logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

8 Strony123>»
Wyślij odpowieź
Ceny paliw w Brzesku
Gość
#1 Wysłane : 26 czerwca 2012 00:32:31(UTC)
Ranga: Gość

Czy nigdy nie zastanawiała was cena paliwa jaką płacicie za paliwo i gaz w Brzesku?
Przecież to jest jawne złodziejstwo! Czy mamy utrzymywać lokalne kliki paliwowe? W imię czego? Cursing
Dzisiaj benzyna 95 kosztowała w Tarnowie 5.61 zł, a gaz 2.45 zł/l! Porównajcie sobie te ceny z Brzeskiem. Średnio cena jest wyższa o 30 groszy.
W Brzesku cena za benzynę to 5.83-5.89 zł... Podobnie z gazem. Crying

Czy bezradni "radni" i urzędnicy nie potrafią nic zrobić? W Tarnowie po wprowadzeniu monitoringu cen ceny znacząco spadły. Ale trzeba chcieć!
Gość
#2 Wysłane : 26 czerwca 2012 06:34:50(UTC)

stacja BP krakow E95 5.61 i sprawdzenie cisnienia w oponach gratis!!!! stacja BP na Pomianowskiej chyba jest tylko z nazwy podobna, i dlaczego na tej stacji trzeba placic 2 zlote za sprawdzenie cisnienia w kolach???
Gość
#5 Wysłane : 26 czerwca 2012 07:47:11(UTC)

Zawsze staram się tankować na trasie, najczęściej Tarnów. Gaz na Lotosie na Krakowskiej jest chyba najtańszy w promieniu 40 km. W Brzesku wlewam tyle żeby dojechać do najbliższej tańszej stacji. Ceny w Brzesku są katastrofalnie wysokie.
Gość
#3 Wysłane : 26 czerwca 2012 08:03:07(UTC)

Originally Posted by: Guest Idź do cytowanego Wpisu
stacja BP na Pomianowskiej chyba jest tylko z nazwy podobna, i dlaczego na tej stacji trzeba placic 2 zlote za sprawdzenie cisnienia w kolach???

bo właścicielem jest ....
Gość
#4 Wysłane : 26 czerwca 2012 08:45:18(UTC)

bo właścicielem jest ....

Dokładnie - trzeba być nieźle naiwnym, żeby kupować na najdroższej stacji w mieście i jeszcze dopłacać za takie rzeczy, które są na innych stacjach gratis.
Gość
#6 Wysłane : 26 czerwca 2012 08:46:56(UTC)

Zawsze staram się tankować na trasie, najczęściej Tarnów. Gaz na Lotosie na Krakowskiej jest chyba najtańszy w promieniu 40 km. W Brzesku wlewam tyle żeby dojechać do najbliższej tańszej stacji. Ceny w Brzesku są katastrofalnie wysokie.

Lotos nie jest najtańszy (ale jednym z tańszych). Najtaniej jest na Valdim - od ceny na tablicy jest jeszcze rabat w wysokości 5 groszy przy tankowaniu powyżej 50 zł. A gaz i paliwo bez zarzutu.
Gość
#7 Wysłane : 26 czerwca 2012 11:19:04(UTC)

Lotos nie jest najtańszy (ale jednym z tańszych). Najtaniej jest na Valdim - od ceny na tablicy jest jeszcze rabat w wysokości 5 groszy przy tankowaniu powyżej 50 zł. A gaz i paliwo bez zarzutu.

A gdzie jest to VALDI ????????
Gość
#8 Wysłane : 26 czerwca 2012 21:50:09(UTC)

Czy jednakowe ceny na naszych stacjach, max.0,01 zł różnicy od dłuższego już czasu to nie jest temat dla UOKiK ? Osobiście żadnej konkurencji w Brzesku nie widzę
Gość
#9 Wysłane : 27 czerwca 2012 13:28:24(UTC)

Czy jednakowe ceny na naszych stacjach, max.0,01 zł różnicy od dłuższego już czasu to nie jest temat dla UOKiK ? Osobiście żadnej konkurencji w Brzesku nie widzę

Dzwoniłam dzisiaj do UOKiK do Krakowa. Z informacji jakie uzyskałam od bardzo uprzejmej pani wynika że interesowali się tą sprawą. Ale sytuacja jest tłumaczona w tej wielkości miastach jako ceny pararelne (http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?mod=m_artykuly&cid=20&id=3107).
Jeżeli ktoś dysponuje jednak informacjami nt działań mających na celu ograniczenie konkurencji lub zmowę cenową - proszą o kontakt tel.(12) 422 96 16, (12) 421 75 79.

Jedynym rozwiązaniem jest prawdopodobnie tylko bojkot tych stacji.

P.S. Wczoraj w Krakowie na Auchanie 5.50...
Gość
#10 Wysłane : 27 czerwca 2012 19:38:30(UTC)

To tankuj w Krakowie, kto ci broni? Nikt i nic nie zrobi właścicielom stacji benzynowych-lepiej po troszku a stale skubać, a zresztą nikt tez nie jest idiotą żeby się dać złapać.
Gość
#11 Wysłane : 27 czerwca 2012 23:25:22(UTC)

To tankuj w Krakowie, kto ci broni? Nikt i nic nie zrobi właścicielom stacji benzynowych-lepiej po troszku a stale skubać, a zresztą nikt tez nie jest idiotą żeby się dać złapać.

Przejeżdżam średnio w roku 14-15 tysięcy km do czego zuzywam paliwa za około 5000 zł. Prezent za 170-200 zł dla kogoś kto chce z mojej kieszeni wyciągnąć jeszcze extra ponad to co powinienem zapłacić po prostu mnie irytuje by nie użyć bardzie brzydkich słów.Cursing
Kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy samochodów samochodów razy średnio 100-200 zł. Jak miło... Gra warta świeczki.
pietia
#12 Wysłane : 27 czerwca 2012 23:38:10(UTC)
Ranga: Advanced Member

W poniedziałek będąc w Krakowie zatankowałem PB95 za 5,39zł na stacji znajdującej się przy ul.Gromadzkiej.
To był już kolejny raz jak zatankowałem na tej stacji. Przebieg taki sam jak przy tankowaniu na innych "markowych" stacjach paliw. Różnica w cenie porównując do Brzeska to od 35-40gr na litrze paliwa. Nie wiem od kogo mają paliwo. W sumie to nie pamiętam kiedy tankowałem na stacjach paliw w Brzesku.
P.S. W Krakowie tankuję będąc przy okazji, a jestem tam często.
Gość
#13 Wysłane : 27 czerwca 2012 23:51:01(UTC)

Originally Posted by: pietia Idź do cytowanego Wpisu
Różnica w cenie porównując do Brzeska to od 35-40gr na litrze paliwa.

Ile ci wchodzi do zbiornika, 60l? Powiedzmy, że na stację zajechałeś na oparach i nalałeś po korek, ile na tym zaoszczędziłeś, takie krocie?
A chorągiewki ze szyb już zdjęte? Opór powietrza rośnie, a paliwo przeciez taaaakie drogie!
Gość
#15 Wysłane : 28 czerwca 2012 10:14:40(UTC)

Po ile mamy dzisiaj LPG w Brzesku?
pietia
#14 Wysłane : 28 czerwca 2012 16:08:56(UTC)
Ranga: Advanced Member

Ile ci wchodzi do zbiornika, 60l? Powiedzmy, że na stację zajechałeś na oparach i nalałeś po korek, ile na tym zaoszczędziłeś, takie krocie?
A chorągiewki ze szyb już zdjęte? Opór powietrza rośnie, a paliwo przeciez taaaakie drogie!

Jeśli Tobie odpowiada to że ktoś Cię jawnie robi w balona i oszukuje jak tylko się da na cenie paliwa to nie zobaczysz różnicy.
Chorągiewek nie posiadałem, nie podpadam pod ludzi podatnych na takie akcje.
Zaznaczam jeszcze raz tankuję przy okazji pobytu w Krakowie, więc czemu nie mam nawet przy zatankowaniu 40l zaoszczędzić 14zł i mieć na słodycze dla dzieci ;)
No chyba, że jesteś jednym z właścicieli stacji paliw w Brzesku i ukuło Cię, że można sprzedawać taniej paliwo i zarabiać na tym.
Gość
#16 Wysłane : 28 czerwca 2012 19:35:43(UTC)

mieszkam w Krakowie, i musze powiedziec ze paliwo nie jest az tak drogie,np LPG na ul Mysliwskiej na jednej stacji dzis 2.56 a gazik maja dobry, juz kolejn rok tam tankuje i nie narzekam na jakosc, benzynka 95tka 5.45
Gość
#17 Wysłane : 29 czerwca 2012 22:08:32(UTC)

Konkurencja rosnie, jaki będzie miała wpływ na ceny-zobaczymy. Obok McDonalda buduje sie nowa stacja paliw.
Swoją drogą w żadne zmowy cenowe nie wierzę,
Gość
#18 Wysłane : 30 czerwca 2012 00:44:55(UTC)

Konkurencja rosnie, jaki będzie miała wpływ na ceny-zobaczymy. Obok McDonalda buduje sie nowa stacja paliw.
Swoją drogą w żadne zmowy cenowe nie wierzę,

Oczywiście Flapper nie ma żadnej zmowy. LOLPopytaj o grupę zrzeszającą lokalnych włascicieli stacji paliw. Zobacz kto w powiecie ma najwięcej stacji itd.
Gość
#19 Wysłane : 30 czerwca 2012 12:20:08(UTC)

ceny lpg: tarnów, valdi-2,49, radłów, 2,54 (dla stałych klientów 2,48 z rabatem), brzesko - słotwina 2,87, pozostałe stacje nie wiem, bo nie spodziewam się rewelacji. nawet na e4 na stacji bliska cena lpg wynosi 2,62/l. na baku zatankowanym wczoraj w tarnowie zostało ,,tylko" 16 zeta.
Gość
#20 Wysłane : 30 czerwca 2012 12:30:49(UTC)

w celu uzupełnienia powyższego postu. tankuję na ww stacjach od prawie 4 lat. mam karty rabatowe na stacje w radłowie i na słotwinie. zaczynali od tej samej ceny. w brzesku cena zamarzła... co do jakości to uprzedzę wszelkie spekulacje. przebiegi robię zbliżone, niewielkie różnice biorą się ze stylu jazdy i sytuacji na drodze. jedyna wtopa jaką zaliczylem z lpg miała miejsce po zatankowaniu tego paliwa na markowej stacji przy wyjeżdzie z brzeska - zrobiłem blisko 90km mniej. potwierdzam też, że na stacjach w krakowie można kupić lpg w granicach 2,55zl/l. czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że coś w brzesku jest nie tak?
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
8 Strony123>»
Wyślij odpowieź
Skok do forum