logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

141 Strony«<137138139140141>
Gmina Czchów
Gość
#2809 Wysłane : 29 stycznia 2018 20:45:00(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Tam, masz rację. Szczególną estymą ta pracowita nacja darzona jest w Rumunii, na Węgrzech i na Słowacji.

Uchowają sie i u nas w Czchowie.
Gość
#2811 Wysłane : 29 stycznia 2018 21:05:16(UTC)

Osobiście mieszkam teraz w Warszawie, ale zawsze lubiłem czchowski rynek, lubiłem wypoczywać w rejonie Czchowa. Ja i moi znajomi; trochę tam pieniędzy zostawialiśmy.
Ale zmienimy zwyczaje, po prostu obawiamy sie natarczywych kobiet w kwiaciastych spódnicach wróżących z kart, ich dzieci ktore zaczepiają przy byle okazji, ich mężczyzn obwieszonych tombakiem siłą wmuszających swoje precjoza.
Gość
#2810 Wysłane : 29 stycznia 2018 21:33:02(UTC)

Ile będzie kosztowało ich miesięczne utrzymanie gminę ? Bo przecież nikt z nich nie pracuje i nie ma zamiaru
Gość
#2813 Wysłane : 29 stycznia 2018 22:01:43(UTC)

Niewiele, podniosą ci o złotówkę podatek od metra kwadratowego nieruchomości; co to jest złotówka, oszczędza na posypywaniu dróg piaskiem w zimie; zawsze możesz założyc lepsze opony, w lecie obowiązek koszenia rowów i terenów przyległych w odległości 100 metrów przełożą na ciebie- i już sa niebagatelne zyski które pozwolą utrzymac te biedne i pomocy potrzebujące rodziny.
Gość
#2815 Wysłane : 30 stycznia 2018 09:01:04(UTC)

Niestety, ale racja iż w Czchowie jest nieporządek, za mało jest koszy, a te które są to kto przyjedzie z miasta to wrzuca pełne worki.
Burmistrz chce stawiać na turystykę a nie pomyśli o czystości Czchowa.
Rynek jest naprawdę piękny ald szkoda że taki pusty.
Gość
#2816 Wysłane : 30 stycznia 2018 19:07:42(UTC)

Chudoba miał racje jak mówił na zebraniu że budowa sądeczanki to pozorowane ruchy.Twierdził,ze będzie remont krajówki i szkoda pieniędzy na projekty. I miał racje ,popatrzcie dzisiaj do Sadeczanin info.Rozpisano przetarg n stabilizacje Justu ,a miał byc przecież tunel,jeszcze w tym miesiacu bedzie nastepny przetarg na budowe drogi łączącej autostradę z 1 ronda w brzesku przez Porębę Spytkowska do Uszwi.To znaczy,że Sadeczanki /projekty/pójdą na pólki.Mam pytanie,jaki był cel?czyżby skłócenia ze sobą ludzi?czyżby zbliżały się wybory!
Gość
#2817 Wysłane : 31 stycznia 2018 10:22:33(UTC)

Gdybyś cokolwiek rozumował, to jest właśnie częśc nowej trasy,a ty razem z burmistrzem jej nie chciałeś, toteż o co masz pretensje -KLASYCZNY POLAK
Gość
#2818 Wysłane : 31 stycznia 2018 12:59:26(UTC)

Stabilizacja Justu pod nowy pas jezdni to według ciebie tunel pod justem a skrót przez Porebę Spytkowską droga jednopasmowa to tzw ekspresówka?Gratuluje zdrowego rozsądku.Zrozum w końcu że to tylko polityka.
Gość
#2819 Wysłane : 10 lutego 2018 00:26:14(UTC)

A kto w Czchowie i okolicy zarabia na turystyce czy przeciętny kowalski ma szanse wejsc w ten układ i cos wybudowac w brew urzednikom gminy Czchów,alez skąd w Czchowie nic nowego nie można wybudować.
Gość
#2820 Wysłane : 11 lutego 2018 16:04:24(UTC)

TAk mi sie wydaje ,że nikt nic nie może ci zabronić.Działasz widocznie bez pozwoleń .a to juz coś innego.Co zas do pozwoleń ,to idziesz zgłaszasz i działasz.Ja tak zrobiłem A budowa to juz całkiem co innego pewnie chcesz postawić firme w środku osiedla mieszkaniowego.Gmina ma racje ,dobrze ,że blokuje takie zamiary a co to za przyjemność mieszkac w kurzu smrodzie i hałasie?.Firme to sobie załóż koło drogi krajowej a nie w pięknym terenie mieszkaniowym.
Gość
#2821 Wysłane : 11 lutego 2018 16:55:29(UTC)

TAk mi sie wydaje ,że nikt nic nie może ci zabronić.Działasz widocznie bez pozwoleń .a to juz coś innego.Co zas do pozwoleń ,to idziesz zgłaszasz i działasz.Ja tak zrobiłem A budowa to juz całkiem co innego pewnie chcesz postawić firme w środku osiedla mieszkaniowego.Gmina ma racje ,dobrze ,że blokuje takie zamiary a co to za przyjemność mieszkac w kurzu smrodzie i hałasie?.Firme to sobie załóż koło drogi krajowej a nie w pięknym terenie mieszkaniowym.

no chyba, że chcesz sobie otworzyć żwirownię w okolicy domków LOL
Gość
#2822 Wysłane : 11 lutego 2018 18:17:17(UTC)

no tak żwirownia jest twoja i domki twoje twój wybór!Ale nie ma zgody na taki układ domki moje a zwirownie twoja.Ważne jest co było pierwsze.Chcesz miec żwironie twoja sprawa ale nie koło mojego domu,tylko koło swojego.
Gość
#2823 Wysłane : 11 lutego 2018 18:58:32(UTC)

no tak żwirownia jest twoja i domki twoje twój wybór!Ale nie ma zgody na taki układ domki moje a zwirownie twoja.Ważne jest co było pierwsze.Chcesz miec żwironie twoja sprawa ale nie koło mojego domu,tylko koło swojego.

ten wpis powyżej to była ironia :) do wiadomej sytuacji
Gość
#2824 Wysłane : 13 lutego 2018 22:38:14(UTC)

Robiliscie prymitywny krzyk, zatem ,,Sadecznka'' bedzie przebiegać przez gminę Iwkowa,a gmina Czchów zostanie jak dziura po wulkanie .
Obcych nie chcą ,drogi nie chcą,nowoczesnosci nie chcą, jeszcze odetnijmy prąd , wodę , gaz, a dunajec skierujmy do dunaju i będzie swojsko , jeszce zapomniałem o samlotach by przypadkiem nie latały nad czchowskim niebem.
Gość
#2825 Wysłane : 13 lutego 2018 22:40:34(UTC)

Robiliscie prymitywny krzyk, zatem ,,Sadecznka'' bedzie przebiegać przez gminę Iwkowa,a gmina Czchów zostanie jak dziura po wulkanie .
Obcych nie chcą ,drogi nie chcą,nowoczesnosci nie chcą, jeszcze odetnijmy prąd , wodę , gaz, a dunajec skierujmy do dunaju i będzie swojsko , jeszce zapomniałem o samlotach by przypadkiem nie latały nad czchowskim niebem.

maja za to korty do tenisa przy brzegu dunajca LOL
Gość
#2814 Wysłane : 14 lutego 2018 13:58:55(UTC)

Niewiele, podniosą ci o złotówkę podatek od metra kwadratowego nieruchomości; co to jest złotówka, oszczędza na posypywaniu dróg piaskiem w zimie; zawsze możesz założyc lepsze opony, w lecie obowiązek koszenia rowów i terenów przyległych w odległości 100 metrów przełożą na ciebie- i już sa niebagatelne zyski które pozwolą utrzymac te biedne i pomocy potrzebujące rodziny.

Dlaczego te "biedne i potrzebujące" rodziny do k... nędzy nie mogą utrzymać się same?????????
Wytłumaczysz?
Gość
#2794 Wysłane : 14 lutego 2018 14:04:30(UTC)

Romowie też są l7dźmi i jak rodowity Czchowiak jeztem za ich przyjęciem. Powinniśmy z nimi się integrować rozmawiać zapraszać do aktywności w gminie a nie odwracać się plecami. Jeśli będziemy serdeczni i będziemy dla nich wsparciem wierzę że się zintegrujemy. Uważam że zamieszkają 7 nas już niedługo.

Człowieku! Przypuszczam, że nikt nie ma nic przeciwko temu, żeby CYGANIE (oni nie lubią jak się ich nazywa Romami) przyjechali i się integrowali.
Wystarczy, że znajdą pracę, zarobią sobie na wynajem, zakup, lub wybudowanie domu i się osiedlą jak każdy inny NORMALNY człowiek. Bez żadnej łaski, bez żebrania, bez czekania aż im się ten dom, jedzenie i wszystko inne na koszt ciężko pracujących ludzi po prostu DA!

Dotyczy to każdego innego człowieka. Mnie guzik obchodzi, czy to Cygan, murzyn, żółty, czy jakikolwiek inny. Ukrainiec, Syryjczyk, czy Polak - ma sam siebie utrzymać i szanować prawa i zwyczaje ludzi z którymi chce żyć i się integrować.
Gość
#2826 Wysłane : 14 lutego 2018 16:11:38(UTC)

Chce żeby nasz Czchów przyjął Cyganów jak na Polską goscinność przystało.
To nasi słowiańscy ziomale. Jestem za !
Gość
#2827 Wysłane : 14 lutego 2018 16:27:55(UTC)

Chce żeby nasz Czchów przyjął Cyganów jak na Polską goscinność przystało.
To nasi słowiańscy ziomale. Jestem za !

Co to znaczy "przyjął Cyganów"? Przecież nikt im nie zabrania kupienia sobie mieszkania, działki pod dom, albo wynajmu.
Jaki problem, bo nie rozumiem. Możesz wyjaśnić?
Gość
#2828 Wysłane : 14 lutego 2018 20:42:13(UTC)

Jaki problem, bo nie rozumiem. Możesz wyjaśnić?

A co tu do wyjaśniania?
Moje tłumaczenie:
-dał lokum (podobno już jest)
-zapewnił wikt i opierunek oraz zabezpieczenie bytowe (remonty i bierzące naprawy)
-dał skromne (BigGrin ) kieszonkowe
-roztoczył opieke prawną; tzn prawo ma być trochę łagodniejsze
-skutecznie pacyfikował nastroje mieszkańców i tonował ich wypowiedzi, w sytuacji kiedy obecność nowych stanie się...hmmm, jak to nazwać..troszeczkę uciążliwa?
141 Strony«<137138139140141>
Skok do forum