logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

3 Strony123>
Wyślij odpowieź
Odkomarzanie 2013
Gość
#1 Wysłane : 10 lipca 2013 09:47:44(UTC)
Ranga: Gość

W tym roku zaatakowała chmara komarów, jest ich po prostu mnóstwo - całe roje koło drzew, lasów...nie boją się tnąć nawet w upalne dni pod rząd. Ciekawe czy tam w urzędzie też was tak kąsają że nie dostrzegacie problemu czy dopiero jak na wawrykę taka chmara siądzie i porządnie ukąsa weźmiecie się za jakieś porządne odkomarzanie. Choć z drugiej strony już wiem jaka będzie odpowiedź...nie ma pieniędzy w budżecie miasta i takie inne bzdety...na jakieś gówienkowe pectusy to dajecie a takim problemem się nie przejmujecie, żal takiego burmistrza normalnie.
Gość
#2 Wysłane : 10 lipca 2013 10:10:29(UTC)

http://www.brzesko.pl/in...ws=08-07-2013_o_9-40-12

najpierw trochę poczytaj a później pisz jakieś bzdety,każdy dostrzega ten problem więc się nie bulwersuj tak bardzo,a jak Ci zależy na czasie to wyłóż 100 tyś. i będzie po sprawie :)
Gość
#3 Wysłane : 10 lipca 2013 10:51:37(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
jak na wawrykę taka chmara siądzie i porządnie ukąsa weźmiecie się za jakieś porządne odkomarzanie.

A co ma Wawryka zrobić, łapać je? Poza tym na komary sa fajne indywidualne sposoby.
Gość
#4 Wysłane : 10 lipca 2013 11:17:39(UTC)

Miasto ma obowiązek zakupić odpowiednie środki chemiczne i po powodzi odkomarzyć Miasto.
Gość
#5 Wysłane : 10 lipca 2013 12:33:54(UTC)

A teraz wskaż odpowiednią ustawę która to nakazuje.
Gość
#6 Wysłane : 10 lipca 2013 18:37:13(UTC)

A teraz wskaż odpowiednią ustawę która to nakazuje.

(...) to być wiedział że burmistrz uzyskał pomoc od Wojewody jak w 2010 r.
Wtedy była kasa na komary a teraz nie ma bo mamy wielbłądy chodzące po mieście. Jaki Burmistrz takie przepisy.
Nie zawsze należy trzymać sie ustaw, czasami potrzeba trochu oleju w głowie i każdy problem można rozwiązać.
Nasi urzędnicy nie są obecnie zainteresowani niczym więc nie musisz się wysilaćwskkR55z
Gość
#7 Wysłane : 10 lipca 2013 19:14:12(UTC)

(...)to być wiedział że burmistrz uzyskał pomoc od Wojewody jak w 2010 r.
Wtedy była kasa na komary a teraz nie ma bo mamy wielbłądy chodzące po mieście. Jaki Burmistrz takie przepisy.
Nie zawsze należy trzymać sie ustaw, czasami potrzeba trochu oleju w głowie i każdy problem można rozwiązać.
Nasi urzędnicy nie są obecnie zainteresowani niczym więc nie musisz się wysilaćwskkR55z

(...) bys wiedzial co piszesz, co ma wielbład do komara a oni razem do wojewody???? wez przeczytaj ze zrozumieniem cos napisał . LOL LOL LOL
Gość
#11 Wysłane : 10 lipca 2013 21:09:13(UTC)

Biedaki, komary ich gryzą. Trzeba więc opylić miasto.

Tylko potem się nie dziwcie, że znowu pszczół nie ma!!!
Gość
#11 Wysłane : 10 lipca 2013 22:30:42(UTC)

A ja wam powiem tak: odkomarzanie, owszem potrzebne, choć drogie. Ale o wiele mniej komarów by było gdyby ludzie wykaszali trawy. "Zmusić" ludzi do wykaszania trawsk na swoich prywatnych terytoriach. To jest niemożliwe by między domami były działki z trawą nieskoszoną ani raz w tym roku. Rośnie trawsko wysokie na dwa metry, w trawie nie chcę wiedzieć co siedzi a zbliżyć się nie można bo komary chcą zeżreć żywcem. Niech ksiądz roztrąbi w kościele na wniosek np. sołtysa by skosić te trawska a sytuacja na pewno się poprawi. Ludzie! Przyroda - przyrodą ale bez przesady. Dbajmy każdy o swoje, przycinajmy krzewy i gałęzie drzew by nie wchodziły na podwórka sąsiadów i im nie śmieciły liściami i t.p. Przecież to jest niemożliwe by nasadzić drzewsk tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem i zacieniać i zaśmiecać mu całą posesję! Nie każdy ma odwagę upomnieć się o to wprost. Ja liczę na kulturę moich sąsiadów i na to, że kiedyś się w końcu domyślą, że tak dalej być nie może i zaczną wykaszać te trawska i przycinać gałęzie. Naiwna jestem?
Gość
#12 Wysłane : 10 lipca 2013 22:48:03(UTC)

. To jest niemożliwe

Ale płocóz my młomy co robić, jak lepi skocyc na burmistza ze samolotu nie płosłoł! Pzecie my brzyskoki, nom sie nolezy, wy łod wygód som!
Gość
#13 Wysłane : 11 lipca 2013 00:09:52(UTC)

Ale płocóz my młomy co robić, jak lepi skocyc na burmistza ze samolotu nie płosłoł! Pzecie my brzyskoki, nom sie nolezy, wy łod wygód som!

tak skaleczyć język to hańba myślisz że tak jest fajnie
Gość
#18 Wysłane : 11 lipca 2013 00:19:40(UTC)

Oddałem naturę brzyscoków.
Gość
#8 Wysłane : 11 lipca 2013 00:26:02(UTC)

(...) bys wiedzial co piszesz, co ma wielbład do komara a oni razem do wojewody???? wez przeczytaj ze zrozumieniem cos napisał . LOL LOL LOL

a ty króliku bystrzaku widać jesteś jarzący inaczej, poczytaj chociażby na tym forum jak to na jedno święto wynajęto wielbłąda to się dowiesz na co burmistrz wydaje pieniądze i zrozumiesz porównanie

teraz rozumie dlaczego jest tak źle w Brzesku skoro broniący burmistrza nie jarzą o co chodzi
LOL LOL LOL LOL

brawo
Gość
#9 Wysłane : 11 lipca 2013 06:53:59(UTC)

a ty króliku bystrzaku widać jesteś jarzący inaczej, poczytaj chociażby na tym forum jak to na jedno święto wynajęto wielbłąda to się dowiesz na co burmistrz wydaje pieniądze i zrozumiesz porównanie

teraz rozumie dlaczego jest tak źle w Brzesku skoro broniący burmistrza nie jarzą o co chodzi
LOL LOL LOL LOL

brawo

hehehehe to wojewoda dał kase na wielbłada????? wyjasnij proszę
Gość
#14 Wysłane : 11 lipca 2013 08:14:53(UTC)

A ja wam powiem tak: odkomarzanie, owszem potrzebne, choć drogie. Ale o wiele mniej komarów by było gdyby ludzie wykaszali trawy. "Zmusić" ludzi do wykaszania trawsk na swoich prywatnych terytoriach. To jest niemożliwe by między domami były działki z trawą nieskoszoną ani raz w tym roku. Rośnie trawsko wysokie na dwa metry, w trawie nie chcę wiedzieć co siedzi a zbliżyć się nie można bo komary chcą zeżreć żywcem. Niech ksiądz roztrąbi w kościele na wniosek np. sołtysa by skosić te trawska a sytuacja na pewno się poprawi. Ludzie! Przyroda - przyrodą ale bez przesady. Dbajmy każdy o swoje, przycinajmy krzewy i gałęzie drzew by nie wchodziły na podwórka sąsiadów i im nie śmieciły liściami i t.p. Przecież to jest niemożliwe by nasadzić drzewsk tuż przy ogrodzeniu z sąsiadem i zacieniać i zaśmiecać mu całą posesję! Nie każdy ma odwagę upomnieć się o to wprost. Ja liczę na kulturę moich sąsiadów i na to, że kiedyś się w końcu domyślą, że tak dalej być nie może i zaczną wykaszać te trawska i przycinać gałęzie. Naiwna jestem?

I jeszcze apel odnośnie tych drzew. Komary swoją drogą i inne robactwo ale w związku z licznym alergiami, zwłaszcza u dzieci apeluję: NIE SADŹCIE TYCH CHOLERNYCH DĘBÓW, KLONÓW, LIP, JAWORÓW I T.P. w pobliżu prywatnych domostw. Od tego są lasy, zagajniki, pola i t.d. Dzieci się kończą od tych trawsk i pyłków. Miejcie trochę oleju w głowie i to powycinajcie a trawy wykaszajcie bo was owady zjedzą.
Gość
#19 Wysłane : 11 lipca 2013 08:42:06(UTC)

"I jeszcze apel odnośnie tych drzew. Komary swoją drogą i inne robactwo ale w związku z licznym alergiami, zwłaszcza u dzieci apeluję: NIE SADŹCIE TYCH CHOLERNYCH DĘBÓW, KLONÓW, LIP, JAWORÓW I T.P. w pobliżu prywatnych domostw. Od tego są lasy, zagajniki, pola i t.d. Dzieci się kończą od tych trawsk i pyłków. Miejcie trochę oleju w głowie i to powycinajcie a trawy wykaszajcie bo was owady zjedzą."
Uwaga ze wszech miar słuszna!!! Problem w czym innym, a ilustruje go powiedzenie: Huc mi ta huc... do mózgu droga daleka!
Gość
#15 Wysłane : 11 lipca 2013 09:06:54(UTC)

I jeszcze apel odnośnie tych drzew. Komary swoją drogą i inne robactwo ale w związku z licznym alergiami, zwłaszcza u dzieci apeluję: NIE SADŹCIE TYCH CHOLERNYCH DĘBÓW, KLONÓW, LIP, JAWORÓW I T.P. w pobliżu prywatnych domostw. Od tego są lasy, zagajniki, pola i t.d. Dzieci się kończą od tych trawsk i pyłków. Miejcie trochę oleju w głowie i to powycinajcie a trawy wykaszajcie bo was owady zjedzą.

Nie no ja wysiadam! Módl się żeby ludzie jak najwięcej drzew sadzili bo niedługo nie będzie czym oddychać, albo po prostu zamknij się w namiocie tlenowym.
LUDZIE! Sadźcie jak najwięcej drzew. Dosyć pustych i ponurych podwórek z samymi trawniczkami.

O alergie miej pretensje do bandytów palących śmieci w piecach i ogniskach. Sam też przestań jeżeli to robisz.
Znam przygłupów, którzy mając małe dzieci palą pampersy w piecach a potem zdziwienie, że własnemu dzieciątku alergię zafundowali.
GŁUPOTA!
Drzewa są potrzebne. Drzewa są piękne, drzewa dają cień i poprawiają krajobraz.
Nie rozumiem niechęci do drzew tutejszej ludności.
Gość
#16 Wysłane : 11 lipca 2013 12:48:26(UTC)

Nie no ja wysiadam! Módl się żeby ludzie jak najwięcej drzew sadzili bo niedługo nie będzie czym oddychać, albo po prostu zamknij się w namiocie tlenowym.
LUDZIE! Sadźcie jak najwięcej drzew. Dosyć pustych i ponurych podwórek z samymi trawniczkami.

O alergie miej pretensje do bandytów palących śmieci w piecach i ogniskach. Sam też przestań jeżeli to robisz.
Znam przygłupów, którzy mając małe dzieci palą pampersy w piecach a potem zdziwienie, że własnemu dzieciątku alergię zafundowali.
GŁUPOTA!
Drzewa są potrzebne. Drzewa są piękne, drzewa dają cień i poprawiają krajobraz.
Nie rozumiem niechęci do drzew tutejszej ludności.

Nie jestem przeciwnikiem drzew! Źle mnie zrozumiałeś. Jest wiele gatunków drzew i krzewów, które nie alergizują i takie sadźmy jak najbardziej. Moje dziecko ma astmę i alergię wziewną. Mój sąsiad ma zaniedbany ogród (bo tak mu się podoba) w którym rośnie wszystko i gdzie chce w tym drzewa "samosiejki"jedne na drugich bez żadnego składu i ładu, które rosną niemalże w ogrodzeniu, trawa na 2,5 m. W w ogrodzie wszystko, ślimaki, komary, jaszczurki, a o komarach już nie wspomnę. Nie powiesz mi, że jest to piękne i potrzebne. Jeżeli tak to guzik się znasz na ekologii!!!
Gość
#17 Wysłane : 11 lipca 2013 12:58:08(UTC)

Nie jestem przeciwnikiem drzew! Źle mnie zrozumiałeś. Jest wiele gatunków drzew i krzewów, które nie alergizują i takie sadźmy jak najbardziej. Moje dziecko ma astmę i alergię wziewną. Mój sąsiad ma zaniedbany ogród (bo tak mu się podoba) w którym rośnie wszystko i gdzie chce w tym drzewa "samosiejki"jedne na drugich bez żadnego składu i ładu, które rosną niemalże w ogrodzeniu, trawa na 2,5 m. W w ogrodzie wszystko, ślimaki, komary, jaszczurki, a o komarach już nie wspomnę. Nie powiesz mi, że jest to piękne i potrzebne. Jeżeli tak to guzik się znasz na ekologii!!!

Na wycięcie każdego drzewa nieowocowego trzeba mieć zezwolenie ale są też przepisy, które mówią, że gałęzie nie mogą przechodzić na czyjąś posesje ani zaśmiecać liśćmi - tego prawo zabrania. Jeżeli tak się dzieje należy je obciąć. Nie wolno też nadmiernie zacieniać sąsiadów. Tego też prawo zabrania. Burmistrz jak się nie mylę może wydać rozporządzenie odnośnie wykaszania trawsk. Trawy powinny być wykoszone zanim zaczną kwitnąć Prawdą jest, że uczulają i to bardzo, zwłaszcza pokrzywy, i gromadzi sie w nich dużo grzybów i pleśni, które też bardzo uczulają. Dlatego za nim wydamy sto tysięcy na odkomarzanie to powykaszajmy te trawska wkoło. Ale niestety dotyczy to też i państwowych terenów. Wtedy z pewnością komarów i innego dziadostwa będzie o połowę mniej.
Gość
#20 Wysłane : 11 lipca 2013 13:41:33(UTC)

Kiedy wykosi trawę nowy właściciel pola niegdyś browaru. Tam są chaszcze i bardzo wysokie
trawy i tak każdego roku .
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
3 Strony123>
Wyślij odpowieź
Skok do forum