logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

7 Strony<12345>»
Kino Bałtyk - ważna informacja
Gość
#41 Wysłane : 17 marca 2013 11:55:15(UTC)
Ranga: Gość

Was thanked: 3 time(s) in 3 post(s)
Pytanie do pana Pitaś: będzie tam centrum handlowe, sądzę, że pod tą nazwą kryje się zwykły sklep, tylko, że trochę większy. Czy postawicie na dostaców lokalnych (rolnicy) czy też czosnek będzie z Chin, pomidory z Portugalii a ziemniaki z Czech?
Nie musze dodawać, że w waszym markecie budowlanym chętniej bym widział np. siekiery, młotki, gwoździe i inne obcęgi krajowego producenta a nie wysoce budżetowy Topex.
Nie podpisany, ale też nie anonim.
Gość
#44 Wysłane : 17 marca 2013 11:55:39(UTC)

Zapraszam. Nie ma nic do ukrycia! Wszystkie dokumenty sa w Urzedzie Miasta i są jawne każda ze stron ma do nich nieograniczony dostęp. Tak mówi kodeks postepowania administracyjnego. Proszę nie sugerować że ujawniłem się wtedy czy w tedy ja nie mam nic do ukrycia i jak juz napisałem jestem do dyspozycji każdej ze stron postepowania o każdej porze. A skoro tak wielu ludzi tu dyskutuje to proszę bardzo- niech wszyscy sie podpisza. (prawdziwymi danymi) I prosze tez nie sugerować że straszę- stwierdzam fakt- pomówienie jest przestepstwem i tyle! Rozumiem że należy Pan do grupy która woli siedzieć w domu przed komputerem i działać na rzecz nic nie robienia. Zasada ja nic nie robię zatem innym też będę przeszkadzał po co maja cokolwiek robić jak dobrze jest jak jest!!!- Gratuluje!
Gość
#42 Wysłane : 17 marca 2013 12:01:47(UTC)

Originally Posted by: Guest Idź do cytowanego Wpisu
Pytanie do pana Pitaś: będzie tam centrum handlowe, sądzę, że pod tą nazwą kryje się zwykły sklep, tylko, że trochę większy. Czy postawicie na dostaców lokalnych (rolnicy) czy też czosnek będzie z Chin, pomidory z Portugalii a ziemniaki z Czech?
Nie musze dodawać, że w waszym markecie budowlanym chętniej bym widział np. siekiery, młotki, gwoździe i inne obcęgi krajowego producenta a nie wysoce budżetowy Topex.
Nie podpisany, ale też nie anonim.

Już pisałem że to nie tylko sklepy. Na wszystkich spotkaniach podkreslane było że chcemy w maksymalnym stopniu korzystać z krajowych dostawców w każdej branży. To nie jest tak że ludzie dzisiaj nie patrzą skąd pochodzi towar- jest coraz większa świadomość w tym względzie i to właśnie dla tego coraz częściej sklepy w reklamach używają statystyk ile procent towaru pochodzi z Polski. Dodatkowo bedzie stoisko z wyrobami tylko regionalnymi z powiatu Brzskiego Bocheńskiego Nowosadeckiego, Tarnowskiego. Prowadzone sa juz rozmowy.
Gość
#43 Wysłane : 17 marca 2013 12:42:31(UTC)

chcemy w maksymalnym stopniu korzystać z krajowych dostawców w każdej branży. .

W takim razie w proporcjonalnie maksymalnym stopniu wypadało by wam kibicować, bo nie wiem, ile ta "masymalność" w/g waszej definicji ma wynosić; równie dobrze może to być tylko jedna półka bądź jeden regał i dosyć.
Jakie będzie zatrudnienie u was, jakie preferencje zatrudnienia, jak będą wyglądały prawa pracownicze?
Pisząc o preferencjach to mam na myśli taką patologię, jaka się ostatnio wytworzyła, iż babcia klozetowa musi miec wyższe wykształcenie i ze trzy fakultety; wy też pójdziecie tą drogą?
Gość
#45 Wysłane : 17 marca 2013 12:58:58(UTC)

A mnie interesuje inna rzecz. W jaki sposób będą realizowane dostawy towaru do tego centrum? Wszędzie do tego typu obiektów towar dostarczany jest tirami. Czy miasto wyraziło zgodę na ruch ul. Kościuszki tego typu samochodów ? Ten sam problem dotyczy samej budowy tej inwestycji. Współczuję okolicznym mieszkańcom.
Gość
#48 Wysłane : 17 marca 2013 12:59:13(UTC)

Jeszcze raz podkreślam- to nie jest tylko sklep. W poprzednich wypowiedziach ktoś napisał że to jest głównie sklep i podał wszystkie powierzchnie budynków w CBHBP z których jasno wynika że handel to nie spełna 40% całego centrum. Nie bedziemy właścicielem wszystkich spółek które tam bedą funkcjonować i dużą część w szczególności powierzchni biurowej podnajmą firmy które chcą tutaj ulokować swoją działlność lub oddziały firm. Ja nie mogę za nich decydować o preferencjach w zatrudnieniu. Myslę że wymogi będą adekwatne to posad jakie są do obsadzenia. Nikt nie bedzie wymagał od babci klozetowej zadnych fakultetów - prosze nie popadać w paranoje. Na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami poprosiłem wręcz aby zgłosić osoby chetne do pracy. Na tym etapie są potrzebni ludzie do zabezpieczenia terenu, ochrony jak również firma która bedzie prowadziła prace rozbiórkowe wyraziła chcęć zatrudnienia części załogi z mieszkańców Brzeska. Niestety w tym momecie jest taki etap zatem nie ma innych posad ale w miare rozwijania sie inwestycji dojda nastepne. Na pewno beda potrzebni budowlańcy ale tez ludzie z uprawnieniami majsterskimi oraz inżynierowie budowlani. Wszystko było omawiane na czterech zebraniach z mieszkancami i ludze którzy sa naprawdę zainteresowani losami tej inwestycji zjawili sie na tych spotkaniach. Sa też ludzie którzy mogli przyjść ale wola wylewac swoje żale na forum. W zwiazku z tym że nie mogę cały czas siedzieć na forum i odpowiadac na wszystkie pytania, założyłem meila kinobaltyk1@wp.pl Proszę śmiało pisać - pytać etc... chetnie odpowiem na wszystkie pytania.
kinobaltyk1@wp.pl
Gość
#49 Wysłane : 17 marca 2013 13:07:12(UTC)

Jeszcze raz podkreślam- to nie jest tylko sklep. W poprzednich wypowiedziach ktoś napisał że to jest głównie sklep i podał wszystkie powierzchnie budynków w CBHBP z których jasno wynika że handel to nie spełna 40% całego centrum. Nie bedziemy właścicielem wszystkich spółek które tam bedą funkcjonować i dużą część w szczególności powierzchni biurowej podnajmą firmy które chcą tutaj ulokować swoją działlność lub oddziały firm. Ja nie mogę za nich decydować o preferencjach w zatrudnieniu. Myslę że wymogi będą adekwatne to posad jakie są do obsadzenia. Nikt nie bedzie wymagał od babci klozetowej zadnych fakultetów - prosze nie popadać w paranoje. Na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami poprosiłem wręcz aby zgłosić osoby chetne do pracy. Na tym etapie są potrzebni ludzie do zabezpieczenia terenu, ochrony jak również firma która bedzie prowadziła prace rozbiórkowe wyraziła chcęć zatrudnienia części załogi z mieszkańców Brzeska. Niestety w tym momecie jest taki etap zatem nie ma innych posad ale w miare rozwijania sie inwestycji dojda nastepne. Na pewno beda potrzebni budowlańcy ale tez ludzie z uprawnieniami majsterskimi oraz inżynierowie budowlani. Wszystko było omawiane na czterech zebraniach z mieszkancami i ludze którzy sa naprawdę zainteresowani losami tej inwestycji zjawili sie na tych spotkaniach. Sa też ludzie którzy mogli przyjść ale wola wylewac swoje żale na forum. W zwiazku z tym że nie mogę cały czas siedzieć na forum i odpowiadac na wszystkie pytania, założyłem meila kinobaltyk1@wp.pl Proszę śmiało pisać - pytać etc... chetnie odpowiem na wszystkie pytania.
kinobaltyk1@wp.pl

Proszę nie kłamać, że ludzie zainteresowani są losami tej inwestycji. ONI SĄ ZAINTERESOWANI SWOIMI LOSAMI !
Gość
#46 Wysłane : 17 marca 2013 13:09:12(UTC)

[quote=Guest;30552]A mnie interesuje inna rzecz. W jaki sposób będą realizowane dostawy towaru do tego centrum? Wszędzie do tego typu obiektów towar dostarczany jest tirami. Czy miasto wyraziło zgodę na ruch ul. Kościuszki tego typu samochodów ? Ten sam problem dotyczy samej budowy tej inwestycji. Współczuję okolicznym mieszkańcom.[/quot

Ten temat też był szeroko omawiany na spotkaniach na których byli (podczas czterch spotkań) chyba wszyscy sąsiedzi inwestycji. Nie było i nie ma zgody na wjazdy tirami do miasta i nie tylko miasto o tym decyduje ale również inni zarządzający drogami w tym rejonie (Powiat, GDDKiA) Jeżeli bedzie podczas realizacji inwestycji potrzeba przejechania cięższym samochodem to będzie sie to odbywać na podstawie jednorazowego zezwolenia a które trzeba sie wystarać u odpowiedniego zarządzającego. Nie sa przewidziane dostawy do Centrum Biznesowego Tirami. Spokojnie mozna realizować takie dostawy samochodami do 12 ton np.
Jeszcze raz proszę pisac na adres kinobaltyk1@wp.pl
Gość
#50 Wysłane : 17 marca 2013 13:13:48(UTC)

Moja mama uczestniczyła w kilku spotkaniach i zastanawia się dlaczego z takich spotkań nie ma żadnych protokołów ani notatek. Twierdzi, że nic na spotkaniach nie było protokołowane. Inwestor tylko informował o swoich zamierzeniach.
P.S.Aha ostatnio robione były zdjęcia uczestnikom spotkania. Ciekawe w jakim celu ?
Gość
#44 Wysłane : 17 marca 2013 13:29:17(UTC)

Ten temat też był szeroko omawiany na spotkaniach na których byli (podczas czterch spotkań) chyba wszyscy sąsiedzi inwestycji. Nie było i nie ma zgody na wjazdy tirami do miasta i nie tylko miasto o tym decyduje ale również inni zarządzający drogami w tym rejonie (Powiat, GDDKiA) Jeżeli bedzie podczas realizacji inwestycji potrzeba przejechania cięższym samochodem to będzie sie to odbywać na podstawie jednorazowego zezwolenia a które trzeba sie wystarać u odpowiedniego zarządzającego. Nie sa przewidziane dostawy do Centrum Biznesowego Tirami. Spokojnie mozna realizować takie dostawy samochodami do 12 ton np.
Jeszcze raz proszę pisac na adres kinobaltyk1@wp.pl [/quote]
Proszę nie opowiadać głupot z tymi 12 tonami. Takimi samochodami to można towar dowozić do warzywniaka. Do Lidla, Intermarche, Brico, Śnieżki, Biedronki, Majstra towar dostarczany jest także tirami.
Skoro ma pan czas odpisywać na emaile to nie stoi nic na przeszkodzie aby "pokonwersować" z internautami na forum.
Proponuję okolicznym mieszkańcom przypilnowanie tego tematu i uzyskanie zapewnienia od miasta/inwestora umieszczenia na wjeździe do przyszłego centrum np bramy/konstrukcji ograniczającej wjazd samochodów o określonej wysokości.
Gość
#53 Wysłane : 17 marca 2013 13:30:28(UTC)

Czytam te wypowiedzi i oczom nie wierze. Chłopy chcą cos zrobić dac ludziom pracę (a nie jest lekko) a tu kilka osób ujada jak kundle!!! Gość jest głupi ze wam cokolwiek tłumaczy na jego miejscu słowem bym sie nie odezwał. Mieszkam w brzesku i jak sobie pomyśle że takie wynalazki jak wy mieszkaja w sąsiedztwie to mi sie włosy jeżą na głowie.
Gość
#53 Wysłane : 17 marca 2013 13:34:58(UTC)

Czytam te wypowiedzi i oczom nie wierze. Chłopy chcą cos zrobić dac ludziom pracę (a nie jest lekko) a tu kilka osób ujada jak kundle!!! Gość jest głupi ze wam cokolwiek tłumaczy na jego miejscu słowem bym sie nie odezwał. Mieszkam w brzesku i jak sobie pomyśle że takie wynalazki jak wy mieszkaja w sąsiedztwie to mi sie włosy jeżą na głowie.

Sam byś ujadał jak kundel gdyby za twoim płotem powstawał taki cud architektoniczny.
Gość
#54 Wysłane : 17 marca 2013 13:51:40(UTC)

Sam byś ujadał jak kundel gdyby za twoim płotem powstawał taki cud architektoniczny.

Też nie byłem na spotkaniach bo nie jestem bezposrednim sasiadem ale jak sie cos buduje w brzesku to zawsze jestem za. Nie rozumiem jak mozna sie sprzeciwiac czemus co moze dac jakies miejsca pracy. Dzieci nie macie czy co?? Opamietajcie sie pieniacze.
Gość
#54 Wysłane : 17 marca 2013 13:58:37(UTC)

Też nie byłem na spotkaniach bo nie jestem bezposrednim sasiadem ale jak sie cos buduje w brzesku to zawsze jestem za. Nie rozumiem jak mozna sie sprzeciwiac czemus co moze dac jakies miejsca pracy. Dzieci nie macie czy co?? Opamietajcie sie pieniacze.

Centrum owszzem da miejsca pracy (najniższa krajowa) ale inne zlikwiduje. Bilans wyjdzie na zero. Jedyna korzyść to kasa dla (...).
Gość
#55 Wysłane : 17 marca 2013 14:05:05(UTC)

Centrum owszzem da miejsca pracy (najniższa krajowa) ale inne zlikwiduje. Bilans wyjdzie na zero. Jedyna korzyść to kasa dla cwaniaków i kombinatorów.

Co ty piep...ysz????? Każdy co chce cos zrobić to (...)??? Co to za mentalność Jak u jakiegos sflustrowanego pokurcza!!! Mam troje dzieci i mi to pasuje bo moze bedą miały tam prace. Jak ci nie pasuje to sie wyprowadz na bialorus! co za ludzie!!
Gość
#56 Wysłane : 17 marca 2013 14:13:30(UTC)

Co ty piep...ysz????? Każdy co chce cos zrobić to (...)??? Co to za mentalność Jak u jakiegos sflustrowanego pokurcza!!! Mam troje dzieci i mi to pasuje bo moze bedą miały tam prace. Jak ci nie pasuje to sie wyprowadz na bialorus! co za ludzie!!

Co drugi lokal w centrum Brzeska do wynajęcia (likwidacja/bankructwo właściciela). Myślisz, że kolejne markety poprawią sytuację. Odpowiadam: NIE. Wszyscy myśleli, że gdy powstanie autostrada/zjazd to otworzy się droga do nieba. Niestety efekt jest zupełnie odwrotny. Otwórz szeroko oczy i patrz co się dzieje wokół. Brzesko umiera i takie inwestycje niestety tylko ten efekt pogłębią. W Brzesku potrzebne są ZAKŁADY PRODUKCYJNE (!!!) na miarę browaru lub blaszanki a nie centra handlowe.
Gość
#78 Wysłane : 17 marca 2013 14:15:02(UTC)

Wyprowadzam sie z brzeska- tu nigdy nic nie bedzie tu sie nic nie uda nikomu. to małe bagienko i towarzystwo nakrecajacych sie wzajemnie gryzoni! Cursing
Gość
#62 Wysłane : 17 marca 2013 14:20:59(UTC)

W Brzesku potrzebne są ZAKŁADY PRODUKCYJNE (!!!) na miarę browaru lub blaszanki a nie centra handlowe.

Już trzy lata temu o tym pisałem i powtarzałem to wielokrotnie. W odpowiedzi pisali, żem świr, bo supermakety i galerie przybliżą nas do czołówki europejskiej. W czym pytam?
Gość
#61 Wysłane : 17 marca 2013 14:21:20(UTC)

Co drugi lokal w centrum Brzeska do wynajęcia (likwidacja/bankructwo właściciela). Myślisz, że kolejne markety poprawią sytuację. Odpowiadam: NIE. Wszyscy myśleli, że gdy powstanie autostrada/zjazd to otworzy się droga do nieba. Niestety efekt jest zupełnie odwrotny. Otwórz szeroko oczy i patrz co się dzieje wokół. Brzesko umiera i takie inwestycje niestety tylko ten efekt pogłębią. W Brzesku potrzebne są ZAKŁADY PRODUKCYJNE (!!!) na miarę browaru lub blaszanki a nie centra handlowe.

Zgadzam sie z tym postem. Przydały by sie zakłady pracy Mellow ale widac ci co maja kase nie chcą budować w brzesku- może lepiej zastanowic się czemu nie chcą w brzesku budować? A jak ktoś ma kase i chce sobie budowac centrum handlowe czy biznesowe to jego sprawa jak zbankrutuje to sam sobie bedzie winien. mi nic do tego.
Gość
#57 Wysłane : 17 marca 2013 14:22:13(UTC)

Wszystkim zwolennikom galerii i centrów handlowych polecam poniższego linka. Zastanówcie się dobrze zanim będziecie mnie kąsać.
http://www.niepolomice.eu/pl/articles.php#1,172,18
7 Strony<12345>»
Skok do forum