logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

5 Strony«<2345>
Wyślij odpowieź
wychowankowie DD Jasień
Gość
#61 Wysłane : 8 listopada 2012 16:34:33(UTC)
Ranga: Gość

I drogi kolego lub koleżanko.... Zarzuty jakie padły pod naszym adresem tzn. że " nie ma opieki, kontroli, że dzieci nie mają zajęć" i wiele innych, to poważne zarzuty, bo dzieci wiele rzeczy wykonują same pod okiem dorosłych, nie zdarza się aby w placówce wychowawca nie pełnił dyżuru, jest zapewniona ciągłość opieki także specjalistów!!! Więc jak ktoś może mówić, że my kogoś zmieszaliśmy z błotem skoro to po nas pojechano...? To jak traktować tego rodzaju Wasze oszczerstwa?!

Gość
#62 Wysłane : 28 lutego 2017 14:23:43(UTC)

Mam pytania, w sumie nie wiem do kogo, chyba starosty.
Dlaczego sprzedano budynek domu dziecka w Jasieniu?
Dlaczego dzieci będą rozdzielone i dlaczego część z nich zostanie przeniesiona do budynku internatu w szkole specjalnej w Złotej, skoro przepisy zabraniają umieszczania tego typu placówek w jednym budynku? Dlaczego podobno przeznaczono na modernizację i dostosowanie budynku 3 mln złotych? Nie lepiej zbudować za to domki, żeby dzieci próbowały uczyć się życia, gospodarowania? Nie będę pisać kto i na jaki użytek kupił dom dziecka, pocztą pantoflową już się rozeszło. Wspomnę tylko, że ma tam powstać dom starców.

Gość
#63 Wysłane : 28 lutego 2017 17:42:08(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
Dlaczego dzieci będą rozdzielone i dlaczego część z nich zostanie przeniesiona do budynku internatu w szkole specjalnej w Złotej, skoro przepisy zabraniają umieszczania tego typu placówek w jednym budynku? Dlaczego podobno przeznaczono na modernizację i dostosowanie budynku 3 mln złotych? Nie lepiej zbudować za to domki, żeby dzieci próbowały uczyć się życia, gospodarowania? Nie będę pisać kto i na jaki użytek kupił dom dziecka, pocztą pantoflową już się rozeszło. Wspomnę tylko, że ma tam powstać dom starców.

Kiedy był przetarg, kto kupił i za ile ?
Gość
#64 Wysłane : 2 marca 2017 11:32:58(UTC)

Kiedy był przetarg, kto kupił i za ile ?

No właśnie!!! Jak to możliwe, że po szczytach władzy, po cichu można "opchnąć" nie tani majątek bez żadnych konsekwencji?! Ciekawe kto i ile na tym zarobił?!!! Szkoły i urzędy też nie przynoszą zysków finansowych, podobnie jak i dom dziecka nigdy nie będzie dochodowy,a tamtych się nie wyprzedaje, a jeśli już to wybiera się dla nich dogodną lokalizację w mieście. Widocznie komuś usilnie zależało na sprzedaży tego majątku (który sukcesywnie był na przestrzeni lat wyprzedawany, działka po działce)i komuś równie mocno zależało na kupnie tego dworku, a komu? Sprawa wydaje się oczywista!!!
Gość
#65 Wysłane : 2 marca 2017 11:47:08(UTC)

Dlaczego dzieci nie mogą zostać w tym budynku, który spełnia wszystkie wymogi, czy nie są godne mieszkać w dobrej lokalizacji i warunkach?, dlaczego muszą być eksmitowane w odległe miejsca i mieć utrudniony dostęp do wszystkiego. Dlaczego prywatny interes- dom starców, jest dla starostwa ważniejszy jak dobro potrzebujących dzieci. Być może powinien się tym zainteresować rzecznik praw dziecka i wyższe władze

Biedne dzieci zysku nie przyniosą,bo trzeba w nich inwestować, a staruszków będą mogli rzeźbić z emerytur i rent i zapychać swoje już i tak pełne kieszenie. W sąsiednich powiatach dba się o dobro dzieci, niestety w naszym powiecie już którąś kadencję z kolei, dzieci te nie są ważne, a priorytetem stało się, co i jak by tu zrobić aby się ich pozbyć z Jasienia, bo jednemu Panu marzą się staruszkowie spacerujący po pięknej działce w Jasieniu, a dzieci w mysiej dziurze gdzie psy tyłkami szczekają.
Gość
#68 Wysłane : 2 marca 2017 13:27:28(UTC)

Może Pan L...... ze swoją placówką przeniósłby się do Złotej? Tam miałby blisko aby doglądać własnych interesów, równie piękne tereny i idealne klimaty dla staruszków na pogodną starość.
Gość
#66 Wysłane : 2 marca 2017 16:18:43(UTC)

Biedne dzieci zysku nie przyniosą,bo trzeba w nich inwestować, a staruszków będą mogli rzeźbić z emerytur i rent i zapychać swoje już i tak pełne kieszenie. W sąsiednich powiatach dba się o dobro dzieci, niestety w naszym powiecie już którąś kadencję z kolei, dzieci te nie są ważne, a priorytetem stało się, co i jak by tu zrobić aby się ich pozbyć z Jasienia, bo jednemu Panu marzą się staruszkowie spacerujący po pięknej działce w Jasieniu, a dzieci w mysiej dziurze gdzie psy tyłkami szczekają.

To zaplanowane działanie. Potencjalni przyszli wyborcy Jaśniepanów nie mogą byc wyedukowani, dlatego do nory z nimi, natomiast obecni wyborcy/lepszy sort/ na starośc coś musi dostać za głos poparcia.
Pit
#69 Wysłane : 2 marca 2017 17:02:43(UTC)
Ranga: Newbie

Dziwię się działaniom Starosty i zastępcy, bo mają wykształcenie pedagogiczne - czyli to nauczyciele.Ale to chyba tacy z przypadku! Powinni wiedzieć ile trudu trzeba aby wychować te dzieci na dobrych ludzi i dać im namiastkę miłości. A tutaj nóż w plecy, zabrać dzieciom ich dom w którym mieszkały nawet po kilkanaście lat i dać dziadostwo na jakimś ugorze, bo Pan który chce wykupić dom dziecka ma więcej pieniążków i dalej chce je zarabiać tylko jakim kosztem - dzieci.
Kochani brzeszczanie informujcie o tym haniebnym planie jak największą ilość ludzi. Trzeba to powstrzymać. A Panów ze starostwa trochę potrząsnąć - bo są po to by służyć - tym dzieciakom też.
Gość
#70 Wysłane : 2 marca 2017 18:34:21(UTC)

Dom Spokojnej Starości miał powstać w szkole 1 w Jadownikach. Ponieważ się nie udało uderzono na Jasień! Tam gdzie nikt z rodziców nie stanie w obronie dzieciaków!!
Gość
#67 Wysłane : 2 marca 2017 19:12:38(UTC)

To zaplanowane działanie. Potencjalni przyszli wyborcy Jaśniepanów nie mogą byc wyedukowani, dlatego do nory z nimi, natomiast obecni wyborcy/lepszy sort/ na starośc coś musi dostać za głos poparcia.

Przydałoby się przy najbliższych wyborach rozwalić ten chory układ w Starostwie tj.Panowie P+O+L i całą resztę "ogona". Może sytuacja w powiecie też zmieniłaby się na lepsze. Bo obecnie Panu Staroście wydaje się, że zarządza swoim prywatnym folwarkiem, nie licząc się przy tym z nikim i z niczym.
Gość
#71 Wysłane : 2 marca 2017 19:35:50(UTC)

czemu nie informujecie o tym kancelarię przy prezydencie ministra sprawiedliwości p.Jaki.jeżeli pragniecie dobra dzieci. najlepiej nagłośnić.
admin
#72 Wysłane : 2 marca 2017 22:19:02(UTC)
admin

Ranga: Advanced Member

Dostałem dzisiaj od Pana Andrzeja Potępy, Starosty Powiatu brzeskiego maila, w którym napisał, że informacje zamieszczone we wpisie z 28 lutego 2017 06:23:43 - "Mam pytania, w sumie nie wiem do kogo, chyba starosty. .... " oraz z 2 marca 2017 03:32:58 - "No właśnie!!! Jak to możliwe, że po szczytach władzy, po cichu można "opchnąć" nie tani majątek bez żadnych konsekwencji?!" ...) "zawierają nieprawdziwą informację o rzekomej sprzedaży działki i budynku, w którym mieści się Dom Dziecka w Jasieniu oraz pomówienie o nielegalnej formie takiej transakcji oraz wprost wyartykułowany zarzut o uzyskaniu korzyści majątkowej, czyli mówiąc wprost zarzut działań korupcyjnych. Dodatkowo pojawia się kolejna nieprawdziwa informacja o wydatkowaniu ze środków publicznych 3 mln zł. na modernizację obiektów w Złotej, co oczywiście nie miało miejsca."

W związku z tym informuję autoraów tych wpisów, że nie toleruję anonimowych pomówień i podobnie jak to robiłem po interencjach inych osób pomówionych na tym Forum, daję mu (jej) szansę przeproszenia na Forum Pana Starostę i jego współpracowników oraz odwołania nieprawdziwych stwierdzeń. Jeżeli to nie nastąpi to upublicznię, z własnej inicjatywy, IP adresy komputerów z których dokonano tych wpisów.
Gość
#76 Wysłane : 2 marca 2017 22:52:58(UTC)

Myślę że wszyscy mają prawo wypowiadać się w sprawach publicznych i bronić słusznej sprawy a władza musi być na to przygotowana.

============
Od admina:
To prawda, ale podawanie nieprawdziwych faktów i insynuowanie przestępstwa nie jest i nie może być tolerowana.

==============================
==============================
Od admina: 6 marzec 2017: Widzę, ze autor(y) zdecydował, że nie odwoła swoich stwierdzeń zawartych we wpisach wymienionych powyżej. Nie pozostaje mi nic innego jak - podać adresy komputerów, z których zostały zrobione wspomniane wyżej wpisy:

- wpis z 28 lutego 2017 06:23:43 (IP: 91.236.4.106)

- wpis z 2 marca 2017 03:32:58 (IP: 76.115.9.210)
Gość
#80 Wysłane : 3 marca 2017 11:45:44(UTC)

Szanowny Panie Adminie!!!
Skoro wydaje się jakby Pan był powiernikiem czy rzecznikiem Pana Starosty to może Pan wyjaśni dlaczego Pan Starosta raczej świadomie przez dłuższy okres czasu wprowadzał wiele osób w błąd (o czym świadczą różne nieprawdziwe wypowiedzi m.in. na temat Domu Dziecka na sesjach Rady Powiatu, które są protokołowane - może Pan sprawdzić wszystko dokładnie). Mówiono, że ustawa nakłada obowiązek podziału Domu Dziecka na domy 14 osobowe - zgadza się. Przy czym założono, że wiąże się to z podziałem i wysiedleniem mieszkańców domu dziecka do 2 różnych miejsc, tymczasem ustawa mówi, że za zgodą Wojewody mogą istnieć 2 domy pod jednym dachem, czyli 2 grupy. Pan Starosta stwierdził, że spotkań w sprawie możliwości funkcjonowania 2 domów w Jasieniu było kilka (czytaj protokół sesji z dnia 19 styczeń 2017) i twierdził wcześniej, że takiej zgody nie ma na Jasień. Okazuje się jednak, że taka możliwość jest, a Pan Starosta o taką zgodę w formie pisemnej powinien wystąpić czego w ogóle nie uczynił bo cały czas twierdził, że nie jest to możliwe - zrobił to ktoś inny w jego imieniu i okazało się, że taka możliwość istnieje, aby utworzyć 2 domy dziecka tam gdzie się znajdują w Jasieniu. Pan Starosta wystąpił tylko o ocenę na rozparcelowanie domów dziecka w Złotej i Zaborowie. Więc Panie Adminie moje wnioski w tej sprawie są jakie są. Ale może Pan wyjaśni dlaczego Pan Starosta w ten sposób postąpił?! Wcześniej miał argument, ze w Jasieniu być nie mogą.... a teraz kiedy okazuje się, ze mogą tam pozostać to po co dalej ten temat się wałkuje? Jaki inny szlachetny cel przyświeca zarządzającym?! Bo urządzić domy dziecka w nowych miejscach wymaga raczej nie małych nakładów finansowych, a w Jasieniu dostosowanie budynku nie wymaga ogromnych nakładów finansowych!!!
Myślę, że czas zweryfikuje co jest prawdą a co nie! Ludzie zaufali kiedyś obecnemu Panu Staroście i to dzięki ludziom zajmuje pozycję, którą zajmuje więc niech też będzie trochę dla ludzi a nie przeciwko. Niech gra w otwarte karty to nikt nie bedzie go osądzał. A tak swoją drogą to Pan Starosta mógłby dołączyć się do dyskusji na forum i nie być takim niedostępnym dla innych, bo skoro do Pana Admina mógł napisać, to również mógł się wypowiedzieć na forum. Wówczas wprost można byłoby Pana Starostę zapytać co i jak!!!
Gość
#81 Wysłane : 6 marca 2017 21:23:24(UTC)

Witam. Widzę, że mój wpis wywołał burzę. Nie zaglądałam kila dni na forum, a tu bęc! będę oskarżona o pomówienia. Fakt, mogłam inaczej sformułować pytanie: "czy to prawda", a nie "dlaczego". Tak czy tak, przysłowie "Uderz w stół, a nożyce się odezwą" jest prawdziwe. Nie oskarżałam nikogo o korupcję, przyjęcie korzyści majątkowej czy coś podobnego, nie insynuowałam przestępstwa. Chodzi mi o dobro dzieci, tych z DD, jak i tych ze szkoły specjalnej, a znam większość tych i tych. Myślę, że ten wpis pomoże we wstrzymaniu sprzedaży budynku w którym mieści się dom dziecka, bo wiem, że są takie plany.
Mleko się wylało, mam nadzieję, że nie pójdę do więzienia :)

Pozdrawiam
Gość
#82 Wysłane : 7 marca 2017 09:06:08(UTC)

na pewno obronimy panią .zrobi się głośno w Brzesku o tej sprawie jeśli będzie oskarżenie. (...).
Gość
#83 Wysłane : 7 marca 2017 09:28:07(UTC)

zawsze niech pani zadaje pytanie we wpisach że mam ,,PODEJRZENIE,,. Pan starosta jest osobą publiczną i żadne tu nie mogą występować urazy,musi być przyszykowany na krytykę!!! za nasze pieniądze i to nie małe piastuje to stanowisko .ja powiedziałabym że SŁUŻBĘ dla ludzi. Jutro DZIEŃ KOBIET może zamiast WYROKU otrzyma pani ŁASKĘ UNIEWINNIENIA. Kobieta walcząca o dobro dzieci -tacy ludzie to skarb. Zapewniam panią że sam PREZYDENT PANIĄ UNIEWINNI.A tak naprawdę dobrze by było sprawdzić tę całą PROCEDURĘ SPRZEDAŻY , tak zainteresować RZĄD w WARSZAWIE i przekazać sprawę do zbadania .
Gość
#84 Wysłane : 7 marca 2017 09:55:23(UTC)

" za nasze pieniądze i to nie małe"

A ty tak płacisz, że mózg staje w poprzek i tupie!!!
Gość
#85 Wysłane : 7 marca 2017 10:10:30(UTC)

mój mózg nie tupie bo nie ma myśli,, bładzących,, i nie muszę się martwić O KARY .
Gość
#86 Wysłane : 7 marca 2017 18:12:28(UTC)

mój mózg nie tupie bo nie ma myśli,, bładzących,, i nie muszę się martwić O KARY .

dlaczego admin się wstydzi razem ze starosta, przeciez to nie obciach chodzic na spotkania z elita biznesowo - polityczna, fakt troche nie na czasie, ale nikt nikomu nie broni...
http://rota.org.pl/wp-co...ds/2017/03/rota__10.jpg
=====================================
Od admina: Do osoby piszącej z IP:37.47.59.156 i nie czytającej Regulaminu Forum.

To jest wątek o Domu Dziecka i jego wychowankach a nie o poglądach politycznych Starosty czy innego samorządowca. Chcesz uprawiać politykę na Forum to możesz to robić w wątku Wybory 2018.
======================================

Do wszystkich, którzy próbują dyskutować ze mną na Forum. Macie jakieś uwagi lub pytania, bardzo chętnie odpowiem na każdego (nie anonimowego) maila. Do tej pory nawiązałem kontakt z ponad 1850 osobami z powiatu brzeskiego a opinie kolejnych osób są mile widziane.
Szybka odpowiedź Pokaż okienko Szybkiej Odpowiedzi
5 Strony«<2345>
Wyślij odpowieź
Skok do forum