logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

wybory (TYLKO) graficznie! - czyje projekty najfajniejsze?
domorosły_grafik
#1 Wysłane : 13 października 2015 16:29:08(UTC)
Ranga: Newbie

Szanowni Forumowicze
Jak przed każdymi wyborami kraj i nasz powiat zalała bilbordioza i baneroza. Straszne to przypadłości, lecz dopóki nie zmieni się prawo, nic nie poradzimy. Szkoda że we Francji dali radę i nie ma tam prawa żaden kandydat powiesić baneru czy bilbordu. Może i tego doczekamy.
Ad rem. Chciałbym się z Wami podzielić moją opinią o projektach wyborczych, i mam nadzieję że Wy też swoje zdanie wyrazicie. Abstra(***)emy tu od upodobań politycznych, tylko i wyłącznie grafika.
Zacznę od projektów słabych (moim zdaniem)
KNP - projekt wykonany przez szwagra po pijaku za złotówkę z vatem. biało-szare tło, nijaka czcionka mało wyraziste kolory. Do tego wyraz twarzy panów Krystiana i Mariusza - jakby fotograf im groził bronią żeby się uśmiechnęli. Słabo.
PSL - wszyscy kandydaci mają projekt od sztancy - coś zielone, coś biało-czerwone i zdjęcie do tego. kompozycja słaba, zdjęcia zbyt duże w stosunku do reszty, nic nie równoważy projektu i "ciąży" on w jedną stronę - tam gdzie zdjęcie.
Nowoczesna - podobnie jak KNP, słabiutki projekt do tego jeden kandydat (nie pamiętam nazwiska, przepraszam) ma ordynarnie jak w paincie wklejonego p. Petru, co jest naprawdę żenujące. To już nie można sobie było z liderem zdjęcia zrobić? Reszta kandydatów - nie zapamiętałem żadnego nazwiska, żadnego numeru - to świadczy o autorze projektu.
Kukiz'15 Projekt pani Szot - zdjęcie na biało - czerwonym tle, ok, nic odkrywczego, ale zdjęcie jest jak z legitymacji - kandydatka nie ma "kontaktu wzrokowego" z wyborcą, tylko patrzy w bok, to robi bardzo złe wrażenie.
Projekty lepsze
Kukiz 15 Pani Kusek - podobnie jak pan z Nowoczesnej - wklejone zdjęcie Pawła Kukiza "chowające" się za kandydatką. cała sylwetka ukazana na zdjęciu nie jest najszczęśliwszym wyborem w tym przypadku.Zdecydowanie lepiej prezentowało by się popiersie... Kolorystyka ciekawa, przykuwa uwagę. całość sugeruje pozytywny przekaz. Nie wiem czemu kandydatka ma dwa hasła, trzeba się zdecydować na jedno.
PiS - pominąwszy ilość oblicz pani Szczurek żelazko tropiących mnie po całym mieście i lisiego uśmieszku, który trochę jest straszny, to projekt jest lepszy. Ciężar zdjęcia jest zbalansowany konturami Polski w tle. Kolorystycznie spokojnie, może zbyt spokojnie, nie przykuwa wzroku, mówię tu o standardowym wymiarze, wiadomo że ogromne płachty inaczej oddziałują. Na plus że zapamiętałem nr 7.
PO - plakaty z Wardzałą - strasznie wielki kandydat, małe logo PO, trzeba szukać z jakiej to partii pan startuje. banery podobnie - kandydat w środku, nazwisko na dole i tyle. poprawnie, ale mdle i trochę megalomańsko.
Pan Musiał - aparat go "lubi", ogólnie projekt lepszy od p. Wardzały, tylko to nieszczęsne Kocham Polskę czcionką jak z "Rolnik szuka żony" - psuje kompozycje. Przy czym hasło uważam za niezłe - proste i wyraziste, choć trochę niewyszukane.
projekty dobre
PiS pani Urszula Rusecka - jaśniejsze tło niż standardowe w PiS i bardzo sympatyczny wyraz twarzy, szczery uśmiech. Nie zwraca uwagi logo Pis, ale numer na liście kandydatki już tak. Pozytywne wrażenie
Pani z listy PiS z nr 10 - przepraszam nie zapamiętałem nazwiska, podobnie jak Pani Rusecka - szczery uśmiech, jednak to że nie pamiętam nazwiska znaczy że coś jest nie tak, nazwisko kandydata musi zapisać się w pamięci wyborcy. Ogólnie PiS ma bardzo dobrze wkomponowany numer kandydata na liście. to na pewno pomoże potencjalnemu wyborcy.
Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk - jedyny, który zdecydował się na ciemne tło. Bardzo dobry efekt, odróżnia się od innych banerów. Szkoda, że ma też ciemne ubranie, przez co projekt staje się trochę "mroczny".
Krzysztof Stec - projekt daje po oczach - dobre proporcje, zdjęcie zrównoważone klockami po prawej i numerem 4. Imię i nazwisko na czerwonym tle - rzuca się w oczy. Zwróćcie uwagę że kandydat ma nr 4 na liście, klocki są cztery, cztery sprawy napisane (edukacja, bezpieczeństwo, przedsiębiorczość, ekologia) - chcąc nie chcąc czwórkę zapamiętałem :) no i hasło zbuduj ze mną
krótkie i proste i fajnie się łączy z tymi klockami. Na plakatach proporcje nie są już takie dobre i wszystko wydaje się "ciasne"
ok, tyle ode mnie. dopisujcie te plakaty, których nie opisałem, wpiszcie swoje opinie.
Powtarzam, proszę tu nie pisać o tym czy kandydat dobry czy zły, tylko o stronie plastycznej!

wkh6
#2 Wysłane : 13 października 2015 22:15:14(UTC)

Przechodziłem dziś i widzę na słupie Baszszara al-Asad-a :) patrze na podpis a tu Wardzała. A to że ukrywa że jest z PO to wcale nie może dziwić bo powoli staje się to obciachem stratować z tej partii. Byłem w niedziele na terenie innego powiatu i też zauważyłem ze dwa plakaty na których ciężko było się dopatrzeć przynależności do PO.
Pani Szczurek z kolei przesadziła trochę z obróbką zdjęcia. Co ona jakaś Tina Tarner czy inna Madonna jest żeby się tak na żywca odmładzać :)??
Mateusz Franczyk
#3 Wysłane : 14 października 2015 07:22:42(UTC)

Partia KORWiN ma ciekawy projekt: http://zapodaj.net/4fd56d2b641f3.jpg.html
Warto zainteresować się ich "1".
Jest to m in. prezes Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej
domorosły_grafik
#4 Wysłane : 15 października 2015 20:57:20(UTC)

To kim jest nie jest tu ważne. tylko grafiki tutaj komentujemy. projekt na pewno się rzuca w oczy, ostre linie sugerują zdecydowanie, ale mogą odstraszać osoby o usposobieniu koncyliacyjnym.
Nie widziałem tego plakatu/baneru nigdzie w Brzesku.
W pierwszym wpisie zapomniałem o Kosiniaku - Kamyszu. Pierwszy był chyba z bilbordami. inny niż reszta kandydatów PSL - w tle przyroda, dobre proporcje.
od dwóch dni wysypało banerów w całym mieście:)
Merk
#5 Wysłane : 16 października 2015 16:19:30(UTC)

W Brzesku widziałem w dwóch miejscach banery Artura Gondka. Jeden koło turka przy Ogródku Jordanowskim, a drugi koło Lidla.
Skok do forum