logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

157 Strony<12345>»
EDUKACJA W GMINIE BRZESKO i POWIECIE BRZESKIM
Gość
#46 Wysłane : 28 maja 2013 20:59:49(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
Brałam udział w tych szkoleniach, pomijam słynne notesiki i jedzenie - to sprawa drugorzędna, choć jak pomyślę ile potrzebnych w szkole rzeczy byłoby za te pieniądze to mi ciśnienie rośnie. Chcę napisać o samych szkoleniach , bo albo zajęcia były nudne (no wybaczcie, ale wymienianie metod podających i problemowych i promowanie platformy prezi jako czegoś nowatorskiego to żenada). W zależności od grupy prowadzący byli nieprzygotowani, albo brakowało im doświadczenia w pracy w szkole - jedna pani ewidentnie zbierała informacje od nauczycieli, bo sama widziała, że mają zarówno wiedzę jak i doświadczenie o wiele większe od niej. Gdy wymieniono działania jakie podejmuje szkoła, w konkretnej sytuacji problemowej - pani była zdziwiona, że nie zawsze przynoszą skutki. W podręcznikach akademickich nie napisano, że nie wszystko się udaje? Ani jedna osoba, ani jedna,z tych które znam, nie wyniosła z tego projektu nic wartościowego dla swojej pracy.
Żeby było jasne - parę lat temu zorganizowano nam szkolenie, całodzienne, w sobotę. Prowadząca zajęcia była znakomitym specjalistą tematu - do dziś wielu wychowawców wykorzystuje materiały, które wtedy nam przekazała. Więc jednak da się. Nie jesteśmy malkontentami, chcemy się uczyć, chcemy znać metody rozwiązywania problemów, bo się mnożą z roku na rok. Ale skoro o wyborze osoby prowadzącej decydują wyłącznie finanse to takich specjalistów się wybiera do szkoleń jak i znakomite firmy do budowania autostrad.
Gość
#47 Wysłane : 29 maja 2013 15:21:10(UTC)

ktoś niewie ilu będzie chętnych na wybór dyrektora zsp1 w brzesku?
Gość
#48 Wysłane : 29 maja 2013 19:03:46(UTC)

Originally Posted by: Gość Idź do cytowanego Wpisu
ktoś niewie ilu będzie chętnych na wybór dyrektora zsp1 w brzesku?

Ja nie wiem, ale czas na zmiany i w jedynce i dwójce, bo oboje się już dawno przeterminowali!
(...)
gU31A3x8
Gość
#68 Wysłane : 29 maja 2013 21:35:02(UTC)

jestem laikiem, oświećcie mnie więc, w każdej szkole będzie konkurs na dyrektora? Liczę na zmianę w podstawówce w Mokrzyskach. (...)
Gość
#69 Wysłane : 29 maja 2013 21:56:03(UTC)

jestem laikiem, oświećcie mnie więc, w każdej szkole będzie konkurs na dyrektora? Liczę na zmianę w podstawówce w Mokrzyskach. (...)

Jak moje dzieci naście lat temu kończyły szlołę w Mokrzyskach, to nic złego nie mogłam o niej powiedzieć, nauczanie i wychowanie było na dobrym poziomie. Czy coś się zmieniło? Bo niedługo akurewnuki pójdą do tej szkoły.
Gość
#70 Wysłane : 29 maja 2013 22:40:53(UTC)

Jak moje dzieci naście lat temu kończyły szlołę w Mokrzyskach, to nic złego nie mogłam o niej powiedzieć, nauczanie i wychowanie było na dobrym poziomie. Czy coś się zmieniło? Bo niedługo akurewnuki pójdą do tej szkoły.

Dużo się zmieniło. Kilkanaście lat temu to akurat wtedy kiedy ja ją kończyłem też. Wszystko dąży ku upadkowi. Tzn. nie wiem jak z edukacją wydaje mi się tak w miarę natomiast rodzice bardzo narzekają na warunki w tej szkole. Jak wiadomo jest to stary budynek i wymaga generalnego remontu. A dotychczas poczyniono niezbędne minimum. Pani dyrektor bardzo mało angażuje się w pozyskiwanie środków na ten cel. Myśli, że samo przyjdzie albo, że rodzice wychodzą. Tak po mojemu to ma na to ciche przyzwolenie od władz gminy (mam na myśli tę bezczynność) gdyż będą mieli wkrótce pretekst by zamknąć tę szkołę. No bo przecież to nie może trwać wiecznie. Pewnego dnia sanepid wejdzie i powie koniec i gotowe. Szkoła zostanie zamknięta ze względu na dobro dzieci.
Gość
#49 Wysłane : 29 maja 2013 22:48:39(UTC)

Ja nie wiem, ale czas na zmiany i w jedynce i dwójce, bo oboje się już dawno przeterminowali!
(...)

Czas na zmiany na stanowiskach dyrektora w większości szkół na terenie powiatu brzeskiego. To jakiś absurd aby być przyspawanym się do stołka dyrektorskiego na trzy lub więcej kadencji !
Gość
#64 Wysłane : 29 maja 2013 22:56:58(UTC)

Czas na zmiany na stanowiskach dyrektora w większości szkół na terenie powiatu brzeskiego. To jakiś absurd aby być przyspawanym się do stołka dyrektorskiego na trzy lub więcej kadencji !

Jeżeli dyrektor się sprawdza, realizuje plan to nie ma w tym nic złego. Ale jeżeli ewidentnie nic nie robi to powinien być zwolniony nawet w trakcie kadencji. Aż tak brakuje chętnych na te stanowiska, że obsadza się wciąż te same osoby? Przecież dyrektorzy wyławiani są w drodze konkursu. Padnę jak się dowiem, że dyrektorka z Mokrzyska była najlepsza. W życiu w to nie uwierzę. Za ten dorobek jej kandydatura w ogóle nie powinna być brana pod uwagę. Jak wy radni przyjmujecie te sprawozdania z działalności szkół!? Czy w ogóle to analizujecie czy tak na "odczep się", byle posiedzenie minęło.
Gość
#65 Wysłane : 30 maja 2013 08:30:06(UTC)

Jeżeli dyrektor się sprawdza, realizuje plan to nie ma w tym nic złego. Ale jeżeli ewidentnie nic nie robi to powinien być zwolniony nawet w trakcie kadencji. Aż tak brakuje chętnych na te stanowiska, że obsadza się wciąż te same osoby? Przecież dyrektorzy wyławiani są w drodze konkursu. Padnę jak się dowiem, że dyrektorka z Mokrzyska była najlepsza. W życiu w to nie uwierzę. Za ten dorobek jej kandydatura w ogóle nie powinna być brana pod uwagę. Jak wy radni przyjmujecie te sprawozdania z działalności szkół!? Czy w ogóle to analizujecie czy tak na "odczep się", byle posiedzenie minęło.

Chętnych brakuje. Do konkursów zgłasza się tylko jeden kandydat.
Tak było w zsp2, zsp1. Dlatego ciągle ci sami, mimo iż już dawno powinni przestać być dyrektorami.
Gość
#66 Wysłane : 30 maja 2013 08:53:56(UTC)

Chętnych brakuje. Do konkursów zgłasza się tylko jeden kandydat.
Tak było w zsp2, zsp1. Dlatego ciągle ci sami, mimo iż już dawno powinni przestać być dyrektorami.

Chętnych brakuje bo nie ogłasza się konkursów na stanowisko dyrektora. Brak jakiejkolwiek informacji !
Gość
#67 Wysłane : 30 maja 2013 13:11:09(UTC)

Chętnych brakuje bo nie ogłasza się konkursów na stanowisko dyrektora. Brak jakiejkolwiek informacji !

Jest ogłoszenie na stronie starostwa w dziale "nabór na stanowiska urzędnicze".
Chętnych brakuje bo to trudna i odpowiedzialna praca i niestety mało płatna.
Pozostają więc na stanowiskach takie mizeroty, zazwyczaj najgorsi nauczyciele w szkole, którzy traktują szkoły jak pole do manewrów i chińską fabrykę zabawek.
Przy okazji odreagowując swoje niespełnione ambicje.
Wiecie dlaczego uczniowie lubią mieć lekcje z dyrektorem polskiej szkoły?
Bo nigdy go nie ma na lekcji!
Gość
#50 Wysłane : 30 maja 2013 13:32:33(UTC)

Co nowego może zaproponować taka dyrektorka co od kilkunastu lat zajmuje stołek ? Przecież to wypalony zawodowo człowiek, który "gra" przed nauczycielami, rodzicami a przede wszystkim wydziałem edukacji jakim jest wspaniałym fachowcem. Śmiech na sali LOL LOL LOL
Gość
#51 Wysłane : 30 maja 2013 19:46:22(UTC)

Co nowego może zaproponować taka dyrektorka co od kilkunastu lat zajmuje stołek ? Przecież to wypalony zawodowo człowiek, który "gra" przed nauczycielami, rodzicami a przede wszystkim wydziałem edukacji jakim jest wspaniałym fachowcem. Śmiech na sali LOL LOL LOL

Moim skromnym zdaniem max 2 kadencje dyrektora szkoły. NIE WIĘCEJ!
Taki dyrektor musi mieć świadomość powrotu do grona pedagogicznego. Wtedy ma odpowiednią dozę szacunku do nich, jako ludzi.
Tymczasem przyspawanie ludzi do stołków to jawna furtka do mobbingu a ten w naszych realiach (brzeskich) to norma!
Mój rektor tak skłócił ze sobą nauczycieli, że szkoła przypomina istne bagno!
Niedopowiedzenia, insynuacje, publiczne oskarżenia, oczywiście nie po nazwisku ale tak, żeby każdy wiedział o kogo chodzi, napuszczanie ludzi na siebie. Po prostu koszmar.
Jedni się boją, inni dają sobą manipulować, jeszcze inni są ofiarami.
Ludzie, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak taki dyrektor potrafi zepsuć szkołę od środka.
Tylko z szacunku dla placówki nie wymienię jej nazwy.
Wielki apel do urzędników: wybierajcie kochani z głową i zanim zatrudnicie człowieka na nową kadencję zróbcie porządne rozeznanie w samej placówce.
Naprawdę, nie wszystko da się zrzucić na zmanierowanie, lenistwo i malkontenctwo nauczycieli.
Wielu z nas to pracowici ludzie, takie "mróweczki", którzy niekoniecznie tracą czas na promocję swojej osoby. Dajcie nam szefa, który będzie szefem a nie oprawcą!
Wiem, że Wam też zależy na szkołach i wiem, że macie dobre intencje, po prostu nie wszystko do Was dociera. Sięgnijcie wzrokiem w głąb!
Gość
#71 Wysłane : 30 maja 2013 19:57:20(UTC)

Dobrze ,ze nie znacie dawniejszych czasów ,wszechobecne straszenie jedynie słuszną partią.
Dyrektorzy mieli dożywotnie stanowiska z nadania tejże partii.Jak się komuś nie podobało to
mógł zostać wezwany na czerwony dywanik do < telefonów brzeskich >. Teraz mówicie ,że są pozory demokracji i też z nadania?/emeryt/
Gość
#52 Wysłane : 30 maja 2013 19:58:14(UTC)

Moim skromnym zdaniem max 2 kadencje dyrektora szkoły. NIE WIĘCEJ!
Taki dyrektor musi mieć świadomość powrotu do grona pedagogicznego. Wtedy ma odpowiednią dozę szacunku do nich, jako ludzi.
Tymczasem przyspawanie ludzi do stołków to jawna furtka do mobbingu a ten w naszych realiach (brzeskich) to norma!
Mój rektor tak skłócił ze sobą nauczycieli, że szkoła przypomina istne bagno!
Niedopowiedzenia, insynuacje, publiczne oskarżenia, oczywiście nie po nazwisku ale tak, żeby każdy wiedział o kogo chodzi, napuszczanie ludzi na siebie. Po prostu koszmar.
Jedni się boją, inni dają sobą manipulować, jeszcze inni są ofiarami.
Ludzie, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak taki dyrektor potrafi zepsuć szkołę od środka.
Tylko z szacunku dla placówki nie wymienię jej nazwy.
Wielki apel do urzędników: wybierajcie kochani z głową i zanim zatrudnicie człowieka na nową kadencję zróbcie porządne rozeznanie w samej placówce.
Naprawdę, nie wszystko da się zrzucić na zmanierowanie, lenistwo i malkontenctwo nauczycieli.
Wielu z nas to pracowici ludzie, takie "mróweczki", którzy niekoniecznie tracą czas na promocję swojej osoby. Dajcie nam szefa, który będzie szefem a nie oprawcą!
Wiem, że Wam też zależy na szkołach i wiem, że macie dobre intencje, po prostu nie wszystko do Was dociera. Sięgnijcie wzrokiem w głąb!

Tak samo jest w naszej szkole ! Obecny dyrektor wymusił na Radzie Pedagogicznej podpisanie pozytywnej opinii pozwalającej na przedłużenie kadencji dyrektora !
Gość
#53 Wysłane : 30 maja 2013 20:06:08(UTC)

"Tak samo jest w naszej szkole ! Obecny dyrektor wymusił na Radzie Pedagogicznej podpisanie pozytywnej opinii pozwalającej na przedłużenie kadencji dyrektora !"
Co to znaczy wymusił? Widać jesteście jako grono pedagogiczne niezgrani. Na radzie pedagogicznej należało zażądać tajnego głosowania. Chyba, że większość chciała, aby pozostał na stanowisku. Jeśli tak, to miejcie pretensje tylko do siebie.
Gość
#54 Wysłane : 30 maja 2013 20:17:42(UTC)

"Tak samo jest w naszej szkole ! Obecny dyrektor wymusił na Radzie Pedagogicznej podpisanie pozytywnej opinii pozwalającej na przedłużenie kadencji dyrektora !"
Co to znaczy wymusił? Widać jesteście jako grono pedagogiczne niezgrani. Na radzie pedagogicznej należało zażądać tajnego głosowania. Chyba, że większość chciała, aby pozostał na stanowisku. Jeśli tak, to miejcie pretensje tylko do siebie.

Masz rację jesteśmy niezgrani. Ale dwie trzy osoby nic nie zrobią. Reszta trzęsie się ze strachu przed utratą pracy liże dyrektorce d.... A ona to wykorzystuje i jeździ po nas jak po burej suce.
Gość
#56 Wysłane : 30 maja 2013 20:40:25(UTC)

Masz rację jesteśmy niezgrani. Ale dwie trzy osoby nic nie zrobią. Reszta trzęsie się ze strachu przed utratą pracy liże dyrektorce d.... A ona to wykorzystuje i jeździ po nas jak po burej suce.

Dlaczego nie skierujecie (indywidualnie) do kuratorium oficjalnej skargi na dyrektora szkoły o zanęcanie się psychiczne (mobbing)?
Gość
#57 Wysłane : 30 maja 2013 20:46:54(UTC)

Dlaczego nie skierujecie (indywidualnie) do kuratorium oficjalnej skargi na dyrektora szkoły o zanęcanie się psychiczne (mobbing)?

Nosimy się z takim zamiarem. Mamy kilka przykładów w tym nagrania tel. komórkowym.
Gość
#63 Wysłane : 30 maja 2013 21:26:01(UTC)

Nosimy się z takim zamiarem. Mamy kilka przykładów w tym nagrania tel. komórkowym.

Brawo ! Inicjatywa godna polecenia w innych brzeskich placówkach szkolnych.
157 Strony<12345>»
Skok do forum