logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

157 Strony<1234>»
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#26 Wysłane : 3 maja 2013 14:29:49(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
W mojej szkole wydział edukacji, który tak deklarował wsparcie i pomoc w ramach jakiegoś tam unijenego durnego projektu dającego pracę urzędnikom poobcinał podziały na grupy na zajęciach zawodowych.
Pewnie w ramach tego wsparcia urzędnicy nauczą nas jak EFEKTYWNIE prowadzić zajęcia w grupach po 24-30 osób na zajęciach na pracowniach zawodowych (np. przy komputerach, gastronomicznych, budowlanych, itp.).
Normalnie dziękujemy za pomoc. Przy okazji zwolni się paru nauczycieli bo w końcu niepotrzebni.
Można kopnąć w tyłek. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
Najlepiej powiesić się na gałęzi, żeby nie być obciążeniem dla nikogo.
Gość
#28 Wysłane : 3 maja 2013 21:25:27(UTC)

ten głupi projekcik , który na siłę uszczęśliwia nauczycieli rzeczywiście wyróżnił się tylko tym, że dał zatrudnienie kilku znajomym- wielcy koordynatorzy. Wywalono kupę kasy na durne notesy dla nauczycieli, pendrive, z których wszyscy uchachani po pachy ,wyrzucą przy okazji trochę kasy na żarełko i wszystko, ale pani naczelnik mówi o olbrzymim sukcesie , tylko czy na pewno ? W szkołach brakuje dosłownie wszystkiego- nawet papieru do ksera, więc trafia mnie takie marnotrawnienie publicznych pieniędzy. Duże lepiej byłoby, gdyby dopłacili nauczycielom do kursów kwalifikacyjnych, czy studiów podyplomowych, które dałyby im możliwość poszerzenia kwalifikacji- a tak wyszło jak zwykle sztuka dla sztuki........
Gość
#30 Wysłane : 4 maja 2013 19:29:04(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
ten głupi projekcik , który na siłę uszczęśliwia nauczycieli rzeczywiście wyróżnił się tylko tym, że dał zatrudnienie kilku znajomym- wielcy koordynatorzy. Wywalono kupę kasy na durne notesy dla nauczycieli, pendrive, z których wszyscy uchachani po pachy ,wyrzucą przy okazji trochę kasy na żarełko i wszystko, ale pani naczelnik mówi o olbrzymim sukcesie , tylko czy na pewno ? W szkołach brakuje dosłownie wszystkiego- nawet papieru do ksera, więc trafia mnie takie marnotrawnienie publicznych pieniędzy. Duże lepiej byłoby, gdyby dopłacili nauczycielom do kursów kwalifikacyjnych, czy studiów podyplomowych, które dałyby im możliwość poszerzenia kwalifikacji- a tak wyszło jak zwykle sztuka dla sztuki........

Ja się zapisałem, żeby "dać szansę" bo mnie o to dyrekcja "prosiła".
Teraz żałuję, jak zobaczyłem tematykę szkolenia. Kolejna chała :(
Przy okazji w ramach "wsparcia" wydział edukacji przy starostwie poobcinał wszystkie podziały na grupy , celem zaoszczędzenia paru groszy, tudzież wywalenia paru nauczycieli.
Ponoć "organ tak kazał", do tego "organ kazał poobcinać godziny nauczycielom", tak jakby jedno i drugie leżało w kompetencjach "organu" a nie dyrektora.
Po co ci dyrektorzy w szkołach, skoro wszystko co złe to "organ"...
Proponuję nową tematykę szkolenia: "Jak prowadzić zajęcia z przedmiotów zawodowych w grupie ponad 20 osób". Może są jakieś "cudowne" i "nowoczesne" metody, dzięki którym zajęcia w takiej grupie nie będą fikcją?
Gość
#29 Wysłane : 4 maja 2013 19:30:10(UTC)

Ja się zapisałem, żeby "dać szansę" bo mnie o to dyrekcja "prosiła".
Teraz żałuję, jak zobaczyłem tematykę szkolenia. Kolejna chała :(
Przy okazji w ramach "wsparcia" wydział edukacji przy starostwie poobcinał wszystkie podziały na grupy , celem zaoszczędzenia paru groszy, tudzież wywalenia paru nauczycieli.
Ponoć "organ tak kazał", do tego "organ kazał poobcinać godziny nauczycielom", tak jakby jedno i drugie leżało w kompetencjach "organu" a nie dyrektora.
Po co ci dyrektorzy w szkołach, skoro wszystko co złe to "organ"...
Proponuję nową tematykę szkolenia: "Jak prowadzić zajęcia warsztatowe z przedmiotów zawodowych w grupie ponad 20 osób". Może są jakieś "cudowne" i "nowoczesne" metody, dzięki którym zajęcia w takiej grupie nie będą fikcją?
Gość
#31 Wysłane : 6 maja 2013 21:22:46(UTC)

"dać szansę" u mnie szkolenie pod tytułem "Metody i techniki uczenia się". Normalnie jakiś koleś po kursiku będzie mi pokazywać jak mam SIĘ uczyć!
Ja pierdziele!!!!!!!!!!!
Gość
#32 Wysłane : 6 maja 2013 23:16:37(UTC)

i wszystkie te szkolenia takie fajansiarskie - ale se projekt napisali, se kase dostali, szkoda że ich nikt za marnotrawienie publicznych pieniędzy nie rozliczy
Gość
#33 Wysłane : 7 maja 2013 06:52:10(UTC)

i wszystkie te szkolenia takie fajansiarskie - ale se projekt napisali, se kase dostali, szkoda że ich nikt za marnotrawienie publicznych pieniędzy nie rozliczy

To marnotrawienie to raczej ze strony MEN-u. Starostwo stanęło tylko do konkursu o udział.
Tak się w edukacji kasa marnuje i to jest tego przykład. My z tego nie skorzystamy bo projekt od samego zamysłu jest zły i nastawiony na wydanie pieniędzy. Skorzystają na nim urzędnicy.
Przepraszam, ale taka prawda. Ze strony organów prowadzących nie takiego "wsparcia" oczekujemy.
Liczymy na mniejsze oszczędności, podziały na grupy o których tutaj już wspominano, wyboru MĄDRYCH I KOMPETENTNYCH DYREKTORÓW. Zwłaszcza w KOŃCU tego ostatniego...
Gość
#34 Wysłane : 7 maja 2013 08:50:05(UTC)

"Ze strony organów prowadzących nie takiego "wsparcia" oczekujemy.
Liczymy na mniejsze oszczędności, podziały na grupy o których tutaj już wspominano, wyboru MĄDRYCH I KOMPETENTNYCH DYREKTORÓW. Zwłaszcza w KOŃCU tego ostatniego..." Z choinki się urwałeś? Dyrektor szkoły ma być mądrzejszy od "władzy" rezydującej przy Głowackiego? Wybij to sobie z głowy!!!
Gość
#35 Wysłane : 8 maja 2013 20:23:16(UTC)

Myślę, że nie o to chodzi, żeby dyrektor szkoły był głupszy od urzędnika. Urzędnicy chyba szczerze oceniają dyrektorów wysoko i pozytywnie. Nasz ma wysokie notowania i szczerze mówiąc za pierwszej kadencji naprawdę był dyrektorem z prawdziwego zdarzenia. Za drugiej kadencji już było gorzej, teraz ma trzecią i jest TRAGEDIA!
Na zewnątrz szkoła niby błyszczy i dyrektorek oczywiście przy okazji też, problem w tym, że zasługą tego jest ciężka praca grupy nauczycieli, którzy jeszcze trzymają poziom i którym dyrektor paradoksalnie rzuca regularnie kłody pod nogi.

Za trzeciej kadencji dyrektor otoczył się wiernymi wickami, którzy nie mają już własnego zdania i przyklaskuję, nie ważne jak bardzo żenująca, głupia i absurdalna jest decyzja dyrektora i jego argumentacja.
To chyba jest największym problemem: NIEZATAPIALNOŚĆ DYREKCJI! Nie powinno się być do końca życia dyrektorem tylko dlatego, że pierwsza kadencja była udana...
Gość
#36 Wysłane : 8 maja 2013 22:19:38(UTC)

A na czym miało polegać to bycie dyrektorem z prawdziwego zdarzenia podczas pierwszej kadencji?
Gość
#27 Wysłane : 8 maja 2013 23:23:58(UTC)

W mojej szkole wydział edukacji, który tak deklarował wsparcie i pomoc w ramach jakiegoś tam unijenego durnego projektu dającego pracę urzędnikom poobcinał podziały na grupy na zajęciach zawodowych.
Pewnie w ramach tego wsparcia urzędnicy nauczą nas jak EFEKTYWNIE prowadzić zajęcia w grupach po 24-30 osób na zajęciach na pracowniach zawodowych (np. przy komputerach, gastronomicznych, budowlanych, itp.).
Normalnie dziękujemy za pomoc. Przy okazji zwolni się paru nauczycieli bo w końcu niepotrzebni.
Można kopnąć w tyłek. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
Najlepiej powiesić się na gałęzi, żeby nie być obciążeniem dla nikogo.

Może ktoś wymyśli jakiś program unijny pt. "Jak zabrać bogatym i dać biednym"? po co burmistrzowi 12.000 zł , skoro może żyć jak my za 1300 zł brutto ? Ten kraj jest chory , jest nastawiony na produkowanie ustaw do których produkuje się urzędników . Miasta ma ich już tylu że nie długo im zabraknie miejsca . Może coś wynajmą w planecie?
Gość
#12 Wysłane : 9 maja 2013 07:57:37(UTC)

Korzystając, że urzędnicy czytają ten wątek, też zabiorę głos w dyskusji.
W poprzednim napisano, że "nauczyciele nie oczekują wsparcia".
Otóż OCZEKUJĄ! Tylko nie takiego, które polega na kolejnym oderwaniu od uczniów i marnowaniu czasu na fikcyjne szkolenia, pisanie niepotrzebnych analiz, planów i udawanie, że to wszystko się do czegoś przyda.

Jak widać najzdolniejsi uczniowie po gimnazjach, gdzie poziom naszego regionu jest i tak niski, uciekają do Bochni i Tarnowa. W naszych szkołach ponadgimnazjalnych ZDOLNI NIE CHCĄ SIĘ UCZYĆ, bo jak twierdzą "mamy zbyt niski poziom nauczania". Ten poziom dyktowany jest przez fakt iż w naszych szkołach przyjmuje się każdego, kto chce być przyjęty. Mowa oczywiście o technikach i liceach.
Nasze szkoły KONKURUJĄ wręcz łatwością przyjęć, obniżając jedna przed drugą liczbę koniecznych punktów podczas rekrutacji.
Skutkiem tego są problemy sporej części uczniów z matematyką, językiem polskim, językami obcymi. Brak dyscypliny i konsekwencji oraz niechęć do najbardziej wymagających nauczycieli.

CZYTAJĄC TĄ OPINIE TO MAM WRAŻENIE ŻE PISZESZ O GMINIE BORZCIN,TU OŚWIATA LEŻY DOSŁOWNIE, LEŻY I NIE DYCHA DYREKTOR TO TABU,NAUCZYCIELE ŚWIETE KROWY-NIE WOLNO ZWRUCIĆ UWAGI BO WIELKA OBRAZA JAK MOŻNA NA COS ZWRÓCIC UWAGE!!!
Gość
#13 Wysłane : 9 maja 2013 19:29:46(UTC)

CZYTAJĄC TĄ OPINIE TO MAM WRAŻENIE ŻE PISZESZ O GMINIE BORZCIN,TU OŚWIATA LEŻY DOSŁOWNIE, LEŻY I NIE DYCHA DYREKTOR TO TABU,NAUCZYCIELE ŚWIETE KROWY-NIE WOLNO ZWRUCIĆ UWAGI BO WIELKA OBRAZA JAK MOŻNA NA COS ZWRÓCIC UWAGE!!!

Ja akurat mam na myśli szkoły ponagimnazjalne z powiatu brzeskiego, ale wyobrażam sobie, że w pozostałych wcale nie jest lepiej.
Gość
#37 Wysłane : 9 maja 2013 20:28:19(UTC)

ale ci piszący tu nauczyciele to BEZNADZIEJA - tylko wszystko krytykować a jak trzeba parę godzin usiąść na szkoleniu, które maja za darmo ( do tego wyżera, i materiały biurowe) to im się krzywda dzieje, bo woleliby dostać pieniądze do kieszeni i dalej narzekać , że mało. Już niedługo posiedzicie 40 godzin tygodniowo w szkole i będziecie mieć 26 dni urlopu w roku a nie 8 miesięcy pracy i 4 miesiące wolnego to wtedy podyskutujemy wielce szanowne nieroby.
Gość
#38 Wysłane : 9 maja 2013 21:14:18(UTC)

ale ci piszący tu nauczyciele to BEZNADZIEJA - tylko wszystko krytykować a jak trzeba parę godzin usiąść na szkoleniu, które maja za darmo ( do tego wyżera, i materiały biurowe) to im się krzywda dzieje, bo woleliby dostać pieniądze do kieszeni i dalej narzekać , że mało. Już niedługo posiedzicie 40 godzin tygodniowo w szkole i będziecie mieć 26 dni urlopu w roku a nie 8 miesięcy pracy i 4 miesiące wolnego to wtedy podyskutujemy wielce szanowne nieroby.

Szanowny urzędniku: wolimy ten czas spędzić z uczniami. Ta "wyżera" to 1x schabowy + ziemniaki i surówka. Dziękuję - ugotuję sam. Te materiały biurowe to zeszycik w kratkę, tandetny długopis, tandetna teczuszcza ze sztucznej skóry i pendrive - co mam z tym niby zrobić? Teczuszka pójdzie do kosza, pendrive wykorzystam, długopis już nie pisze, zeszycik zużyję w tydzień, na resztę tygodni będę musiał kupować sam za swoje, podobnie jak długopisy, papier do ksero, komputer.
40 godzin chcę siedzieć - moje marzenie, bo teraz spędzam na pracy jakieś 45. W szkole chętnie, gabinet w domu przeznaczę na pokój dla dziecka, kupcie mi jeszcze do gabinetu szkolnego komputer, bo swojego nosić nie będę i zaopatrzcie bibliotekę w fachową literaturę.
Urlop 26 dni zamiast 40 (naucz się liczyć człowieku)? Nie ma sprawy! Jeżeli będzie na takich zasadach jak Wasz to jestem ZA!
I tego "szkolenia za darmo" nie nazywaj tego szkoleniem, bo to atrapa szkolenia: Wy udajecie, że szkoły wspieracie - bierzecie za to pieniądze (likwidując przy okazji podziały na grupy). Firmy wygrywające przetargi udają że nas szkolą i biorą za to pieniądze. My udajemy, że się szkolimy tracąc na to 15 godzin ze swojego życia, ale ZA DARMO!

Ja chętnie się wyszkolę, potrzebuję specjalistycznych kursów z dydaktyki nauczanego przeze mnie przedmiotu, tudzież kursów zawodowych. Teraz szkolę się sam w domu, sam kupuję książki, zbieram materiały z internetu. Przeznaczam na to mnóstwo godzin aby być na bieżąco.
rozumiem, że były miliony do wzięcia. Problem w tym, że Wy żeby te miliony wydać, musicie zawrócić nam czas atrapą "doskonalenia zawodowego". Przy okazji nawet nie potrafiąc tego zorganizować po ludzku i na czas. Ze wszystkim się spóźniacie, wszystko w ostatniej chwili i na łepka!

Dziękuję, postoję. Wolę zamiast tego przeprowadzić 15 dodatkowych lekcji z uczniami i to bez narzekania!
Gość
#39 Wysłane : 9 maja 2013 23:12:05(UTC)

Moja żona właśnie była na szkoleniu ostatnio i była zachwycona zwłaszcza "wyżerką". Przetarg na katering wygrała firma chyba z Tarnowa, więc jadło dojechało zimne (przynajmniej w eleganckich styropianowych opakowaniach).
Gość
#40 Wysłane : 10 maja 2013 00:13:26(UTC)

z tej wyżerki to tyle, że do jednej szkoły jedzenie nie dojechało - a do innych nie wiem
projekt żałosny - wolę sam wybrać tematyke szkolenia i nawet za nią zapłacić niż marnować czas !
Gość
#42 Wysłane : 10 maja 2013 11:42:33(UTC)

A ja Wam napiszę tutaj PROROCZE SŁOWA: Projekt jest niewypałem pod każdym względem: od organizacji po wykonanie. Same założenia projektu to też głupota.
Winnymi zostaną jednak ogłoszeni sami nauczyciele. Urzędnicy wszem i wobec będą trąbić, że to przez to zgnuśniałem wiecznie niezadowolone, negujące wszystko i wszystkich, leniwe, narzekające i beznadziejne środowisko nauczycielskie tak "wspaniały" i "cudowny" projekt wsparcia okazał się klapą.

Czytajcie i zapamiętajcie, bo tak właśnie będzie!
Gość
#43 Wysłane : 10 maja 2013 13:24:49(UTC)

Przecież tego typu i tym podobne projekty nie są w końcu robione po to, żeby adresat z nich realnie skorzystał, ale po to, żeby jak najbardziej realne korzyści odnieśli organizatorzy czegoś takiego. Sporo lat pracuję w szkolnictwie i wiem, co piszę, bo jeszcze nigdy nie miałem okazji uczestniczyć w czymś naprawdę sensownym (może jestem jakiś pechowy?), a przymusowo uczestniczyłem w bardzo wielu tzw. spędach. A zresztą, czy coś sensownego mogą wymyślić ci, co od lar rozkładaj naszą oświatę?
Gość
#45 Wysłane : 28 maja 2013 17:50:59(UTC)

Ja trochę stanę w obronie urzędników wydziału edukacji. MEN ogłosił projekt za grube miliony. Była więc możliwość wzięcia udziału w nim i wydania tych pieniędzy w naszym regionie. Przy okazji paru urzędników dostało dodatkowo prace.
Fakt, że projekt jest lipa bo z założenia był bez sensu. Z drugiej strony nauczyciele i tak powinni się szkolić i tak bierzemy udział w wielu bzdurnych szkoleniach za które właśnie powiat musi płacić, więc zamiast tamtych mamy te i powiat zaoszczędzi.
Fakt, że naszym kosztem i naszego czasu, ale i tak jakieś szkolenia na miejsce tych by nam zaproponowali.
Takie życie :)
To że jest tak jak jest to nie wina naszych urzędników, tylko tych z MEN-u i ich szefa.
Mnie to ryba, czy siedzę na bezsensownym szkoleniu w ramach rady, czy na bezsensownym szkoleniu w ramach projektu. Z dwojga złego wolę to drugie.
157 Strony<1234>»
Skok do forum