudem mogłeś coś takiego napisać. Do zatrzymywania się jakichkolwiek pociągów przyspieszonych miejscowość musi mieć odpowiednią liczbę mieszkańców i torowisko. Jasień to zwykły przystanek kolejowy, na skraju rentowności.
Z Kwaśniakami nie mam nic wspólnego nawet nie bardzo wiem kto to.
Ps.
Proponuje zastanowić się nad tematem dłużej.
Gość
#44 Wysłane : 3 sierpnia 2012 22:20:21(UTC)

Ktoś tu napisał ,że remont dworca PKP to zasługa burmistrza ,bo inaczej to wyremontowaliby dworzec w Jasieniu ,a ja się zapytowywuję dlaczego nie w Sterkowcu ????tam więcej domów przy dworcu.Absurd rodem z Mrożka.
Gość
#45 Wysłane : 3 sierpnia 2012 22:37:47(UTC)

Ktoś tu napisał ,że remont dworca PKP to zasługa burmistrza ,bo inaczej to wyremontowaliby dworzec w Jasieniu ,a ja się zapytowywuję dlaczego nie w Sterkowcu ????tam więcej domów przy dworcu.Absurd rodem z Mrożka.

By było zabawniej, Sterkowiec ma mieć całkiem nowe perony i wiaty.
Gość
#46 Wysłane : 3 sierpnia 2012 22:41:06(UTC)

By było zabawniej, Sterkowiec ma mieć całkiem nowe perony i wiaty.

w Jasieniu i Sterkowcu nie będzie remontu dworców. Idą do wyburzenia. Za to podobnie jak w Brzesku będą nowe perony i wiaty oraz przejścia podziemne.
Gość
#47 Wysłane : 3 sierpnia 2012 22:53:19(UTC)

w Jasieniu i Sterkowcu nie będzie remontu dworców. Idą do wyburzenia. Za to podobnie jak w Brzesku będą nowe perony i wiaty oraz przejścia podziemne.

Nikt nie mówił o remoncie, aczkolwiek kasa w Sterkowcu jest czynna.

Do tego obniżona zostanie przepustowość na przejazdach kolejowych lub ich zamknięcie, ze względu na podwyższenie prędkości szlakowej do 160km/h.
Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Sterkowcu większość ruchu samochodowego z przejazdu, ma być przełożona na istniejące wiadukty pod torami.
Gość
#48 Wysłane : 3 sierpnia 2012 23:00:30(UTC)

"Do tego obniżona zostanie przepustowość na przejazdach kolejowych lub ich zamknięcie, ze względu na podwyższenie prędkości szlakowej do 160km/h.
Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Sterkowcu większość ruchu samochodowego z przejazdu, ma być przełożona na istniejące wiadukty pod torami." I walczą o to także Wawryka i Czesak, dlatego musi się udać!
Gość
#52 Wysłane : 13 sierpnia 2012 18:47:51(UTC)

Bardzo ładny dworzec. Nie wiem kogo to zasługa i nie mam zamiaru dochodzić ale dobrze świadczy to o włodarzach miasta.
Gość
#53 Wysłane : 13 sierpnia 2012 20:27:50(UTC)

Oczywistą sprawą jest równiez fakt, że łazik marsjański przed jego wystrzeleniem,był testowany na nowo wyremontowanej nawierzchni rynku brzeskiego, który powstał dzieki Wawryce.
Gość
#49 Wysłane : 14 sierpnia 2012 00:18:29(UTC)

"Do tego obniżona zostanie przepustowość na przejazdach kolejowych lub ich zamknięcie, ze względu na podwyższenie prędkości szlakowej do 160km/h.
Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale w Sterkowcu większość ruchu samochodowego z przejazdu, ma być przełożona na istniejące wiadukty pod torami." I walczą o to także Wawryka i Czesak, dlatego musi się udać!

Szanowni Państwo,
Ruch wg planów zostanie w części przekierowany na ul. Za Torem, która łączy się z ul. Tarnowską około 500-600 metrów dalej. Przebudowany zostanie również przejazd w pobliżu boiska sportowego, ale jak na razie brak informacji o tym, by miała tamtędy przebiegać droga wyższej kategorii.
Budynek dworcowy zostanie wyburzony. W tym miejscu pojawi się przejście podziemne pod torami, a dotychczasowy przejazd kolejowy obsługiwany przez dróżnika będzie zastąpiony tzw. przejazdem kategorii B - zabezpieczenia w postaci samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (ssp) świetlnej z dwoma lub czterema półrogatkami.
Perony ulegną przesunięciu, a na każdym z nich pojawią się wiaty dla podróżnych. Żal trochę budynku, który jeszcze nie ma 30 lat. Ale widocznie tak musi być.

http://c.wrzuta.pl/wi106...150297821/po.sterkowiec - plan przebudowy linii kolejowej w Sterkowcu

P.S. Co do dyskusji nt wyższości poszczególnych stacji-wszystkie zostaną przebudowane w podobny sposób: remont torowiska, przejścia podziemne, ekrany dźwiękowe, itp. więc nie ma się o co kłócić.

Z poważaniem
Krzysztof Bogusz
Radny Rady Miejskiej
Gość
#54 Wysłane : 14 sierpnia 2012 07:06:15(UTC)

dworzec to pestka ale to otoczenie ten totalny bałagan i złom to wystawia cenzurkę władzom.
Gość
#55 Wysłane : 21 sierpnia 2012 06:51:18(UTC)

dworzec jeszcze jeszcze ale otoczenie ten złom ten brud i bałagan......
Gość
#58 Wysłane : 30 marca 2016 15:51:47(UTC)

Przejżdzałem dzisiaj pod wiaduktem na Kopernika i coś mi się wydaje że to to trochę za nisko po wylaniu 1 warstwy asfaltu no ale tam ma byc ze 3 warstwy i nie wiem czy sie tam zmiesci TIR a moze to i lepiej ze sie nie zmiesci niech sobie jeżdzą nad autostradą ale tylko mnie sie tak wydaje pozdro.

IP:141.0.12.142
Norwegia
Gość
#56 Wysłane : 11 czerwca 2017 15:36:43(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
dworzec jeszcze jeszcze ale otoczenie ten złom ten brud i bałagan......

Ponadto czy ktoś się zastanawiał nad dodatkowym parkingiem . Gdzie mają parkować samochody których kierowcy chcą iść do lekarza , czy na pocztę . Czy Pan burmistrz pochyli się nad tą sprawą ,zanim dojdzie do tragedii ,bo w przypadku pożaru nawet straży trudno będzie wjechać .PKP zablokowało wejście na dworzec od strony północnej i teraz większość podróżnych/nawet z najbliższych ulic/ zostawia wcześnie rano swoje auto na parkingu i przesiada się na pociąg .
Gość
#57 Wysłane : 13 czerwca 2017 22:02:02(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Ponadto czy ktoś się zastanawiał nad dodatkowym parkingiem ...
TAK!
Proszę:
http://www.brzesko.pl/?p=48125

GMINA WYBUDUJE WIĘKSZY PARKING OBOK DWORCA PKP
Gmina nabyła od PKP działkę leżącą obok dworca, będzie tam budowany parking na 160 miejsc. Jednak z uwagi na wysokie koszty inwestycji, konieczne będzie pozyskanie środków zewnętrznych. Pracownicy urzędu miejskiego opracowywać będą wniosek w tej sprawie, który zostanie skierowany do funduszy unijnych.

-Nabycie gruntów położonych w rejonie dworca, w miejscu gdzie od lat funkcjonował skup złomu, nie było sprawa prostą, gdyż znajdowały się we władaniu PKP. Od wielu miesięcy prowadziliśmy intensywne zabiegi, co ostatecznie doprowadziło do przeprowadzenia podziału geodezyjnego działki, a następnie nabyła jej własność – wyjaśnia burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

Decyzją komunalizacyjną wojewody małopolskiego z dnia 27.02.2017 roku gmina nabyła własność działki przy dworcu PKP. -Ponieważ tereny te obciążone są umową dzierżawy z podmiotem prywatnym, zażądaliśmy od PKP jej rozwiązania oraz usunięcia majątku, który nie będzie przekazywany na rzecz gminy. Oczekujemy na fizyczne wydanie działki i podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego – mówi naczelnik wydziału infrastruktury komunalnej, Bogdan Dobranowski.

Urząd Miejski już zlecił wykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu. Aktualnie trwa uzgodnienie koncepcji parkingu z PKP, z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo bocznicy kolejowej. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz pozwolenia na budowę. Działka ta posiada jednak status terenu zamkniętego, więc wnioski w tej sprawie zostaną złożone do wojewody.

Planuje się, że na przedmiotowym parkingu znajdować się będzie około 160 nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych, stanowiska dla pojazdów osób niepełnosprawnych, jak również miejsca dla rowerów. Parking będzie oświetlony, rozważa się również montaż monitoringu.
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
3 Strony<123
Wyślij odpowieź
Skok do forum