logo

Nieoficjalny Portal Miasta Brzeska i Okolic

Home Almanach BBS Forum Historia Informator Leksykon Linki Mapa Na skróty Ogłoszenia Polonia Turystyka Autor

Nowela polityczna

Forum 2004-2005

Forum 2006

Forum 2007

Forum 2008

Forum 2009

Forum 2010

Forum 2011

Netykieta

Regulamin

Witamy Gościa! Aby skorzystać ze wszystkich możliwości proszę Zaloguj się lub Zarejestruj.

Notification

Icon
Error

Jak wyglądają lekcje WF-u w szkołach naszego powiatu
mokry
#1 Wysłane : 20 września 2018 15:56:43(UTC)
Ranga: Advanced Member

Postanowiłem założyć nowy wątek na moim zdaniem ważny temat: Lekcje WF-u w naszych szkołach.
Obecnie dzieciaki mają po 3-4 godziny WF-u w tygodniu a nie tak jak my tylko 2.
WF w polskiej szkole jest teraz w zasadzie przedmiotem wiodącym, jeżeli chodzi o ilość godzin.

Pytanie, czy te godziny są należycie i optymalnie pożytkowane.

Moja córka jest jeszcze w szkole podstawowej i od w zasadzie klasy pierwszej WF wyglądał tak samo:
Przychodzi nauczyciel, rzuca dzieciom piłkę, sprzęt do unihokeja, albo coś w tym stylu, każe grać a sam się zajmuje czymś co ma do zrobienia, czyli:
- wypełnieniem dziennika
- gadaniem z kolegą
- piciem kawy i zagadywaniem koleżanki
- zabawą smartfonem

Często jest też tak, że jak się spotykają dwie klasy razem to łączy się je, jeden wuefista idzie w pieron a drugi każe im kopać w piłkę (nieważne, czy dziewczyny, czy nie).

Ciekawe były zajęcia na basenie, czyli tzw. "nauka pływania": macie piłkę i chlapcie się w brodziku.

Podsumowując: róbta co chceta, byleby 45 minut minęło, skasować kasę i spadać do domu.
Reakcja dyrekcji na skargi żadna.

Z tego co wiem taki wuefista bierze te same pieniądze za "lekcje" co każdy inny nauczyciel. Tym bardziej mnie to wnerwia.
Efektem tego jest to, że dzieciaki są wożone po lekcjach na różne treningi typu aerobik, zumba, gimnastyka (córka w życiu gimnastyki na WF-ie nie miała), tenis, itp.

Może publiczne piętnowanie pomoże cokolwiek, zwłaszcza, że jak pytam znajomych to "lekcje" WF-u wyglądają u nich podobnie.
Za co w takim razie ci "nauczyciele" biorą pieniądze?

Mój wpis dotyczy PSP nr2 w Jadownikach
MarekA
#2 Wysłane : 2 listopada 2018 18:56:10(UTC)
Ranga: Newbie

Originally Posted by: mokry Idź do cytowanego Wpisu
WF w polskiej szkole jest teraz w zasadzie przedmiotem wiodącym, jeżeli chodzi o ilość godzin.

Więcej jest matematyki i języka polskiego, a jaka płaca taka praca.

mokry
#3 Wysłane : 2 listopada 2018 20:53:04(UTC)
Ranga: Advanced Member

Originally Posted by: MarekA Idź do cytowanego Wpisu
Więcej jest matematyki i języka polskiego, a jaka płaca taka praca.

Może mi powiesz gdzie można zarobić prawie 3 koła za siedzenie niecałych 20 godzin w tygodniu w pracy i grzebanie po komórce, albo udawanie, że się coś robi?
Skok do forum