logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

11 Strony123>»
Zarudnianie Rodziny w Urzędach- Nepotyzm
Gość
#1 Wysłane : 26 marca 2013 09:34:48(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
Witam. Mam propozycję BARDZO ważnego tematu i bardzo bulwersujacego. Na terenie gmin Powiatu Brzeskiego bardzo często dochodzi do rażych wręcz przykładów NEPOTYZMU. Wójtowie zatrudniaja w różnych podległych im instytucjach swoje rodziny i tak zwanych "PRZY(****)SÓW" Bardzo prosze o wpisywanie przykładów- niech społeczeństwo wie kto jest kim i czemu ich dzieci, żony, meżowie nie maja pracy!!!
Gość
#2 Wysłane : 26 marca 2013 09:52:38(UTC)

Originally Posted by: Guest Idź do cytowanego Wpisu
Witam. Mam propozycję BARDZO ważnego tematu i bardzo bulwersujacego. Na terenie gmin Powiatu Brzeskiego bardzo często dochodzi do rażych wręcz przykładów NEPOTYZMU. Wójtowie zatrudniaja w różnych podległych im instytucjach swoje rodziny i tak zwanych "PRZY(****)SÓW" Bardzo prosze o wpisywanie przykładów- niech społeczeństwo wie kto jest kim i czemu ich dzieci, żony, meżowie nie maja pracy!!!

dobry temat bo zawsze tak było że stołki są obsadzane przez rodzinę lub znajomych.dają ogłoszenie że taka i taka posada jest do objęcia,prowadzą fikcyjną rekrutację,następnie "przyjmują" tego który z góry miał zapewnione stanowisko i o tym niestety lub stety jest w Brzesku głośno.SMUTNE LECZ PRAWDZIWEMad
Gość
#3 Wysłane : 26 marca 2013 10:30:54(UTC)

Każdy ma prawo pisania podanie o przyjęcie do pracy. Zasada stara jak świat.

Okazuje się iż w CV należy czasem podawać doświadczenieBigGrin - niektórzy wpisują tak:

"mam genetyczne powiązania z moim wójkiem w Gminie" Woot to jest doświadczenie którego nam brakuje .
Gość
#4 Wysłane : 26 marca 2013 12:16:43(UTC)

Bardzo dobry temat......bo rzeczywiście są organizowane fikcyjne konkursy na stanowiska urzędnicze w których wygrywają osoby o "szerokich plecach", czy to z rodziny, czy z polecenia kogoś. Ktoś kto złoży dokumenty, a nie będzie miał miał czyjegoś mocnego poparcia nie ma szans w żadnych konkursach...
Gość
#5 Wysłane : 26 marca 2013 12:18:39(UTC)

Rodzina Państwa Dzień (matka, ojciec, syn)
Gość
#6 Wysłane : 26 marca 2013 12:22:02(UTC)

Ciekawy wątek i zdecydowanie można mnożyć przykłady...w Wydziale Komunikacji zatrudniono oczywiście w drodze zorganizowanego konkursu siostrę Klaudi Najdały BigGrin
Gość
#7 Wysłane : 26 marca 2013 14:35:24(UTC)

Kazdy w Brzesku wie ,ze posady w urzedach sa dozywotnie a jezeli jest jakis wakat to tylko dla czlonkow rodzin i tego sie nie da zmienic takie jest zycie .... szkoda ,ze nikt z mojej rodziny tam nie pracuje :(((((
Gość
#8 Wysłane : 26 marca 2013 15:22:00(UTC)

Kazdy w Brzesku wie ,ze posady w urzedach sa dozywotnie a jezeli jest jakis wakat to tylko dla czlonkow rodzin i tego sie nie da zmienic takie jest zycie .... szkoda ,ze nikt z mojej rodziny tam nie pracuje :(((((

Niestety jest to wina gospodarza !!!! W tym przypadku pana Wawryki i świadczy to jak bardzo nieczysta jest polityka personalna w Brzesku zwłaszcza że miara kompetencyjności jest zaniżona do granic. Idąc do urzędu pani/pan siedzący w danym pokoju rozpatrując twoje sprawy niejednokrotnie odsyła od pokoju do pokoju lub konsultuje się z całym piętrem. Może czas wyszkolić kadre panie Burmistrzu tak aby zaoszczędzić czas petentów do minimum a i zorganizować sobie prace tak jak to prawidłowo powinno wyglądać. Niektórzypana pracownicy prezentują żenujący poziom doświadczenia,zaangażowania w pracę i kompetencji.
Gość
#9 Wysłane : 26 marca 2013 16:05:11(UTC)

Sama starałam się tam o pracę jakiś czas temu. Mimo iż większość komisji rekrutacyjnej było za zatrudnieniem mojej osoby, wygrała córka znajomej burmistrza. Jak wiadomo ostatecznie wybiera burmistrz i to do niego należy ostatnie słowo.
Gość
#10 Wysłane : 26 marca 2013 21:41:41(UTC)

Ktoś już kiedyś przedstawiał na forum drzewo genealogiczne związane z zatrudnieniem w gminie Borzęcin.
Gość
#11 Wysłane : 26 marca 2013 22:02:03(UTC)

USC - syn Pana Pasierba, wiadomo jakiego PasierbaBigGrin
Gość
#12 Wysłane : 26 marca 2013 22:14:12(UTC)

A co w wydziale edukacji Starostwa Powiatowego to nepotyzm do potegi.
Gość
#13 Wysłane : 26 marca 2013 23:15:15(UTC)

a co tam w Dębnie?
Gość
#15 Wysłane : 26 marca 2013 23:18:02(UTC)

Za to w wydziale architektury inne patologie.. prawie wszyscy robią aż miło, oczywiście fuchy na lewo..
Tak samo jak w wydziale ochrony środowiska dziwnym trafem operaty wodnoprawne robione są przez jedną rodzinę - pani która je zatwierdza oczywiście..
Własne działalności związane z rożnymi takimi wycenami, projektami, ocenami itd. pootwierali też w UM w niektórych pokojach.
Podobnie jak w miejskiej spółce związanej z dostarczeniem wody i odprowadzaniem ścieków oraz zarządzie dróg powiatowych.

Są rady, radni, komisje rewizyjne "niezależni dziennikarze" lokalni i co czy ktoś się tym zajmie przywróci normalność ???
Z naiwności wyleczyłem się już dość dawno i jak znam życie to inicjator tego wątku nic by przeciwko temu nie miał gdyby znalazł sie po tamtej stronie:)
Gość
#16 Wysłane : 27 marca 2013 08:27:50(UTC)

Siostry Wąs - jedna w podatkach, druga w wydziale edukacji.
Gość
#18 Wysłane : 27 marca 2013 10:19:19(UTC)

Wyszczelać tych co pracują maja dzieci i wnuków oraz ich samych. Przynajmniej wtedy nie będzie problemu. Szczelec
Gość
#19 Wysłane : 27 marca 2013 11:11:24(UTC)

Klisiewicz( matka w Starostwie, syn w Urzędzie Miasta)
Gość
#20 Wysłane : 27 marca 2013 11:17:17(UTC)

moment moment, aby nikogo nie pomówić proszę podać warunki przyjęcia na stanowisko i wynik konkursów, bo się może okazać że ktoś z tych osób wygrał zasłużenie bo był według wymogów najlepszy. nie możecie generalizować że wszyscy są przyjmowani dzięki plecom, rozumiem że nazwisko może swoje zdziałać ale kompetencje też jakieś trzeba mieć, nie wina zatrudnionych że mają takie a nie inne koneksje czasami.
Piętnuję oczywiście takie przypadki gdzie to jest ewidentne, ale jak wspomniałem nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Proszę podawać przykłady ale w ujęciu np kontrkandydata ówczesnego na dane stanowisko który lepiej spełniał wymagania.
Pomijam oczywiście sytuację gdzie opis jest robiony pod konkretna osobę, ale mam nadzieję iż to nei jest nagminne.
Gość
#23 Wysłane : 27 marca 2013 11:20:59(UTC)

moment moment, aby nikogo nie pomówić proszę podać warunki przyjęcia na stanowisko i wynik konkursów, bo się może okazać że ktoś z tych osób wygrał zasłużenie bo był według wymogów najlepszy. nie możecie generalizować że wszyscy są przyjmowani dzięki plecom, rozumiem że nazwisko może swoje zdziałać ale kompetencje też jakieś trzeba mieć, nie wina zatrudnionych że mają takie a nie inne koneksje czasami.
Piętnuję oczywiście takie przypadki gdzie to jest ewidentne, ale jak wspomniałem nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Proszę podawać przykłady ale w ujęciu np kontrkandydata ówczesnego na dane stanowisko który lepiej spełniał wymagania.
Pomijam oczywiście sytuację gdzie opis jest robiony pod konkretna osobę, ale mam nadzieję iż to nei jest nagminne.

tylko bardzo dziwne że "odpowiednie" kompetencje ma zawsze rodzina i znajomi???przecież nie tylko takie osoby kończą studia i są super wykształcone...niejedna osoba nie mają ca pleców ma o wiele większe kompetencje do tego aby być przyjętymAngry
Gość
#21 Wysłane : 27 marca 2013 11:25:26(UTC)

Jest jeszcze sprawa konkursów- gdzie są ogłaszane, kto o nich wie, czy UP dostaje informacje o zapotrzebowaniu, czy wysyła prpozycję do spełniających warunki? itd. Jeżeli nie to znaczy że to fikcja!! A co z Borzecinem? Nie ma żadnych wpisów - Czyżby tam problem nie istniał??
11 Strony123>»
Skok do forum