logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

157 Strony«<155156157
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
mokry
#3218 Wysłane : 29 marca 2020 14:27:30(UTC)
Ranga: Advanced Member

Młody dzisiaj pokazuje mi ogłoszenie na temat próbnej matury na Zielonce. Ogłoszenie dyrektora i jego fragment:
"5. Po pobraniu materiałów ze strony OKE, będziecie rozwiązywać zadania w czasie jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na danym egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w formie pliku w edytorze tekstów."

Innymi słowy młody ma nie drukować matury tylko wpisać rozwiązanie w jakimś tam edytorze.
Czy dyrektor ma pojęcie jak młody ma wpisać rozwiązanie z matematyki?
Pomijam już fakt, że większości uczniom dłużej zajmuje pisanie na komputerze niż ręczne, ale pisanie ułamków, pierwiastków, potęg, wzorów, jakiś rysunkó na komputerze?

Gdzie zdrowy rozsądek i wyobraźnia?
W innych szkołach też takie pomysły?
Antoni86
#3219 Wysłane : 2 kwietnia 2020 20:28:21(UTC)
Ranga: Newbie

Porażka brzeskiej edukacji.
Dziś mija dwa tygodnie od kiedy lekcje odbywają się „on-line” chociaż to słowo silnie na wyrost, czy brzescy nauczyciele nie potrafi ogarnąć prowadzenia zajęć zdalnie? Czy ktoś wie kiedy można liczyć na rozpoczęcie zajęć online z prawdziwego zdarzenia? Czy może edukacja przez cały okres pandemii będzie sprowadzała się tylko do wysłania zadań domowych i materiału do przerobienia samemu? Bo jeżeli tak to może warto żeby nauczyciele część swojej pensji przekazali na cele charytatywne. W chwili kiedy jest tyle narzędzi darmowych do prowadzenia lekcji, i to największych dostawców. Chyba, że brzeskie szkoły czekają aż ktoś inny ten problem rozwiąże za nich?
mokry
#3220 Wysłane : 2 kwietnia 2020 22:13:27(UTC)

Originally Posted by: Antoni86 Idź do cytowanego Wpisu
Porażka brzeskiej edukacji.
Dziś mija dwa tygodnie od kiedy lekcje odbywają się „on-line” chociaż to słowo silnie na wyrost, czy brzescy nauczyciele nie potrafi ogarnąć prowadzenia zajęć zdalnie? Czy ktoś wie kiedy można liczyć na rozpoczęcie zajęć online z prawdziwego zdarzenia? Czy może edukacja przez cały okres pandemii będzie sprowadzała się tylko do wysłania zadań domowych i materiału do przerobienia samemu? Bo jeżeli tak to może warto żeby nauczyciele część swojej pensji przekazali na cele charytatywne. W chwili kiedy jest tyle narzędzi darmowych do prowadzenia lekcji, i to największych dostawców. Chyba, że brzeskie szkoły czekają aż ktoś inny ten problem rozwiąże za nich?

Muszę jednak stanąć mimo wszystko w obronie części nauczycieli: młody ma trochę lekcji "na żywca". Nauczyciel siedzi po drugiej stronie przed kamerą, pisze i rysuje coś na ekranie, lekcja w lekcję.
Fakt, że nie wszyscy, ale jednak.
Zdecydowanie brakuje organizacji i jakiegoś ujednolicenia. Panuje totalny bałagan, ale część z nauczycieli zdecydowanie nad tym panuje.
Antoni86
#3221 Wysłane : 2 kwietnia 2020 23:31:07(UTC)

To tylko pozazdrościć, w przypadku mojego wysyłane są tylko zadania, to podstawówka więc wszystko trzeba z nim przerobić. Ani jeden nauczyciel nie zorganizował lekcji zdalnie tylko przesyłają zagadnienia. Dla mnie to porażka. Ja rozumiem na początku tej pandemii, ale po 2 tygodniach... nikt z nas nie wie ile to potrwa jeszcze miesiąc dwa... co wtedy? Też rozumiem to że nie wszyscy z nauczycieli są techniczni biegle władają językiem angielski żeby poradzić sobie z konfiguracją tych systemów ale w szkołach są nauczyciele informatyki, oni nie umieją tego ogarnąć? To może warto by było zgłosić problem do burmistrza, w gminie też są informatycy a jak oni nie podołają to może zlecić jakiejś komercyjnej firmie... myślę że na terenie gminy mamy kilka które pomogły by. A nie czekać kiedy problem się sam rozwiąże. Z drugiej strony po przemyśleniach dochodzę do wniosku, że to też porażka dyrekcji szkół bo jeżeli nauczyciele nie potrafią to chociaż oni powinni stanąć na wysokości zadania i zorganizować lekcje online.
mokry
#3224 Wysłane : 3 kwietnia 2020 14:55:03(UTC)

Do dyrektorów naszych podstawówek. Tych dyrektorów, którzy nie potrafili zorganizować po ludzku zdalnego nauczania a każą nauczycielom zamiast prowadzić lekcje zdalne siedzieć i pisać sprawozdania z tego co robią:
Jesteście zwykłymi niekompetentnymi DURNIAMI!
Dzięki takim niekompetentnymi dyrektorom dzieciaki mają totalny edukacyjny bałagan, ale Wy za to macie stosy sprawozdań i tabelek.
Gratuluję! To, że mamy tak niski poziom kształcenia w naszym regionie to jest głownie zasługa Waszej głupoty i niekompetencji.

Oburzony i zbulwersowany ludzką głupotą ojciec.
mokry
#3222 Wysłane : 3 kwietnia 2020 14:58:21(UTC)

Originally Posted by: Antoni86 Idź do cytowanego Wpisu
To tylko pozazdrościć, w przypadku mojego wysyłane są tylko zadania, to podstawówka więc wszystko trzeba z nim przerobić. Ani jeden nauczyciel nie zorganizował lekcji zdalnie tylko przesyłają zagadnienia. Dla mnie to porażka. Ja rozumiem na początku tej pandemii, ale po 2 tygodniach... nikt z nas nie wie ile to potrwa jeszcze miesiąc dwa... co wtedy? Też rozumiem to że nie wszyscy z nauczycieli są techniczni biegle władają językiem angielski żeby poradzić sobie z konfiguracją tych systemów ale w szkołach są nauczyciele informatyki, oni nie umieją tego ogarnąć? To może warto by było zgłosić problem do burmistrza, w gminie też są informatycy a jak oni nie podołają to może zlecić jakiejś komercyjnej firmie... myślę że na terenie gminy mamy kilka które pomogły by. A nie czekać kiedy problem się sam rozwiąże. Z drugiej strony po przemyśleniach dochodzę do wniosku, że to też porażka dyrekcji szkół bo jeżeli nauczyciele nie potrafią to chociaż oni powinni stanąć na wysokości zadania i zorganizować lekcje online.

Ja przypadkiem zobaczyłem czego wymaga (...) dyrektor od takiego nauczyciela. Bynajmniej nie tego, żeby prowadził lekcje, ale tego, żeby mu dokładnie opisał co kiedy i jak robi. Moim zdaniem po wypełnieniu tego gó..na na uczenie zdalne nauczyciel raczej czasu mieć nie może.
Jak (...) może zostać dyrektorem szkoły? Ktoś mi wytłumaczy?
Mikołaj01
#3225 Wysłane : 3 kwietnia 2020 15:12:07(UTC)

"Do dyrektorów naszych podstawówek. Tych dyrektorów, którzy nie potrafili zorganizować po ludzku zdalnego nauczania a każą nauczycielom zamiast prowadzić lekcje zdalne siedzieć i pisać sprawozdania z tego co robią:
Jesteście zwykłymi niekompetentnymi DURNIAMI!
Dzięki takim niekompetentnymi dyrektorom dzieciaki mają totalny edukacyjny bałagan, ale Wy za to macie stosy sprawozdań i tabelek.
Gratuluję! To, że mamy tak niski poziom kształcenia w naszym regionie to jest głownie zasługa Waszej głupoty i niekompetencji.

Oburzony i zbulwersowany ludzką głupotą ojciec."

Swoje pretensje skieruj w pierwszym rzędzie do Ministra Edukacji Narodowej, bo dyrektorzy szkół otrzymali od niego takie polecenie, za pośrednictwem kuratorów oświaty, więc po prostu wypełniają "prikaz" przełożonych. A czy to polecenie jest sensowne czy nie, to już inna para kaloszy.
Antoni86
#3223 Wysłane : 5 kwietnia 2020 01:43:13(UTC)

Originally Posted by: mokry Idź do cytowanego Wpisu
Ja przypadkiem zobaczyłem czego wymaga (...) dyrektor od takiego nauczyciela. Bynajmniej nie tego, żeby prowadził lekcje, ale tego, żeby mu dokładnie opisał co kiedy i jak robi. Moim zdaniem po wypełnieniu tego gó..na na uczenie zdalne nauczyciel raczej czasu mieć nie może.
Jak (...) może zostać dyrektorem szkoły? Ktoś mi wytłumaczy?

AAA to już wszystko jasne, na ten pomysł pierwszy wpadł Potępa (starszy człowiek widocznie lubi szorstki papier toaletowy) potem skopiował to Nikuś a one pewno wymusił na dyrektorach takie raporty a oni na nauczycielach. Ech ta nasza raportowo papierowa władza... Szkoda tylko że nasz szanowny Burmistrz pierd... głupoty, że niby urząd pracuje normalnie a dowodu nie da się odebrać (dzwoniłem wczoraj do Brzeska - nie da się, do Gnojnika da się tylko trzeba się umówić do Borzęcina też się da tylko trzeba się umówić)
157 Strony«<155156157
Skok do forum